Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Na Wall Street se vrací volatilita; VIX letos poprvé nad 13

Na Wall Street se vrací volatilita; VIX letos poprvé nad 13

23.03.2017 21:00
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americké trhy pokračovaly v nepřesvědčivých výkonech z úvodu tohoto týdne, když ani dnes nedokázaly najít jednoznačný směr. Počet nově postavených domů v únoru rostl 6,1% tempem, zatímco analytici v průměru očekávali růst o 1,6 %. Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v minulém týdnu vzrostly na 258 tisíc, a tak překonaly analytický konsensus na úrovni 240 tisíc. Index S&P 500 nakonec oslabil o 0,1 %, Nasdaq ztratil 0,07 %, zatímco DJIA stagnoval na nule.

Hlavní dnešní událostí mělo být hlasování Sněmovny reprezentantů o reformě zdravotnictví, která by měla být první reformou nového prezidenta Trumpa. Kvůli obavám, že by tento zákon nenašel dostatečnou podporu, bylo ale nakonec toto hlasování odloženo. Přes případné schválení by ještě zákon musel projít schválením v Senátu, a proto bude mít toto hlasování spíše symbolický efekt, když může ukázat kompaktnost republikánské většiny a schopnost Trumpa prosazovat své další reformy.

Na trhy se pomalu ale jistě vrací volatilita, kterou jsme v tomto roce zatím neviděli. Potvrzuje to i růst indexu volatility VIX, který je také nazýván indexem strachu. Index VIX zavřel poprvé v tomto roce nad 13, když rostl již pátým dnem v řadě. Semínko nejistoty po včerejším slabém výhledu společnosti Nike přidala i automobilka Ford Motor, která snížila výhled zisku pro současný kvartál na 0,3-0,35 USD/akcii, zatímco analytici v průměru očekávali čistý zisk ve výši 0,47 USD/akcii. Akcie Ford oslabily přibližně o 1 %.


Váš názor
  • VIX-KIKS
    24.03.2017 10:58

    Mnoho kritiků připomíná, že vzájemná závislost indexu VIX a jednotlivých akcií (resp. opcí na ně) je příliš přeceňována. Poukazují na to, že index VIX ukazuje volatilitu očekávanou v příštích 30 dnech, přičemž splatnost opcí na jednotlivé akcie se často pohybuje v intervalech od dvou do šesti měsíců. Další slabinou indexu je, že reprezentuje volatilitu celého trhu a všech jeho sektorů, přičemž volatilita jednotlivých sektorů je poměrně různá (volatilita technologických akcií je zpravidla vyšší než například titulů v sektoru utilit). Zdroj: http://finance.idnes.cz/vix-meric-strachu-ktery-napovi-kdy-investovat-fqt-/inv.aspx?c=A080923_131629_inv_bab
    mc
    • Re: VIX-KIKS
      24.03.2017 11:21

      spot VIX pracuje, právě s těmi 30-ti denními opcemi, delší intervaly jsou jednotlivé měsíce VIX futures
      njfan
Aktuální komentáře
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3M Co (06/25 Q2, Bef-mkt)
Charles Schwab Corp/The (06/25 Q2, Bef-mkt)
Truist Financial Corp (06/25 Q2, Bef-mkt)
7:00Electrolux AB (06/25 Q2)
7:00Husqvarna AB (06/25 Q2)
7:30Danske Bank A/S (06/25 Q2)
7:30Saab AB (06/25 Q2)
7:30Skanska AB (06/25 Q2)
7:45Boliden AB (06/25 Q2)
8:00Yara International ASA (06/25 Q2)
13:00American Express Co (06/25 Q2)
13:00Atlas Copco AB (06/25 Q2)
13:00Schlumberger NV (06/25 Q2)
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university