Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Sázka na rafinérie? Barclays nesdílí optimismus Wall Streetu

Sázka na rafinérie? Barclays nesdílí optimismus Wall Streetu

14.04.2017 19:58
Autor: Pavel Daniel

První čtvrtletí roku 2017 zřejmě nepřinese pro významné globální těžařské společnosti, například Chevron Corp. či Exxon Mobil Corp., dobré výsledky hospodaření. A to může investory zklamat. Říká to analýza Barclays. Obě společnosti mají zveřejnit výsledky hospodaření za první čtvrtletí 2017 na konci dubna, konkrétně 28. dubna před otevřením amerického akciového trhu.

Analytici Barclays to řekli jasně: Výsledky hospodaření za první čtvrtletí roku 2017 mohou být pro americké rafinérie „velmi nepříznivé“. Například u společnosti Chevron čeká Barlays zisk ve výši 78 centů na akcii, zatímco očekávání Wall Streetu počítalo se ziskem 92 centů na akcii. „Konsensus nemusel do čísel promítnout plně nižší ceny ropy, které na trhu byly v březnu 2017. Také si myslíme, že trh může nadhodnocovat zisk společnosti a chemické výsledky,“ konstatovali analytici Barclays.

U Exxon Mobile čekají analytici Barclays za první čtvrtletí zisk ve výši 79 centů na akcii, zatímco očekávání Wall Streetu počítá se ziskem na akcii ve výši 89 centů. Proč takový rozdíl? „Součástí výsledků hospodaření společnosti za čtvrté čtvrtletí 2016 byly i výnosy z prodeje aktiv ve výši 800 až 900 milionů amerických dolarů a máme podezření, že to trh při predikci výsledků na první čtvrtletí roku 2017 nevzal plně do úvahy,“ konstatovali analytici Barclays.

Analýza energetických společností Barclays považuje za nejlepší výběr mezi firmami z těžařského segmentu kanadskou společnost Suncor Energy Inc. Produkční a průzkumná firma má podle propočtů Barclays vykáže za toto čtvrtletí už třetí kvartál po sobě stabilní zisk. K favoritům podle Barclays patří také společnost ConocoPhillips, která těží z nedávného prodeje kanadských aktiv v tzv. ropných píscích. Analytici Barclays říkají, že u rafinérií čekají meziročně lepší výsledky hospodaření, ovšem až od druhého čtvrtletí roku 2017, a to kvůli zásobám ropy. Očekávání totiž počítají s tím, že zásoby ropy budou nižší ve zbytku roku 2017.

 
 
 

Čtěte více:

Saúdové potřebují dobře prodat Aramco. Berou si příklad z Greenspana
28.03.2017 16:45
Na počátku tohoto měsíce se konala energetická konference a projev saú...
Ve 101 letech zemřel poslední z velkých Rockefellerů. Jaký vlastně byl?
28.03.2017 10:15
Zemřel David Rockefeller. Bylo mu 101 let. David Rockefeller byl posle...
Prohra Trumpa posílá do ztrát akcie v Evropě i dolar. Trpí také těžaři
27.03.2017 11:00
Evropské akciové trhy vstoupily do nového týdne v záporném teritoriu, ...
Víkendář: Brexit je vítězstvím demokracie, EU nástrojem oligarchie
01.04.2017 7:48
V Bruselu se pro vývoj kolem brexitu používá nejčastěji slovo „populis...
Americké těžební firmy jsou mimořádně odolné. Pro investory to může znamenat pohromu
05.04.2017 11:07
Houston může být považován za jakési duchovní centrum amerického energ...
Technická analýza: Výpadek produkce v Severním moři cenám ropy pomohl
06.04.2017 15:43
Statistika amerického ropného institutu API vykázala mírný pokles záso...
Ceny ropy po výrazném poklesu obracejí k růstu. Jak ho zobchodovat?
12.04.2017 11:31
Cena ropy zaznamenala především v průběhu března letošního roku relat...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.12.2025
6:08Optimismus na maximu. BofA hlásí nejsilnější investorský sentiment od roku 2021  
21.12.2025
9:17Víkendář: Prudký nárůst cen domů pozorovaný za poslední půlstoletí není velkým překvapením…
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň
19.12.2025
23:03HARDWARIO očekává za letošek překročení 100 milionů korun tržeb. Zásadně tak překoná plán
22:01S&P 500 pokračoval v růstu na „Triple Witching“ den  
17:36Tentokrát stejně?
16:37J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
15:43Marks: Dva druhy bublin a zdraví současného akciového trhu
13:42ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100 miliard Kč
13:35Mraky nad Vestas se rozfoukaly. Výrobce větrných turbín míří k nejlepšímu roku za dekádu
12:50První dodávky H200 na obzoru? Trumpova administrativa přezkoumává prodeje AI čipů Nvidie do Číny
12:07Perly týdne: Na dům nemáme, tak nakoupíme akcie?
11:04Kecky Nike v Číně neletí. Výrazný propad tamních prodejů posílá akcie o 10 procent dolů
10:23BoJ zvýšila sazby na nejvyšší úroveň za 30 let. Další růst může přijít do půl roku
9:51UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557159
9:45UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557167
9:29USA v roce 2026: Stabilní inflace, nižší sazby a otazníky nad Fedem
9:05Rozbřesk: Koruna zastavila oslabování. Americká inflace spadne v lednu k cíli, Fed bude pokračovat v redukci sazeb
8:54EU schválila půjčku Ukrajině, japonská centrální banka zvýšila sazby a německá spotřebitelská důvěra prudce klesá  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data