Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dva útoky Fordu: šrotovné v Británii a elektroauta v Číně

Dva útoky Fordu: šrotovné v Británii a elektroauta v Číně

22.08.2017 16:13
Autor: Research, Patria Finance

Americká automobilka Ford v Británii nabídne prémii 2000 liber, v přepočtu zhruba 57 tisíc českých korun, majitelům starších aut všech značek výměnou za nákup svých novějších ekologičtějších modelů. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. Ford se tak připojuje k dalším automobilkám, které se pod tlakem vlád snaží dostat ze silnic méně ekologická auta. V Číně se Ford spojí s lídrem malých elektroaut.

Nabídka v Británii se týká všech vozů registrovaných před 31. prosincem 2009. Tato auta budou následně sešrotována. Výměna starých aut na benzin a naftu pomůže každoročně ušetřit 15 milionů tun oxidu uhličitého, tvrdí americká automobilka.

Ford předpokládá, že tímto krokem podpoří prodej na svém důležitém trhu. Firma je například výrobcem vozů Fiesta, což je nejprodávanější auto v Británii. Prodej aut se teď v Británii snižuje, v červenci meziročně klesl o devět procent.

Šrotovné letos nabídly svým zákazníkům také automobilky Vauxhall a BMW, pouze Ford je ale vyplatí i majitelům aut jiných značek.

V Číně se Ford hodlá spojit s čínskou automobilkou a začít na tamním trhu vyrábět pod novou značkou elektrická auta. Obě firmy chtějí těžit z růstu poptávky po elektromobilech na čínském automobilovém trhu, který je největší na světě.

Soukromá čínská společnost Anhui Zotye Automobile vyrábí vlastní elektromobily, podle Fordu je v Číně lídrem v segmentu malých elektrických aut. V prvních šesti měsících letošního roku prodala 16.000 elektromomilů, což je meziroční nárůst o 56 procent, uvedla agentura AP.

Fordu ve stejném období odbyt v Číně o sedm procent klesl. Původně plánoval, že do roku 2025 bude v zemi vyrábět 70 procent svých modelů ve formě elektrických aut.

Peking podporuje prodej alternativních automobilů formou dotací v nadějí, že odlehčí znečištěnému ovzduší. Plánuje i systém kvót, který by výrobcům nařizoval buď vyrábět elektromobily, anebo kupovat povolenky od těch společností, které tak činí.

Ford očekává, že se na čínském trhu s elektromobily a hybridními vozidly do roku 2025 ročně prodá šest milionů aut. Podrobnosti o plánované značce, výrobcích a objemech výroby chce zveřejnit později, až bude uzavřena konečná dohoda a schválí ji příslušné orgány.

Plány na zahájení výroby elektrických automobilů v Číně letos oznámila i společnost Volvo Cars. Chystá ji od roku 2019 a vyrobená auta budou určena pro globální trh. V Číně se chystají vyrábět elektromobily i firmy General Motors, Volkswagen a Nissan Motor.

Převrat v #auto #průmysl? #Hyundai chystá #elektro auto s dojezdem 500 km #akcie - https://t.co/qXtj6DhUi5 pic.twitter.com/GzKuXpltRs



 

Čtěte více:

Automobilce Ford se i přes komplikace s prodeji na americkém trhu dařilo
26.07.2017 15:27
Americký výrobce aut Ford Motor ve druhém čtvrtletí 2017 zvýšil čistý ...
Zdarma na dálnici i do centra města, výhodnější odpisy. Stát podpoří elektroauta
14.08.2017 16:17
Vláda chystá sérii opatření na podporu elektromobilů. Navrhuje, aby ne...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.08.2025
17:33Zánik hodnotových akcií
16:21Z Měsíce rovnou na Nasdaq. Vesmírná IPO těží ze zájmu investorů
14:29Make Global Stocks Great Again! Americká cla vrací lesk zahraničním trhům  
13:56Ifo: Hospodářské oživení v Německu nadále brzdí nedostatek zakázek
12:47Perly týdne: Jistota poklesu sazeb a srpnová rally
11:42Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
11:41Zlato dostalo impuls k růstu, zatímco akciové trhy se na směru neshodnou  
11:23Američané nenakupují, přiznal šéf Crocs. Snížený výhled poslal akcie dolů o 30 procent
11:08Eichengreen: Polymarket ukazuje, jak Trump ovlivňuje očekávaný vývoj sazeb a inflace
10:51Nižší deficit, vyšší mzdy: ČNB upravila ekonomickou prognózu pro letošní rok
10:47RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
10:43Rusinko: Trh práce dále ochlazuje, míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,4 %
10:38ČSÚ potvrdil zpomalení inflace v červenci, potraviny dál zdražují
10:21Letní útlum náborů zvýšil nezaměstnanost za červenec, volná místa dál ubývají
9:05Rozbřesk: Koruna v reakci na ČNB prolomila úroveň 24,50 EUR/CZK
8:48CSG zamíří na burzu, Trump dosadil do Fedu svého ekonomického poradce a Tesla ruší projekt Dojo. Evropské futures jsou v zeleném  
7:40Podporou jsou ceny elektřiny, distribuce i prodej, říká po zlepšení výhledu ČEZ Martin Novák
07.08.2025
22:00Wall Street neudržela úvodní optimizmus  
18:24CSG údajně zvažuje vstup na burzu. Hlavním trhem Amsterdam, duální listing v Praze?  
17:43Lyft zveřejnil rekordní výsledky, nyní expanduje do Evropy  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data