Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropské burzy by po ostražité Asii mohly zahájilt den růstem

Evropské burzy by po ostražité Asii mohly zahájilt den růstem

12.07.2018 8:57, aktualizováno: 12.7. 9:00
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Asijské akciové trhy se dnes vzpamatovaly z omračujícího výprodeje v předešlém dni. Obavy z obchodní války mezi USA a Čínou ale nemizí a nevypadá to, že by byla tato hrozba na ústupu. Ropa se po největším propadu za dva roky dnes ustálila. Nahoru míří také evropské akciové futures, které v případě hlavních evropských akciových indexů Euro Stoxx 50, FTSE 100, CAC 40 a DAX rostou o 0,2 až 0,4 %. V zeleném by tudíž mohla otevřít také burza v Česku, jehož menšinová vláda podporovaná komunisty získala po maratonském jednání v noci na dnešek podporu poslanců.

Podobné zprávy z politického kolbiště ale nepatří k těm, na které by index PX výrazněji reagoval, a neutrální vliv výsledku včerejších událostí v Poslanecké sněmovně připisují v dnešním ranním komentáři také analytici Patria Finance.

Včera pražský index PX ustál výprodeje, které zuřily za hranicemi, a odepsal oproti úterním zavíracím cenám jenom 0,5 %.

Evropské akciové trhy ve středu končily v mínusu a americkým akciím se v souvislosti s další eskalací obchodní války moc nedařilo. Panevropský index STOXX 600 klesl o 1 procento. Americký průmyslový Dow Jones včera odepsal 0,8 % a širší index S&P 500 klesl o 0,7 %. Po oznámení o uvalení dalších cel na dovoz čínského zboží se tak zvýšily obavy investorů, kteří nicméně nereagovali zrovna panickými výprodeji.

V Asii už dnes byla nálada růžovější. Rostly burzy od Sydney po Hong Kong. Japonský Nikkei 225 přidal dokonce 1,17 % a čínské pevninské indexy si těsně před koncem seance připisovaly více než 2 %. Obchodníci ale nadále počítají s možností další eskalace obchodního napětí mezi USA a Čínou a dopady, které by to mohlo mít na globální růst.

Dolar se stabilizoval a turecká lira se zotavila z rekordního minima, na které se dostala po zmínce o postojích prezidenta Erdogana, který by chtěl vidět klesající kurz i klesající úrokové sazby v zemi.

 

Čtěte více:

Druhému největšímu těžaři platiny nepomohlo ani propuštění tisíců lidí
12.07.2018 6:16
Impala Platinum Holdings, nebo také Implats, čelí těžkému rozhodnutí. ...
Výjimečná automobilka
11.07.2018 18:12
Za poslední tři roky si akcie Fiat Chrysler připisuje mimořádnou návra...
Další hrozba cla dopadla na Wall Street
11.07.2018 22:03
Americkým akciím se v souvislosti s další eskalací obchodní války dnes...
Vláda ANO a ČSSD podpořená komunisty získala důvěru poslanců
12.07.2018 8:18
Menšinová vláda ANO a ČSSD získala důvěru Poslanecké sněmovny. Stalo s...
USA hrozí sankcemi firmám, které staví plynovod Nord Stream 2
12.07.2018 8:34
Washington ve středu znovu varoval společnosti, které investovaly do v...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.06.2025
17:36AI, výnosy dluhopisů nad 6 % a akcie v boomu?
16:33Uklidnění situace ohledně celní politiky posílá trhy výše  
14:48Jefferies: Alarmující úvahy o dluhopisech lépe ignorovat, Fed bude směrem ke snižování sazeb tvrdohlavější
13:08Wall Street hledá strategie, jak vydělat na volatilitě způsobené Trumpovými cly
12:13Mohou akcionáři Tesly otevírat šampaňské?
12:07Nizozemský premiér oznámil rezignaci po Wildersově odchodu z vlády
11:58Eurostat: Inflace v eurozóně se v květnu vrátila pod dvouprocentní cíl ECB
11:23Kofola kupuje kávové plantáže v panamském Boquete,posílí kontrolu nad surovinami
11:19OECD přibrzdila očekávání růstu pro českou i světovou ekonomiku
11:16Ifo: Nálada v německé automobilovém průmyslu se dál zhoršuje, i kvůli clům
11:14Pád vlády drží evropské akcie lehce v červeném, slabá data trhy dokáží překonávat  
9:05Rozbřesk: Průmysl v květnu znovu zaškobrtnul. Deprese z Trumpových cel se ale nekoná
9:00Aktivita čínského zpracovatelského průmyslu poprvé za osm měsíců klesla zřejmě vlivem amerických cel
8:47Americká cla doléhají na Čínu, Apple se brání regulaci EU a futures jsou smíšené  
02.06.2025
17:59Měly by akcie vynášet více, než dluhopisy? A klesla relativní atraktivita akcií?
16:54Tomáš Vlk: ISM překvapivě horší, index stáhlo níž vyprazdňování skladů  
16:17Muskův velký návrat?
14:45Trumpova nová cla a vzájemné obviňování, napětí mezi USA a Čínou opět graduje
13:27Týdenní výhled: Trump slibuje vyšší cla, roste napětí ve vztahu s Čínou. Zůstal americký trh práce odolný i v květnu?  
13:25Evropská komise pokutovala firmy Delivery Hero a Glovo za kartel 329 miliony eur

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m