Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Víkendář: Evropané jsou vůči imigrantům ještě brutálnější než Američané

Víkendář: Evropané jsou vůči imigrantům ještě brutálnější než Američané

14.07.2019 8:24
Autor: Redakce, Patria.cz

„Na břehu řeky Rio Grande leží mrtvá těla otce a jeho dcery. Óscar Alberto Martinez Ramírez a jeho 23letá dcera Angie Valeria se utopili během pokusu dostat se do Spojených států. Přišli z El Salvadoru a pokusili se přeplavat řeku. Smutný obrázek jejich těl před několika dny obletěl celý svět,“ píše Der Spiegel. Ovšem s tím, že „je lehké kritizovat Washington za jeho migrační politiku, ale přístup Evropské unie je ještě horší“.

Donald Trump postupuje vůči imigrantům velmi tvrdě a objevily se například zprávy o tom, že v Texasu bylo 300 dětí posláno do cel, kde neměly ani přístup k mýdlu, ošacení a potravinám. „Amerika již bezpochyby není zemí, která bývala hrdá na to, že se stává domovem imigrantů z celého světa,“ píše Der Spiegel. A dodává, že v tomto smyslu se vlastně stává více evropskou. „Dnešní migrační politika Evropské unie je dokonce brutálnější než ta, kterou sleduje Donald Trump. Evropa sice nemá na hranicích lidi, kteří od sebe oddělují děti a jejich rodiče, Evropané ale uzavřeli dohodu s Libyí, kde jsou v provozu tábory hrůzy a kde se běžně znásilňuje a mučí.“

Cíl tohoto přístupu je zřejmý: Cesta do Evropy by měla být učiněna tak nebezpečnou, že od ní migranti budou odrazeni. A podle Spiegelu se zdá, že plán funguje. Na moře vyráží méně lodí, ale „z těch, kteří to stejně zkusí, jich více umírá“. Jen letos se ve Středozemním moři utopilo 600 migrantů, což je mnohem více než počet úmrtí na americko-mexické hranici. Jenže tyto hrůzy se nedějí před televizními kamerami. Dochází k nim na moři nebo v Severní Africe.

„Přes všechno utrpení je celá situace pohodlná pro země na severu Evropy, zatímco italský ministr vnitra hraje roli brutálního hlídače vstupních dveří,“ píše Spiegel. Existuje přitom podle něj řada návrhů, jak migraci řešit a zároveň se nevzdávat kontroly nad hranicemi Evropy. Patří mezi ně budování center, kde by byly rychle hodnoceny žádosti o azyl a ze kterých by neúspěšní žadatelé byli ihned posíláni zpět domů. Jelikož se všechny unijní země nejsou schopny dohodnout na kvótách a společném postupu, měla by podle Spiegelu vzniknout koalice těch, které k tomu mají ochotu. Vznikat by mohly i tábory na území třetích zemí, ovšem dohlíželi by na ně lidé z Evropy.

Migraci nelze zastavit, ale je možné se snažit o její regulaci. Země EU včetně Německa se o to ale podle Spiegelu vážně nesnaží a namísto toho provedly „outsourcing hrůzy a myjí si ruce od viny“, uzavírá Spiegel.

Zdroj: Der Spiegel

 
 

Čtěte více:

Německo pohání levná pracovní síla
10.04.2019 11:08
Po krátkém boomu se německá ekonomika navrátila na trend velmi pomaléh...
Smith: Japonsko rozjíždí pro něj nevídaný experiment
04.06.2019 11:46
„Na počátku května jsem navštívil Tokio a ihned jsem si všiml velkých ...
Víkendář: Stane se dříve nemyslitelné řešením uprchlické krize?
16.06.2019 8:04
V posledních letech byly k odchodu ze své země donuceny desítky milion...
Mexiko spustilo plán rozvoje Střední Ameriky, má zastavit migraci
21.06.2019 17:21
Mexiko ve čtvrtek zahájilo podpisem dohody se Salvadorem ambiciózní pl...
The Economist: Nepochopený Baumolův efekt a fungování moderní ekonomiky
25.06.2019 6:09
Zatímco ceny některého zboží a služeb díky technologickému pokroku kle...

Váš názor
 • Proč prchají ??
  15.07.2019 7:55

  Proč se nepokusí ve vlastních zemích vlastní prací dosáhnout stejné úrovně jak Západ ? Jediná věc zastaví všechny migranty světa - úplné zrušení, dávek, příspěvků, dotací a protekce. Tím by z mapy světa zmizely státy, kde létají pečení holuby do huby. Teda kromě S. Arábie.
  občan
  • Re: Proč prchají ??
   15.07.2019 8:59

   občane, na Západě se tisknou peníze na dluh, a ten pak umořuje kapitalismus, vykořisťováním levné pracovní síly, problém je že Německo, Skandinávie a dnes vlastně celá EU vytvořila socialismus, u nás (za socialismu) znám a překrucován na komunismus, v řeči westébácké ideologie, no co na to říci, i úředník musí žrát a dobře, i zbrojař musí žrát a dobře, a dnes se do toho montuje immigrant s úplně jinými normami chování a vizáží, celý svět řídí finančíci a pouze oni jsou za vše zodpovědní, tedy za to ze na straně má dáti, bude více než na straně dal, že by je zajímali lidé ??? že by je zajímala ekologie ??? na to jim při dnešní složitosti a nemožnosti postihnout svět jednoduše, nezbývá čas, brzy bude zase Olympiáda, Urááááá, to si zase někdo namastí kapsy a zvedne světové HDP, díky anabolikům se jistě jednou dožijeme 120 let, a po ulicích se budou pohybovat chrastící umělé klouby, zbytku bílé civilizace :-))), mladších budou létat v elektrovznášedlech na baterie, a ty budou naplňovány energií z didantických elektráren na Sahaře, ou, :-)
   rob
 • Ne tak zcela jednoznačné
  15.07.2019 5:27

  Myslíte ty migranty, kteří prchají do Evropy před násilím v Middle East, které bylo způsobeno Američany? Američany, kteří začali válku v Iráku na základě falešných informací (Bush)? Válku, která byla základem pro vznik ISIS a konfliktu v Sírii. Nebo máte namysli ty migranty, kteří unikají před násilím v Africe, kde militanti používají americké a ruské zbraně na zabíjení nevinných lidi pod záminkou, že bojuji proti imperialistickému západu s Amerikou v čele? Ať je to olej, nerostné bohatství, nebo jenom zájem o to ovládat jiné státy, nevím. Ale jisté je to, že vždy, když jsou v Americe u moci republikáni, tak to potom má dopad podobný, jaký vidíme teď. Počkejme, co Trump udělá s Iránem. To teprve bude ono. Je mi z těchto lidí špatně. Oni jsou ti, kteří mají na svědomí všechny migranty, v četně těch, co již zahynuli, prchající před tímto peklem.
  mas
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university