Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kotter: Kde udělala Berkshire Hathaway velkou chybu

Kotter: Kde udělala Berkshire Hathaway velkou chybu

01.10.2019 10:58
Autor: Redakce, Patria.cz

Známý odborník na firemní strategie John P. Kotter z Harvard Business School se na stránkách Harvard Business Review zamýšlí nad tím, jaké chyby se staly při restrukturalizaci společnosti Kraft Heinz. Podle jeho názoru jde o firmu, u které nefungoval tradiční recept „kup společnost, osekej náklady, umožni jí růst a vydělej hodně peněz“. Kraft Heinz ale pro Berkshire Hathaway, která do něj investovala, představuje „fiasko“.

Kraft zfúzoval s Heinzem v roce 2015, celou transakci podporovala Berkshire Hathaway Warrena Buffetta a brazilský fond rizikového kapitálu 3G capital. Cílem mělo být prudké zvýšení nákladové efektivity, růst marží a přidané hodnoty. Buffett restrukturalizaci veřejně podporoval, Burger King podobnou strategii podle Kottera implementoval úspěšně a „většina lidí očekávala, že půjde o poměrně hladký proces“.

Firmy nebyly schopny změnit své tradiční značky tak, aby vyhovovaly více zákazníkům, kteří požadovali zdravější, čerstvější a v některých případech i levnější potraviny. Adaptace na nové spotřební trendy nebyla dost rychlá a Kraft Heinz podle Kottery podcenil to, jak se drastické snižování nákladů projeví na jeho schopnosti inovovat. A je podle něj možné i to, že účetní nesrovnalosti byly také výsledkem snahy o co největší snížení nákladů.

Kraft Heinz podle odborníka ukazuje, že tradiční metody restrukturalizace jsou stále rizikovější. Všechno, co omezí schopnost inovovat, totiž může mít dramatický dopad na výsledky firmy. Jak k tomu může dojít? Kotter poukazuje na to, že hluboká restrukturalizace může v zaměstnancích vyvolávat pocity ohrožení a nedůvěry vůči managementu. Lidé mohou dokonce cítit beznaděj a takové prostředí lze jen těžko považovat za vlídné pro nové nápady a inovace.

Pokud zaměstnanci neustále řeší otázky typu „proč dochází k tomuhle, co to pro mě bude znamenat“, poškozuje to jejich aktivní přístup a inovace. Bez transparentnosti a jasného vedení v nich převáží zmíněné pocity. Management by se tak měl namísto tohoto mechanismu snažit aktivovat mechanismus prosperity, kdy je kladen důraz na pocit bezpečí a využívání příležitostí. „Všichni ti, kteří tyto mechanismy ignorují, netuší, jak velké škody mohou napáchat,“ uzavírá Kotter.

Zdroj: HBR


 

Čtěte více:

Akcionáři Kraftu (-15 %) si na dobré zprávy budou muset počkat
08.08.2019 16:13
Akcionáři výrobce potravin Kraft Heinz si na dobré zprávy budou muset ...
Skrytí hrdinové v portfoliu pana Buffetta
28.08.2019 17:46
Warren Buffett je stále ostře sledován a některé jeho investice mohou ...

Váš názor
  • To jsme se toho dozvěděli
    01.10.2019 11:02

    Vpodstatě jsme se dozvěděli jen to, že některé restrukturalizační procesy jsou úspěšné méně a jiné více. Bylo by s podivem, kdyby tomu tak nebylo.
    Pracovitý Prosecký
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y