Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropské trhy zatlačí níže obavy z další vlny covidu a drastických opatření, CZG vydává dluhopisy za 5 miliard korun

Evropské trhy zatlačí níže obavy z další vlny covidu a drastických opatření, CZG vydává dluhopisy za 5 miliard korun

23.03.2021 8:43
Autor: Redakce, Patria.cz

Trhy v Evropě i Spojených státech pohledem futures zahájí v úterý negativně. Na růst amerických akcií v pondělí nedokázaly navázat asijské trhy, které sestupovaly. V Evropě si investoři skládají mozaiku nových obav z covidu. Německo plánuje velice přísná 5denní omezení přes hlavní velikonoční svátky.

Futures pro německý akciový index DAX v tuto chvíli naznačují úvodní sestup o 0,4 %, pro francouzský CAC index o 0,5 %. Britskému FTSE indexu futures „předpovídají“ úvodní sestup o 0,7 %. Řádově na 0,2% pokles je v tuto chvíli nastavena trojice hlavních amerických indexů S&P 500, DJIA a Nasdaq .

Německo prodlužuje uzávěru do 18. dubna a vyzývá své občany, aby pět dnů velikonočních svátků strávili doma a omezili kontakty na minimum.

Z korporátních výsledků ani makrodat dnes nejsou na pořadu dne stěžejní čísla a data. Sledovány budou krom prohlášení, spojeným s vývojem pandemie covidu, volby v Izraeli. 

Česká zbrojovka Group SE (CZG) vydala emisi dluhopisů s pohyblivým úrokovým výnosem (FRN) ve výši 6M PRIBOR + 1,80 % p.a. v celkové jmenovité hodnotě 5 miliard korun. Dluhopisy jsou splatné v roce 2027. Ke dnešnímu datu bude vydáno celkem 500 tisíc kusů dluhopisů, emisní kurz činí 100 % jmenovité hodnoty dluhopisů, dluhopisy byly přijaty k obchodování na Regulovaném trhu Burzy cenných papírů Praha.

Avast získal zdroje (480 mil. USD a 300 mil. EUR) na refinancování stávajícího úvěru se splatností 2023, což firmě dle analytika Patrie Martina Cakla přinese úspory na nákladech úvěru ve výši 25bp.

V polovině týdne, tedy již zítra, bude stěžejní domácí makroudálostí zasedání bankovní rady ČNB a rozhodnutí o sazbách. Změna nastavení sazeb očekávána není, důležité ale budou komentáře a očekávání centrální banky.

 
 
 

Čtěte více:

Letecká doprava stále na JIPce
23.03.2021 5:46
Situace v letecké dopravě se zlepšuje, ale stále přepravujeme asi o 50...
Týdenní výhled: Liru drtí odvolání guvernéra, EBA otáčí kormidlo
22.03.2021 14:02
Po několika měsících relativního klidu na sebe rázně upozornila tureck...
Dolar, deficity a komodity
22.03.2021 17:49
Jak tomu bývá, i názory na možné přehřátí americké ekonomiky a inflac...
Německá ekonomika kvůli omezením zpomaluje, varovala Bundesbank
22.03.2021 16:18
Německá ekonomika v tomto čtvrtletí pravděpodobně výrazně klesne, omez...
Americké akcie v úvodu týdne rostly, Nasdaq +1,2 %
22.03.2021 21:52
Pondělní obchodování se neslo v pozitivním duchu při poměrně nízké vol...
Babiš: ČNB by měla přispět do rozpočtu. Rusnok: Nemáme teď zisk, který bychom mohli poslat
23.03.2021 8:27
Česká národní banka by měla přispět do státního rozpočtu podobně jako ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  
17:44Doosan Škoda Power: EBITDA i tržby loni klesly, objem zakázek vzrostl

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data