Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Patria Direct chystá rozšíření služeb a několik dalších novinek!

Patria Direct chystá rozšíření služeb a několik dalších novinek!

26.10.2005 12:56
Autor: 

Patria Direct, vedoucí online broker specializující se v rámci skupiny Patria na investiční služby pro retailové klienty, oznámil změnu svého loga. Tuto změnu bude do konce roku následovat rozšíření nabízených služeb o několik novinek.

Patria Direct mění od konce října své logo (nové logo viz příloha a záhlaví tiskové zprávy). Nové logo má zvýraznit její postavení v rámci Patria Finance, její orientaci na investiční služby pro retailové klienty a současně vyjadřovat dynamiku a růst, které Patria Direct od zahájení obchodování v roce 2001 dosáhla.

Patria Direct zaznamenává téměř nepřetržitý růst počtu klientů (ke konci letošního září činil jejich počet 3888 – jde o meziroční růst o 54 %), množství finančních zdrojů pod správou (téměř 8,120 mld. Kč – jde o meziroční růst o 180 %), nárůst objemu obchodů či počtu realizovaných objednávek.

„O zájmu retailových investorů o obchodování prostřednictvím Patria Direct svědčí i to, že ke konci října dosáhl jejich počet hranici 4000,“ řekl Roman Koděra, vedoucí makléř Patria Direct.

Nejen růst těchto ukazatelů, ale i šíře služeb řadí Patrii Direct k nejsilnějším online brokerům. Unikátní je například i šíře a dostupnost informačního servisu, které poskytuje svým klientům.

Do konce letošního roku Patria Direct rozšíří poskytované služby. Půjde o:

Změnu designu internetové aplikace www.patria-direct.cz.
Obchodování na varšavské burze cenných papírů.
Zprostředkování koupě fondů KBC.

„Patria Direct nabízí investiční služby široké veřejnosti, která si může z její nabídky zvolit produkt šitý na míru jak v návaznosti na velikost jednotlivé investice, tak v nadstandardně nabízených službách, za něž je ochotna zaplatit vyšší transakční náklady,“ řekl Roman Koděra, vedoucí makléř Patria Direct.

Patria Direct umožňuje nyní svým klientům obchodovat s těmito cennými papíry:

* české akcie (na pražské burze)
* zahraniční akcie (USA, Německo, Euronext – Belgie, Holandsko, Francie, Švýcarsko, Velká Británie)
* indexové akcie (ETF)
* HZL Hypoteční banky
* státní dluhopisy ČR
* měnové konverze (USD, EUR, GBP, CHF)
* poskytování úvěru na nákup cenných papírů (margin).

S těmito cennými papíry mohou obchodovat prostřednictvím několika kanálů. Využít mohou služeb:

* osobního makléře
* call centra
* internetové aplikace www.patria-direct.cz.

Informace o realizaci pokynu a vkladu peněz na evidenční účet mohou klienti Patria Direct získávat formou SMS zpráv. K výhodám Patria Direct patří silná informační podpora, kterou mohou pro svá rozhodování získat. Vedle konzultace s osobním makléřem jsou jim k dispozici i internetové nebo mobilní služby Patria Plus (www.patriaplus.cz).

Tato silná informační podpora vychází ze strategie Patria Direct, která je založena na těchto principech:

Poskytovat kvalitní služby investičního bankovnictví na vysoké mezinárodní úrovni pro privátní klientelu, které jsou založeny na osobním přístupu a „in-time reply policy“.

Zajistit klientům maximální možnou bezpečnost investic díky spolupráci s renomovanými bankami a institucemi a kvalitním risk managementem.

Rychlá a komplexní informační podpora (poradenské služby, internetový portál www.patria.cz a www.patriaplus.cz, SMS a email zprávy).

Klienti mohou uzavřít online smlouvu s Patria Direct prostřednictvím stránek www.patria-direct.cz nebo na všech pobočkách ČSOB. Poplatky za obchodování na pražské burze již od 100 Kč, na zahraničních trzích od 14,95 USD. Minimální objemy obchodů nejsou pro akciové obchody stanoveny.Výhodou pro klienty je nadstandardní úročení peněz, které jsou drženy na klientském korunovém sběrném účtu (95 % PRIBID).


Váš názor
 • PATRIA-DIRECT
  26.10.2005 15:07

  Hlavne by to chtelo, aby se clovek do PATRIA-DIRECT konecne dostal i z MOZILLA FIREFOX a ne jen z nebezpecneho Explorera. Defakto nevidim duvod proc to je blokovano na IE. A celkem pekne by bylo mit moznost investovat ne jen pres certifikat, ale pres sms klic, tak jak to je na RMS nebo v CSOB.Myslim, ze tohle by vyuzila spousta lidi. Takhle aspon clovek nemusi sebou tahat certifikat... Zdravicko
  INVESTOR
  • 30.10.2005 10:10

   Z FireFoxu něco jde, ale je třeba si do něj nainstalovat nějaký User Agent Switcher (třeba extenzi od Chrise Pedericka). Stejně se připojuji k této prosbě, protože funkčnost vśech služeb v patria-direct není takto 100%. Skutečně MS Explorer nelze označit za bezpečný a uvítal bych možnost zvolit alternativní prohlížeč. U jiného produktu KBC, ČSOB internetové bankovnictví, toto již lze.
   Zákazník
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data