Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Co nebylo dnes, bude zítra? Praha zůstavá v centru kapitálového dění… ČEZ uhájil 600 Kč

Co nebylo dnes, bude zítra? Praha zůstavá v centru kapitálového dění… ČEZ uhájil 600 Kč

20.10.2005 18:04
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Naprůměrné objemy obchodů přilákaly na pražskou burzu od jejího dnešního otevření opět velkou skupinu investorů. První byli ti, co na základě dobrých výsledků indexů v zámoří a tím i optimismu v Evropě začali nakupovat. K jejich překvapení však nedošlo k udržení nastaveného tempa, a tak selektivně titul po titulu poté, co dosáhl svého maxima, začal klesat spolu s převahou prodejců na trhu. Těm se podařilo otočit vývoj na Komerční bance, která se z 3200 Kč propadla až na 3050 Kč, kde se stabilizovala a vrátila se zpět pod 3100 Kč.

Největším lákadlem však zůstaly akcie elektrárenské společnosti ČEZ, která i dnes dominovala celkovému objemu obchodů. Zde byl patrný nástup prodejců, kteří dynamicky přihazovali svou nabídku, ale „magických“ 600 Kč neprolomili. V závěru obchodování se několikrát podařilo dostat akcie nad 610 Kč, nicméně nakonec cena uzavřela těsně pod touto hranicí. Nejhorší výsledek zaznamenaly akcie tabákové společnosti Philip Morris, která klesla pod 16 500 Kč, kde se naposledy obchodovaly na konci května letošního roku. V odpoledních hodinách o své zisky přišla i Erste Bank, která do té doby vévodila růstu pražské burzy. Nejlépe se dnes s vrtkavostí trhu vypořádaly akcie Unipetrolu, které udržely cenu 220 Kč a uzavřely na 225 Kč.

Oficiální kurzovní lístek se závěrečnými hodnotami. Uživatelé www.patria.cz si mohou zdarma registrovat jeho zasílání e-mailem:


Váš názor
  • A Patria o tom něco musí vědět, vždyť ona byla tím, kdo ČEZ masívně prodává
    21.10.2005 7:11

    ....minimum nakupuje?
    Blood
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data