Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Nejvýkonnějším akciovým fondem za rok 2004 se téměř jistě stane ISČS-Sporotrend

27.12.2004 16:19
Autor: 

Podílové fondy sledované Unisem zakončily předposlední týden tohoto roku smíšenými výsledky. Před celoročním bilancováním, které přijde na řadu později, se podívejme, jak si fondy stály v tomto týdnu, meziroční změny pak napoví výsledek za celý rok 2004:

Minulý týden byl smíšený pro všechny segmenty trhu. Mezi akciovými fondy převládaly ty, které rostly, naopak většina dluhopisových fondů ztrácela. Větší či menší příliv kapitálu před koncem roku si mohou připsat všechny segmenty kromě smíšeného, nejvýraznější nárůst je vidět u fondů peněžního trhu.

Žebříček nejvýkonnějších fondů za minulý týden vede smíšený fond ČSOB - středoevropský s růstem o 0,79 %. Na druhém a třetím místě se umístily fondy dluhopisové, a to ISČS-Trendbond s 0,69 % a IKS plus bondový s +0,68 %.

Fondy peněžního trhu podstatně snížily předchozí tempo růstu. Nejvyšší týdenní výnos se tentokrát dostal na 0,04 %. V meziročním pohledu je na tom nejlépe ISČS-Sporoinvest s 2,49 % před IKS Peněžní trh s výnosem 2,40 %. Vzhledem k obvyklým týdenním výnosům tohoto segmentu a jejich relativní stabilitě pravděpodobně bude Sporoinvest nejvýkonnějším i za rok 2004. Tento fond také stabilně získává nejvíce kapitálu ze sledovaných fondů. Tentokrát to bylo 114 milionů Kč.

Pro zobrazení tabulky fondů peněžního trhu klikněte zde

Dluhopisové fondy, přestože se dva jejich zástupci dostali mezi tři nejvýkonnější fondy minulého týdne, ve většině ztrácely. K pozitivnímu výsledku pohybu kapitálu tentokrát nejvíce přispěly ČPI-OPF Fond státních dluhopisů, ISČS-Sporotrend a ISČS-Bondinvest. O nejvýkonnějším fondu za celý rok 2004 je už dnes pravděpodobně jasno, ISČS-Trendbond za posledních 12 měsíců získává 10,76 %, druhý IKS Plus bondový je výše o 7,34 %. (Pozn.: V meziročním srovnání jsou uvažovány pouze fondy, které existují aspoň jeden rok a u kterých jsou data k dispozici.)

Pro zobrazení tabulky dluhopisových fondů klikněte zde

Mezi smíšenými fondy přece jen převládaly ty rostoucí. Poměr rostoucích a klesajících fondů byl 14:11. Nejvýkonnějším fondem byl ČSOB Středoevropský s +0,79 %, nejméně výkonným pak ČSOB křišťálový, který o stejné procento poklesl. Bilance pohybu kapitálu se tentokrát svezla do minusu, k čemuž nejvíce přispěl Živnobanka dynamický (-24 mil. Kč). Srovnání meziročního růstu vede IKS Balancovaný s 29,76 % před druhým ČSOB Středoevropským fondem s 24,76 %.

Pro zobrazení tabulky smíšených fondů klikněte zde

Akciové fondy si vedly smíšeně. Nejvíce vzrostl ČPI-OPF Fond ropného a energetického průmyslu, o 0,62 %, naopak ČPI-OPF Fond nové ekonomiky se svezl o 0,73 % dolů. Investoři vložili do ISČS-Sporotrendu o 20 milionů více, což strhlo celou statistiku pohybu kapitálu akciového segmentu do plusu. Spotortrend zůstává nadále nejvýkonnějším akciovým fondem s meziročním výnosem 38,92 % a s největší pravděpodobností jím zůstane i po uplnynutí tohoto týdne. Výnos 38,92 % znamená nejvyšší hodnotu ze všech sledovaných fondů.

Pro zobrazení tabulky akciových fondů klikněte zde

Fondy fondů se vydaly přesně v protisměru. Zatímco IKS Fond fondů rostl o 0,14 % a meziročně klesá o 1,3 %, ISČS-Globaltrend FF poklesl o 0,14 % a meziročně roste o 0,94 %. Co do pohybu kapitálu fond fondů od IKS je o 1,2 mil. Kč v minusu, fond fondů ze skupiny ISČS je o 1,9 mil. v plusu.

Pokud Vás zajímají informace o možnostech investování Vašich volných prostředků, potom navštivte sekci Akcie&Fondy v části Fondy. Kromě výhod a nevýhod jednotlivých investičních variant zde můžete nalézt také velmi zajímavé srovnávací tabulky a kalkulátor nejvýnosnější investice.

Tomáš Vlk, Patria Online


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Denní kalendář hlavních událostí
    Nebyla nalezena žádná data