Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Růst akcií a nižší inflace přispěly k pozitivnímu posunu ve výnosech fondů

11.10.2004 16:12
Autor: 

Po smíšených výsledcích podílových fondů v předminulém týdnu přišel posun, který se dá jednoznačně označit jako pozitivní. Všechny rizikové kategorie se za minulý týden nacházely v růstovém teritoriu, nejvíce přidávaly akciové fondy a fondy fondů. Předchozí trendy ohledně pohybu kapitálu zůstávají bez výrazné změny: Stále dochází k odlivu peněz z dluhopisových fondů, kapitál ztratily také oba fondy fondů. Do ostatních segmentů naopak investoři vkládají více peněz než vybírají.

Nejvíce za minulý týden vzrostl ČPI-OPF Fond nové ekonomiky, a to o 3,80 %. Další v pořadí ISČS - Eurotrend vynesl 2,30 % a ČPI-OPF Fond ropného a energetického průmyslu 2,21 %. Na druhém konci nejvíce propadl ČSPI-OPF Fond farmacie a biotechnologie o 1,73 %.

Fondy peněžního trhu nepřekvapily ani tentokrát. Největší fond, ISČS-Sporoinvet, zvýšil hodnotu podílového listu o 0,09 %, když do něj investoři vložili dalších 144 milionů. výnos ostatních fondů této rizikové skupiny byl od 0,03 % do 0,06 %.

Pro zobrazení tabulky fondů peněžního trhu klikněte zde

Dluhopisové fondy čelí pokračujícímu odlivu kapitálu. Některé z fondů zůstaly v minusu, převažují ale ty, které za minulý týden vykázaly růst. Jistou podporu pro ceny dluhopisů znamenala nižší než očekávaná měsíční inflace za září. Stejně tak vývoj na zahraničních trzích podpořil pokles výnosů. Důvodem tam byla slabá průmyslová výroba a slabší data z amerického trhu práce.

Pro zobrazení tabulky dluhopisových fondů klikněte zde

Smíšené fondy kromě dvou rostly. Nejvyšší výnosy se zde vyšplhaly na 1,69 % v případě IKS balancovaného fondu. Tento segment celkově získává kapitál, i když je to zásluha především dvou fondů - MAX světového garantovaného fondu a IKS balancovaného fondu.

Pro zobrazení tabulky smíšených fondů klikněte zde

Pouze jeden fond z Akciového segmentu minulý týden propadl, byl to ale propad poměrně výrazný. ČPI-OPF Fond farmacie a biotechnologie ztratil 1,73 % pod tlakem celkového poklesu sektoru. Index farmaceutického sektoru na amerických trzích minulý týden klesl o 4 %. Ostatní z akciových fondů na tom byly naopak dobře. Sílu tentokrát čerpaly z evropských a českých akcií, které rostly, naopak trhy v zámoří klesly. Technologie pomohly ČPI-OPF Fondu nové ekonomiky k růstu o 3,80 %. Celkový pohyb kapitálu v tomto rizikovém segmentu převazuje do plusu především ISČS-Sporotrend, který za minulý týden přilákal 26,5 milionu korun.

Pro zobrazení tabulky akciových fondů klikněte zde

Fondy fondů po poklesu nabraly růstový směr. IKS Fond fondů si připsal 2,03 % a za posledních 12 měsíců tak roste o 3,26 %. ISČS Global trend FF byl jen mírně pozadu s týdenním výnosem 1,90 %. Za poslední rok si ale připisuje 3,71 %.

Pokud Vás zajímají informace o možnostech investování Vašich volných prostředků, potom navštivte sekci Akcie&Fondy v části Fondy. Kromě výhod a nevýhod jednotlivých investičních variant zde můžete nalézt také velmi zajímavé srovnávací tabulky a kalkulátor nejvýnosnější investice.

Tomáš Vlk, Patria Online


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Kalendář událostí
  ČasUdálost
  Dialog Semiconductor PLC (12/20 Q4, Bef-mkt)
  Dollar Tree Inc (01/21 Q4, Bef-mkt)
  Kuehne + Nagel International AG (12/20 Q4)
  Marvell Technology Group Ltd (01/21 Q4, Aft-mkt)
  Okta Inc (01/21 Q4, Aft-mkt)
  PL - Jednání NBP, základní sazba
  Shop Apotheke Europe NV (12/20 Q4, Bef-mkt)
  Snowflake Inc (01/21 Q4, Aft-mkt)
  Splunk Inc (01/21 Q4, Aft-mkt)
  Vivendi SE (12/20 Q4, Aft-mkt)
  8:30Stellantis NV (12/20 Q4)
  14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
  16:00USA - Index ISM ve službách