Po ranním posílení česká měna v průběhu dne víceméně stagnovala s postupným mírným technickým znehodnocením a končí na 31,77 Kč za euro. Obchodování odpoledne postrádalo jakékoliv domácí nebo zahraniční impulsy, resp. jejich vliv nebyl patrný. Dolar vůči euru se drží na rekordně nízkých hodnotách kolem 1,058 USD/EUR.
Ve vztahu k dolaru si koruna v denním bilancování polepšila na 30,02 Kč/USD, když po zbytek dne de facto setrvávala na dopolední úrovni. Samotný dolar byl odpoledne pod tlakem špatných makroekonomických (údaj o maloobchodních tržbách byl horší než se čekalo) a geopolitických (informace o podezřelých zbraních v Iráku) zpráv a z letargie jej neprobudila ani americká akciová burza, která po smíšeném zahájení začala mírně posilovat.
I zítra zůstane dolar pod tlakem; večer bude zveřejněna Béžová kniha Fedu hodnotící americkou ekonomiku. Obecně, střednědobý výhled pro americkou měnu nevypadá vůbec dobře, další oslabení je reálné dokonce v řádu centů. Koruna by měla zítra zůstat v pásmu 31,65 až 31,90 korun za euro, volba nového prezidenta na společné schůzi obou komor parlamentu by neměla českou korunu ovlivnit. Ve Vídni by měla na investičním fóru vystoupit členka bankovní rady Michaela Erbenová, případný komentář o koruně nebo sazbách by nemusel zůstat bez odezvy, navzdory tomu, že koruna je na komentáře ČNB poslední dobou "hluchá".
Slovenská koruna oslabila nakonec na 41,63 SKK/EUR. Polský zlotý posílil na 4,013 PZL/EUR, stejně tak forint na 234,80 HUF/EUR. Zajímavé bude sledovat maďarskou centrální banku, která dnes odmítla další snižování sazeb v boji se silným forintem kvůli inflaci, pokud forint prolomí dolní hranici kurzového pásma.
Radim Krejčí, Patria Online