Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český Telecom: Žádná změna v dividendové politice tento rok

Český Telecom: Žádná změna v dividendové politice tento rok

15.3.2006 9:31

Generální ředitel Českého Telecomu včera prohlásil, že tento rok by se neměly odehrát žádné změny v dividendové politice společnosti vzhledem k tomu, že segment pevných linek ještě není stabilizován. Tímto také byly pohřbeny jekékoliv naděje na dodatečnou dividendu v tomto roce. Segment pevných linek by měl zastavit svůj pokles v roce 2007, kdy se očekává silný nárůst poptávky po internetu a ostatních službách jako například IPTV, stahování hudby atd. Zprávu nahlížíme jako mírně negativní, když někteří hráči na trhu očekávali vyšší dividendy. Opakujeme naše doporučení Prodat pro Český Telecom a fundamentální cenu 510 Kč za akcii.


Váš názor
 • 15.3.2006 21:23

  Vážení,jsem Vaším jednáním hrubě nespokojen,nevím,co si mám o Vás myslet? Můj příspěvek k tomuto tématu jste z mě neznámých důvodů vymazali,ač nejevil jediný náznak sprostoty,napadání,či vulgárních výrazů a byl plně k tématu. Byl pod nickem zZz,pokud mi nechcete veřejně sdělit důvod výmazu,prosil bychodpověď na adresu zbysekzezdisral@centrum.cz. S pozdravem míru zdar!Z.
  ZzZ
 • dividendy
  15.3.2006 19:57

  Přeji dobrý večer všem. Mám dotaz, který se Vám může zdát triviální,ale berte ohled, na to, že jsem začátečník... Zajímalo by mne, kdo má nárok na výplatu dividend u společností, zejména u ČT. Věřím, že akcionář:), ale časově, kdy musí akcii držet, zda je znám, či tušen den směrodatný pro to, kdo div. bude čerpat a v jakém termínu bude tento podíl vyplacen. Dále mne zajímá jaké jsou předpoklady, či precedenty pro následný, bezprostřední vývoj ceny akcie po vyplacení dividendy. Za případné reakce, či návod, kde tyto informace komplexně získat (nemyslím věštbu, ale zákonné úpravy problematyky, nebo jestli upravují Stanovy společností a pod.), děkuji.
  Vltavan
 • ??
  15.3.2006 12:28

  CEO Jamie Smith zcela přesně řekl - "We do not plan to propose a new policy this year and the main reason is that we don't see that the business is stable enough for us to set it". Ať se snažím jak se snažím, nikde zde není řečeno, že by byly "pohřbeny jakékoliv naděje na další dividendy". Je zde pouze řečeno, že "letos nebude navržena nová dividendová politika. Hlavním důvodem je fakt, že obchodní model a zde zejména segment pevných linek není natolik stabilní, aby tato politika mohla být objektivně definována". Osobně mi to připadá ze strany managementu jako vcelku fér řešení a fér přístup k akcionářům...
  Dreamer
  • Přesně tak.
   15.3.2006 12:46

   Naprosto s tebou souhlasím - těch navrhovaných 43,-Kč se to nedotkne; jen nám tenhle rok neřeknou jak to s divi bude v příštích letech.
   Estevez
   • oprava
    15.3.2006 12:48

    mělo tam být samozřejmě 45,-Kč
    Estevez
 • Hoši, hoši
  15.3.2006 10:39

  Zkuste pohrozit bankrotem, pak už snad ty margináře a drobasy konečně vytřepete. Není vám trapně aspoň před vlastními zákazníky?
  alan
 • Jste hodni obdivu
  15.3.2006 10:22

  za výdrž, čestnost a upřímné jednání. A máte recht, já bych taky nechtěl takovou akcii, ani zadarmo ! Fšecko jsem prodal tchýni za kilo ( ať se trápí ) a jdu si založit nějaký dobře úročený účet u nějaké dobré banky. Můžete mi doporučit nějakou ? Třeba tu vašu ? Děkuji.
  Hombre
  • pohřbení nadějí
   15.3.2006 16:37

   Já jsem pohřbil naděje, že přestanete soustavně manipulovat a zkreslovat informace. Vy už nevíte co byste si vymysleli negatiního a když nemáte po ruce žádné info, které můžete zmanipulovat, tak začnete psát o tom, jak jste zklamaní, jak jste čekali vyšší dividendu, pohřbili naděje na mimořádnou divi,...atd. atd. Podle příspěvků, které tady zůstaly a které jste nesmazali, usuzuji, že to jsou ty nejlepší názory na vaši práci. Samá chvála. Vy si asi myslíte, že investoři jsou úplní pitomci, kteří nerozpoznají vaši špinavou hru. Mimochodem už jste dlouho nenapsali vaše doporučení prodat ČT. A co si vlastně máme od vás přesně koupit? Čeho se to potřebujete zbavit? Nebo ty vaše čachry děláte s cílem odrbat klienty, kterým spravujete portfolia? To jsem zvědavej, jak dllouho tady vydrží tento příspěvek.
   kocour
 • a zase
  15.3.2006 10:07

  dokolečka dokola,jako stará deska co pořád hraje dokola a přeskakuje,nikdo nečekal mimořádné divi-jenom snad patria,ale proč v tom případě měla cílovku 480-510?Nám obyč, smrtelníkům stačí divi kolem 9%,patrii se to zdá hrozně málo-asi lepší oddíl,asi ukládají sami na účet do BÚ do bank na 1%,odborníci???!
  čtenář
  • čtenáři
   15.3.2006 18:42

   kde mají BÚ na 1%? Takovou banku bych rád viděl
   lime
   • kde?
    15.3.2006 19:15

    Postovni sporitelna uroci postziro 1%p.a., kdyz je zustatek vetsi nez 100tis
    buris
  • tak, tak
   15.3.2006 12:25

   no, nejtrapnejsi je, jak za kazdou zminkou o telecomu pisou ...opakujeme naše doporučení.....Jo, jo, nemusite nám to pořád dokola opakovat, že chcete abychom prodali a vy si mohli líp nakoupit.Nedávno byly dny kdy jsem si říkal, že bych se třeba mohl stát vašim zákazníkem.Ale když teď vidím tuhle vaší denně opakovanou trapnou hru tak mě leze mráz po zádech už jen při tom pomyšlení na podboný krok..
   telecí já moc rád:-)
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data