Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna zpevňuje, pomáhá jí potvrzení Hyundai i slabý dolar

Koruna zpevňuje, pomáhá jí potvrzení Hyundai i slabý dolar

02.05.2006 16:46
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Posváteční seance je pro korunu růstová. Její kurz posiluje na 28,35 Kč/EUR, resp. 22,42 Kč/USD. Pozitivní krátkodobý vývoj podpořilo potvrzení investice Hyundai, které zamezilo nervozitě a spekulacím. Do hry se také zapojuje efekt slabého dolaru, který podporuje v růstu všechny měny v našem regionu. Z ČR dnes přišla jen slabá makroekonomická data, která se na trhu neprojevila. Ani v dalším průběhu týdne se nečekají z domova důležitá data. V pátek je sice na programu záznam z jednání bankovní rady ČNB, avšak nejdůležitější část již známe - poměr hlasování a inflační prognózu.

Koruna rovněž zpevňuje vůči dolaru, čemuž napomáhá pohyb dolaru na světových trzích. Dolar se nyní proti euru obchoduje na 1,2644 USD/EUR, kde, bez nových dat na trhu, probíhá krátká stabilizace. Zítra sice má vyjít index amerických nákupních manažerů ve službách, ale trh se asi bude spíše soustředit na čtvrteční a páteční události. Volatilita na dolaru by mohla aspoň do zítřejšího odpoledne klesat.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.11.2025
13:02Týdenní výhled: Konec shutdownu na dohled, výsledky AI lídrů i raket  
11:58Naděje na konec shutdownu zlepšuje sentiment a posílá akcie výrazně výš  
11:23Akciový trh po korekci v minulém týdnu: Které tituly jsou přeprodané a které překoupené?
11:02Další negativní překvapení z trhu práce. Míra nezaměstnanosti je nejvyšší od roku 2017
8:56Rozbřesk: Nová prognóza ČNB nedává moc prostoru “nižším sazbám” a ukazuje na dlouhodobou stabilitu
8:47USA jednají o konci shutdownu,ČNB zůstane stabilní a ČEZ zítra zveřejní výsledky  
6:07Preview ČEZ: Čekáme silnější výsledky, pomůže Distribuce i konsolidace GasNetu  
09.11.2025
15:02Pomohl by další pokles sazeb ekonomice a trhu, nebo by spíše nafukoval bublinu a přispíval k finanční nestabilitě?
10:40Víkendář: Naráží oddlužení naráží na „sebevztahující se pesimismus“?
08.11.2025
14:35Synchron získal 200 milionů dolarů na méně invazivní technologii, která umožní ovládat počítač myšlenkami
9:04Víkendář: Lidé se bojí vládních dluhů, ale jejich snižování vlastně nechtějí
07.11.2025
18:04Skepse kolem AI, vládní „shutdown“ a obavy z ekonomického zpomalení srážejí trhy  
17:06Několik dolarových příběhů
15:12Od euforie ke skepsi. Trhy znepokojuje finanční náročnost plánů OpenAI po výroku CFO  
13:17Proč drží Čína s USA krok v závodě umělé inteligence? Masivní čipové klastry od Huawei a levné energie
11:45Perly týdne: Máme pomýlené představy o umělé inteligenci?
11:20RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:05Akcie pevnou půdu zatím nenacházejí. Slibný úvod v Evropě rychle vyprchal  
10:23Bureš: Maloobchod zvolňuje, spotřeba i tak zůstane hlavním “motorem” ekonomiky
9:22Zbrojní gigant Rheinmetall zvýšil zisk o 18 % a staví nové továrny. Akcie stagnují

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Nezaměstnanost