Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ministerstvo financí se s ČNB dohodlo na spolupráci při připravě legislativy

Ministerstvo financí se s ČNB dohodlo na spolupráci při připravě legislativy

11.5.2006 11:02
Autor: 

Následuje tisková zpráva MF
Ministr financí a guvernér České národní banky podepsali dohodu o vzájemné spolupráci obou institucí při přípravě legislativy v oblasti finančního trhu. "Jde o první z několika dohod, které upravují vztahy a postupy obou institucí po sloučení dohledů nad finančním trhem do ČNB a po převzetí legislativy bankovnictví Ministerstvem financí," vysvětluje náměstek ministra financí Tomáš Prouza.

Cílem dohody je jasné vymezení pravidel vzájemné spolupráce v této oblasti a nastavení způsobu komunikace. "Dohoda zajišťuje právo oběma stranám podílet se od počátku na přípravě zákonů a vyhlášek a vyžaduje, aby se prací na legislativě účastnili také zástupci trhu a byla tak zajištěna pružná komunikace s těmi, kterých se bude připravovaná legislativa týkat," shrnuje Tomáš Prouza. Ministerstvo financí a Česká národní banka budou také na základě dohody spolupracovat při komunikaci s ostatními ministerstvy při přípravě legislativy, která se může dotýkat finančního trhu.

Spolupráce Ministerstva financí a České národní banky při přípravě legislativy bude postavena na třech základních principech:

• snaze o snižování administrativní zátěže regulovaných subjektů tak, aby nedocházelo k nadbytečné či vícenásobné regulaci účastníků finančního trhu

• snaze o větší srozumitelnost a přehlednost nově vznikajících předpisů mimo jiné i tak, aby v nich byla používána jednotná terminologie pro obdobné skutečnosti

• snaze spolupracovat vstřícně, objektivně, bez zbytečného prodlení a zbytečných formalit, aby nedocházelo ke zbytečnému zpožďování legislativního procesu.

Text dohody je uveřejněn na internetových stránkách Ministerstva financí www.mfcr.cz


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Denní kalendář hlavních událostí
    Nebyla nalezena žádná data