Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zpráva představenstva společnosti ČEZ - rozpočet pro rok 2007

Zpráva představenstva společnosti ČEZ - rozpočet pro rok 2007

19.12.2006 8:41
Autor: 

Následuje plné znění zprávy ČEZ:
Představenstvo společnosti schválilo v minulém týdnu rozpočet ČEZ, a.s., pro rok 2007. Z jeho následné konsolidace vychází na příští rok očekávání Skupiny ČEZ v oblasti provozního zisku před odpisy (EBITDA) 69,4 mld. Kč (zvýšení o 8,9 % oproti očekávané skutečnosti letošního roku 63,7 mld. Kč), provozního zisku 47,0 mld. Kč (+ 18,1 %) a čistého zisku před zohledněním minoritních podílu 34,0 mld. Kč (+ 19,3 %).

Výkonnost skupiny v provozní části bude příští rok ovlivněna přidáním odstávky 1. bloku jaderné elektrárny Temelín v lednu 2007, v jejímž průběhu proběhne výměna palivových článků za účelem omezení geometrických změn v palivu. Rozpočet předpokládá zvýšení provozního zisku před odpisy (EBITDA) v zahraničních majetkových účastech ČEZ na 5,8 mld. Kč (tj. o 19,3 % oproti očekávané skutečnosti letošního roku). Provozní zisk Skupiny ČEZ je rovněž negativně ovlivňován posilováním koruny, které se naproti tomu pozitivně promítá do kurzových zisku ve finanční části výsledovky.

Investice do stálých aktiv celé skupiny příští rok dosáhnou 30,5 mld. Kč. Tato částka zahrnuje, mimo jiné, především část investičních výdajů souvisejících s již nastartovanými projekty obnovy zdrojů, a to zejména obnovou elektrárny Tušimice (800 MW s celkovými rozpočtovými náklady 26,4 mld. Kč) a výstavbou nového zdroje v Ledvicích (660 MW s celkovými rozpočtovými náklady 30,7 mld. Kc).

(zdroj: Reuters)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data