Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ: Loňské emise oxidu uhličitého v České republice byly stejné jako v roce 2005

ČEZ: Loňské emise oxidu uhličitého v České republice byly stejné jako v roce 2005

23.3.2007 9:05

Podle Ministerstva životního prostředí se emise oxidu uhličitého v České republice v roce 2006 příliš nezměnily v porovnání s 82 mil. tun emisí v roce 2005, nicméně přesné číslo nebylo zveřejněno. Evropská komise stanovila jako konečný termín pro předložení ověřených emisí oxidu uhličitého 31. březen 2007 a měla by zveřejnit čísla jednotlivých států krátce poté, s největší pravděpodobností 2. dubna 2007. Podle webové stránky PointCarbon by EK měla rozhodnout o Národním alokačním plánu II (2008-2012) pro Českou republiku a Polsko již toto pondělí.

Náš názor: Čísla emisí za rok 2006 nepovažujeme za výrazně významná zejména s ohledem na fakt, že již čísla za rok 2005 ukázaly na výrazný nadpříděl potřebných emisí, což stlačilo jejich cenu v rámci NAP I dolů z více než 30 EUR za tunu na 1 EUR za tunu. Emise oxidu uhličitého společnosti ČEZ se v roce 2006 meziročně zvýšily o 1,3 %, zatímco produkce uhelných elektráren meziročně narostla o 2,9 %. ČEZ několikrát zopakoval, že jeho potřeby jsou v rámci NAP I pokryty. Pozorněji bude sledováno rozhodnutí o NAP II, protože EK plánuje snížení národních kvót oxidu uhličitého pro období 2008-2012, aby tak vytvořila nedostatek těchto povolenek. Česká republika požádala o zvýšení 4,4 % na 102 mil. tun emisních povolenek, zatímco EK chce dosáhnout 7% snížení na úrovni celé EU. Číslo pro Českou republiku neukazuje přesný příspěvek pro ČEZ, protože vláda se může rozhodnout snížit alokace rovnoměrně pro všechny sektory nebo je přesunout podle potřeb těchto sektorů. S ohledem na fakt, že efektivnost uhelných elektráren ČEZu se v čase bude zlepšovat očekáváme, že ČEZ by mohl ročně potřebovat 38 mil. tun. V první fázi společnost získala 36,5 % celkové kvóty pro Českou republiku.
Patria

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data