Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

11.4.2007 10:35
Autor: KBC/Patria

OTP Bank: Agentura Moody’s snížila rating
Po úpravě metodologie ratingu snížila agentura Moody's Investors Service rating úvěrů a vkladů OTP Bank. Nová metodologie, platná od 30. března, snižuje úroveň vnější podpory zahrnuté do vkladových a úvěrových ratingů bank, aby tak větší váhu získala strukturální finanční síla. Snížení ratingů zahrnuje:

OTP Bank: na “Aa3” z “Aa1”; OTP Mortgage Bank: na “Aa3” z Aa1, OTP Banka Slovensko (OBS): na “A2” z “A1”.

Náš názor: Toto snížení se očekávalo a je výsledkem kritiky nekonzistentnosti ratingů Moody's Investors Service. V únoru zvýšila Moody’s rating vkladů v domácí měně z "A1“ na "Aa1“ díky deklarované podpoře vlády, která by splatila bankovní úvěry před obligacemi, aby tak zabránila bankovní krizi. Neočekáváme, že zpráva bude mít dopad na dnešní obchodování.

MOL: Náhrada za zlatou akcii?
Představenstvo společnosti MOL navrhlo přidat do stanov článek ztěžující nepřátelské převzetí (tzv. poison pill), a to hned na nadcházející výroční valné hromadě 26. dubna 2007. Tento krok by měl nahradit nedávno zrušenou zlatou akcii. Nové ustanovení by zabraňovalo rychlé změně kontroly nad společností, když by umožnil odvolat maximálně tři z jedenácti členů představenstva najednou. Pokud by byl odvolán maximální počet, nemohlo by se složení představenstva měnit následujících šest měsíců. Navrhované nové ustanovení by ztrácelo účinnost pokud jeden vlastník získá více než 33% podíl ve společnosti.

Náš názor: Zprávu hodnotíme jako neutrální, protože management již dříve naznačil, že se bude ve stanovách snažit vybudovat obranu proti převzetí poté, co byla zrušena zlatá akcie. Navrhovanou obranu ale považujeme za slabou. Domníváme se, že silnější obranou je 10% hlasovací limit, který je platný až do roku 2010. 

 Orbis: InterContinental chce mít v Polsku 50 hotelů
Podle deníku Parkiet chce mít InterContinental v příštích pěti letech v Polsku 25-30 hotelů a střednědobý cíl je 50 hotelů. Řetězec se bude rozšiřovat zejména prostřednictvím značek střední cenové třídy jako jsou Express by Holiday Inn a Holiday Inn. InterContinental chce v příštích pěti letech investovat několik stovek milionu zlotych.

Náš názor : Domníváme se, že zpráva by mohla mít určitý negativní vliv na Orbis. Strategické plány InterContinentalu ukazují, že další velcí hráčí chtějí vstoupit na atraktivní polský trh a výrazně investovat do developmentu. Nedávno oznámil Hilton záměr postavit další hotel a Warimpex chce zase urychlit výstavbu v Polsku. Podle našeho názoru povede posílení konkurence v těchto segmentch ke klesajícím cenám za pokoj i klesajícím maržím.

Agentura Moody’s snížila rating třem polským bankám
Po úpravě metodologie ratingu snížila agentura Moody's Investors Service rating úvěrů a vkladů třem polským bankám (PKO BP, Bank Handlowy, ING BSK). Nová metodologie, platná od 30. března, snižuje úroveň vnější podpory zahrnuté do vkladových a úvěrových ratingů bank, aby tak větší váhu získala strukturální finanční síla. Snížení ratingů zahrnuje:

PKO BP: na “Aa2” z “Aaa”; Bank Handlowy: na “Aa3” z Aa2, ING BSK: na “A1” z “Aa3”.

Náš názor: Toto snížení se očekávalo a je výsledkem kritiky nekonzistentnosti ratingů Moody's Investors Service. Neočekáváme, že zpráva bude mít dopad na dnešní obchodování.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university