Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

25.06.2007 9:45
Autor: KBC/Patria

Kety: Odhady managementu pro 2Q07 odpovídají našim očekáváním
Společnost Kety zveřejnila svoje odhady pro 2Q07, které odpovídají našim očekáváním. Čistý zisk by se měl pohybovat v rozmezí 20-22 mil. PLN v porovnání s našim odhadem 20,6 mil. PLN. Reportovaný čistý zisk by tak měl meziročně poklesnout o 36-42 % kvůli kompenzaci od pojišťovny v souvislosti s požárem, kterou společnost obdržela ve 2Q06. Na upraveném základě znamená odhad společnosti meziroční růst 12-23 %. Výhled na 2Q07 pravděpodobně nepřinese změny našich celoročních odhadů.

Tržby ve 2Q07 měly dosáhnout minimálně 315 mil. PLN, což je meziročně více než +24 % a odpovídá to našim odhadů. Podle očekávání k tržbám nejvíce přispěla obalová divize, která meziročně rostla o 25 % z nízkého základů kvůli požáru. Neočekáváme výrazný příspěvek z Ukrajiny, když další zpoždění přinesou byrokratické překážky. Zároveň očekáváme 7 mil. PLN jako příspěvek od nedávno získané Metalplast Zlotow.

EBIT za 2Q07 by se měl pohybovat v rozmezí 29-31 mil. PLN, tj. meziroční pokles o 26-30 % kvůli vyplacené pojistce 19,8 mil. PLN, kterou Kety obdržela po požáru v základním období. Bez ohledu na náklady související s požárem a akciový opční program pro management by měl EBIT meziročně růst o slušných 35-44 %. To znamená upravenou EBIT marži 9,4-10 %, což je mírně nad našim odhadem. Očekáváme, že EBIT ve 2Q07 negativně ovlivní náklady na zahájení operací na Ukrajině a slabá výkonnost Metalplast Zlotow. 


MOL: OMV navýšila podíl na 18,6 % a chce jednat o převzetí
OMV navýšila svůj podíl v MOL na 18,6 % z 10,0 % a chce s maďarskou společností jednat o převzetí, jak uvedla agentura Reuters, která citovala zdroj obeznámený s touto záležitostí. Společnost zaplatila za 8,6 % okolo 1 mld. EUR, což znamená 26 400 HUF na jednu akcii. OMV chce přesvědčit management MOL, aby souhlasil se spojením společností a vytvořením jedné společnosti, která by mohla konkurovat ruským firmám. OMV se k tomuto záměru odmítlo vyjádřit, ale podle zdroje Reuters chce nalézt přátelské řešení.

Náš názor: OMV pravděpodobně koupila okolo 6 % od rodiny Rahimkulových a možná i od menších finančních investorů. I přesto, že nyní drží téměř 20 % jsou její hlasovací práva omezena stanovami na 10 %. Podle našeho názoru bude management OMV považovat tento krok za nepřátelský pokus a odolá případnému převzetí OMV. Zároveň se domníváme, že MOL může snadno odolat pokud se OMV nespojí s ostatními akcionáři. S hlasy finančních institucí, jako je BNP Paribas a OTP plus akcie Magnolia, má management MOL přístup k 24 % hlasů, což je o něco více než 18,6 % OMV. OMV nicméně pravděpodobně učiní veřejnou nabídku na odkup akcií, která by snadno mohla přinutit MOL k jednání. Zpráva zcela jistě posílí spekulace trhu, že se v blízké budoucnosti můžeme dočkat nabídkové války.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
easyJet PLC (09/19 Q4)
Home Depot Inc/The (10/19 Q3, Bef-mkt)
Kohl's Corp (10/19 Q3, Bef-mkt)
TransDigm Group Inc (09/19 Q4, Bef-mkt)
12:45Medtronic PLC (10/19 Q2)
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
14:30USA - Počet nově zahájených staveb