Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Čtvrtletní zisk Bear Stearns klesl o 79 procent

ČTK: Čtvrtletní zisk Bear Stearns klesl o 79 procent

15.04.2008 8:16
Autor: ČTK

Americké investiční bance Bear Stearns Cos. klesl v prvním čtvrtletí fiskálního roku čistý zisk o 79 procent na 115 milionů dolarů (1,8 miliardy Kč). Za slabými výsledky stála krize na úvěrových trzích, kvůli které se také banka na počátku března ocitla na pokraji bankrotu. Před tím ji zachránila nabídkou na převzetí konkurenční společnosti JPMorgan Chase & Co.
 
Příjmy bývalé páté největší investiční banky v USA se po odečtení výdajů na úroky za tři měsíce do konce února snížily o 40 procent na 1,48 miliardy dolarů. Příjmy z obchodování s cennými papíry s pevným příjmem, na které se banka specializovala, se propadly o 94 procent. Příjmy z aktivit na kapitálových trzích klesly o 47 procent.

Bear Stearns na počátku března utrpěla vysoké ztráty, které přiměly centrální banku USA (Fed) zorganizovat její rychlé převzetí. JPMorgan získal investiční banku za deset dolarů za akcii. Před rokem se cena akcií pohybovala kolem 159 USD za akcii.

Bear Stearns je první velkou bankou, kterou zničila krize na úvěrových trzích. Společnost měla potíže od poloviny minulého roku kvůli propadu hypotečního a úvěrového trhu. V létě zkrachovaly dva zajišťovací fondy s miliardami dolarů, které Bear Stearns spravovala. Příčinou bylo to, že banka nešťastně sázela na investice do cenných papírů napojených na podřadné hypotéky pro klienty se špatnou pověstí, napsaly agentury AP a Reuters.


Váš názor
  • www.situace.info
    15.04.2008 8:37

    BSC je jednou z největších obětí tzv. hypotéční krize. Její pád by znamenal ohromný otřes na trhu , který by jistě na svém konci působil ozdravně. Nicméně tento bankrot si nemůže FED dovolit, protože by mohl znamenat nekontrovatelný vývoj a nestabilitu. A kvůli stabilitě tu FED je. Nezbude než konstatovat... http://www.situace.info/2008/04/kdo-zachrn-bear-stearns-co.html
    situace.info
Aktuální komentáře
05.03.2026
10:57Ropa zlepšila náladu v Evropě, klíčové stále zůstává odblokování Hormuzu  
10:09Sebevědomý Broadcom příští rok očekává 100 miliard dolarů z prodeje AI čipů
9:3215 procent poprvé, podruhé … Zvýší Trump fakticky globální clo v tomto týdnu?
9:31Válka na Blízkém východě může vyvolat globální vlnu inflace
8:54Rozbřesk: Koruna pod tlakem silného dolaru a nižší inflace. Ropa jde nahoru, dolar opět sílí
8:44Asijské akcie pookřály, Anthropic znovu jedná s Pentagonem, evropské futures v záporu  
8:40Obrana, bydlení, kultura. Poslanci navrhují přesuny v rozpočtu za 240 miliard korun
6:03Goldman Sachs: V USA se na akciích začíná mnohem více rozlišovat, investoři budou dál rotovat směrem od nich
04.03.2026
22:00Silná makrodata podpořila hlavně technologické akcie; Bitcoin +8 %  
17:48Apple zlevňuje vstup do svého ekosystému. Nový MacBook Neo může změnit pravidla hry
17:43Na povrchu se zase tolik měnit nemusí, ale pod ním se to úplně převrátilo
17:06Lodní doprava Hormuzským průlivem se kvůli válce snížila o 90 procent
16:02S&P 500 testuje klíčové úrovně. Trh balancuje mezi odrazem a korekcí  
15:04Skupina CSG a Eurenco postaví na Slovensku továrnu na náplně do munice
14:20Blog ECB: AI bude možná pracovní místa vytvářet, než rušit. Prozatím
12:37AI dokáže předvídat 70 procent rozhodnutí správců aktiv, hodnota se ale skrývá ve zbytku
11:34Trhy přestávají panikařit kvůli Íránu a dopoledne se zvedají, napětí zůstává  
11:18Nejhorší den za půl století. Jihokorejský akciový index se propadl o 12 procent
11:10Slušný výhled, ale stejně pod odhady. Bayer nadále svazují soudy v USA
10:38Česká inflace poklesla kvůli potravinám

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.