Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Necestujte zbytečně, objevte videokonference!

Necestujte zbytečně, objevte videokonference!

02.06.2010 15:10
Autor: 

Proč se čím dál více organizací zajímá o videokonference a telepresence řešení?

Udržet společnost na špičce ve svém oboru a úspěšně čelit tlaku konkurence znamená neustále hledat nové nástroje pro snižování nákladů a zvyšování efektivity. Toho lze dosáhnout například zlepšováním komunikace a spolupráce mezi pracovníky, zvyšováním jejich dostupnosti, nebo lepším kontaktem s partnery a zákazníky. A právě videokonference a telepresence řešení patří mezi ty moderní komunikační technologie, které vám pomohou úspěšně se vypořádat s těmito potřebami. Proto je dnes už celá řada organizací pokládá za základní strategický prvek své komunikační infrastruktury stejně jako nezbytnou telefonii. Nejrozšířenější značkou v tomto oboru je bezesporu americký výrobce Polycom zastoupený na našem trhu společností atlantis telecom. Jen pohled do jejich obsáhlého produktového portfolia a masivní přísun nových funkcí do oblasti videokonferencí poukazuje na to, že si dnes čím dál více organizací žádá řešení pro spolupráci na dálku, tedy videokonference.

Uživatelé videokonferencí fungují, i když ostatní nemůžou.

Využívání videokonferenční komunikace je nejen efektivní a bezpečnou alternativou cestování, ale také zajistí bezproblémový chod vaší společnosti ve chvíli, kdy to jinak není možné. Jako například během problémů se sopečným prachem v ovzduší, který ochromil chod celé Evropy.

Polycom1Ve chvíli, kdy jsou pracovníci mimo kancelář a nedostupní, může být chod společnosti vážně ohrožen. To lze jen těžko předvídat a stačí opravdu málo, abyste se do takové situace dostali. Například špatné počasí, epidemie chřipky, různá zpoždění během cestování a další podobné a nečekané události, mohou běh vašeho obchodu narušit nebo úplně zastavit. To se však netýká uživatelů videokonferenčních řešení, pro které vzdálenost a tyto neočekávané okolnosti nejsou žádnou překážkou.

Dnes je tedy velmi důležité mít vlastní plán pro zachování plynulého chodu společnosti v podobných situacích. Proto mnohé společnosti pokládají videokonference a telepresence řešení za nedílnou součást strategie rozvoje své komunikační infrastruktury, která dokáže eliminovat možné negativní dopady způsobené právě podobnými nepředvídatelnými událostmi. Navíc významně šetří čas a náklady, zvyšují produktivitu a zajistí vzájemnou dostupnost pracovníků, ať jsou kdekoli na Zemi.

Osobní schůzka nebo videokonference?

Je zřejmé, že základem většiny osobních schůzek je možnost s někým se potkat, vidět, slyšet a případně sdílet nejrůznější materiály a dokumenty. Pokud se blíže podíváme na dnešní videokonference a telepresence řešení, zjistíme, že videokonferenční komunikace představuje jediný nástroj pro spolupráci na dálku poskytující stejné možnosti, jako má jednání tváří v tvář. To vše bez nutnosti opustit své pracovní místo a samozřejmě v přirozené kvalitě. Standardem je dnes plný širokopásmový zvuk v kvalitě stereo, hovořící lidé ve vysokých detailech Full HD rozlišení s možností snadného sdílení dokumentů a jiných materiálů v reálném čase bez ohledu na to, jestli jste doma, v hotelu nebo kanceláři.

Brána k dalším funkcím, které mohou být pro vaši organizaci klíčové

Polycom2Pokud hledáte profesionální řešení se spoustou zajímavých nadstandardních funkcí specifických například pro oblast vašeho podnikání, které navíc myslí na integraci do vašeho stávajícího síťového prostředí, pak pro vás vhodným dodavatelem může být právě výše zmíněná společnost Polycom. Ta již od roku 1990 každoročně přináší do této oblasti trhu celou řadu zajímavých technologických novinek, které se záhy stávají celosvětově používaným standardem. Navíc u produktů svých strategických partnerů jako je Microsoft, Avaya, Broadsoft, HP, Cisco, IBM, Juniper, Siemens budete mít k dispozici vždy přidanou hodnotu v podobě nadstandardních funkcí.

Široké portfolio jaké nabízí Polycom otevírá cestu k videokonferenční komunikaci úplně každému. Ať už hledáte nástroje pro spolupráci na dálku externích pracovníků v terénu nebo doma, celých týmů v jednacích místnostech a sálech nebo řešení pro specializovaná pracoviště jakými jsou operační sály, Polycom pro vás má vždy připravené to správně řešení.

Samozřejmostí je pak možnost vybavit vaši konferenční síť funkcemi pro spojení více lokalit, tzv. funkce multipoint, která dokáže propojit účastníky z různého prostředí do jednoho hovoru. V takovém případě nezáleží, jestli jste právě ve voze dostupný na mobilním telefonu, v hotelu s notebookem, nebo v jednací místnosti s ostatními kolegy u videokonferenčního systému. Všichni se můžete v jednu chvíli slyšet, vidět, případně sdílet dokumenty. Dalšími dnes běžně využívanými funkcemi mohou být záznam a distribuce (streaming). Ty zpřístupní probíhající videokonferenci vzdáleným účastníkům prostřednictvím webového prohlížeče ihned v reálném čase, nebo si je později můžete prohlédnout v přehledné databázi záznamů.

Včasná adopce nových komunikačních technologií se stává vaší konkurenční výhodou

Praktické využívání poznatků z oblasti vědy a techniky posunuje lidstvo trvale vpřed. Objevení a využívání principu telegrafu, telefonu či faxu pomohlo k zrychlení a zkvalitnění nejdůležitější činnosti a potřebě lidstva - komunikaci. Ta byla, je a vždy bude hybnou silou všeho dění kolem nás a na její rychlosti, přesnosti a kvalitě závisí všechna odvětví a jednotlivé obory se bez ní dnes bez nadsázky - neobejdou.

Pokrok je nezastavitelný proces. Stejně jako pro nás byl kdysi úchvatným nástrojem telegraf nebo fax, poté možnosti e-mailové korespondence či mobilní komunikace, dnes na nás stejně působí a „pohlcuje” nás svět videokomunikace. „Být tam a přitom nebýt” je výzvou pro každého. Možnost „sedět doma a přitom být na druhé straně zeměkoule” je zážitek, který musí prožít každý, aby jej mohl pochopit a dále s ním pracovat.

(komerční prezentace)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.12.2020
17:54Powell je pozitivní na ekonomiku. Dluhopisy se dnes vyprodávají, eurodolar vylétl nad 1,20  
17:39Facebook přejmenoval svoji kryptoměnu, nově se jmenuje diem
17:32„Nejhorší“ firmy na trhu
17:02Sázejte na zvyšování úrokových sazeb v Česku, radí Citi
16:24Americký průmysl v průzkumu ISM lehce zaostal za odhady (komentář analytika)
15:24Tesla do indexu S&P 500 vstoupí naráz. Mamutí entrée ale nebylo jisté
15:13MONETA Money Bank, a.s: Provoz fakturačního oddělení společnosti MONETA na konci roku 2020 / Operation of MONETA accounting department at the end of 2020
15:06MONETA Money Bank, a.s: Oznámení o fúzi Wüstenrot hypoteční banka a.s. a MONETA Money Bank/Notification of merger of Wüstenrot hypoteční banka a.s. and MONETA Money Bank
13:32Zoom opět reportuje skvělá čísla. A opatrný výhled (komentář analytika)  
12:55Antras: Co přijde po hyperglobalizaci?
12:38ČEZ, a.s. - Oznámení o výplatě úrokového výnosu
12:00Arca Capital CEE, uzavřený investiční fond, a.s.: Oznámení změn v orgánech emitenta
11:59OECD: Světová ekonomika klesne o 4,2 %, česká o 6,8 %
11:02Předvánoční hon na výnosy tlačí nahoru junk dluhopisy
10:08Powell ocenil vakcínu, indexy aktivity zatím dobré. Akcie míří opět vzhůru  
9:30ČEB, a.s. - Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
9:29Exxon Mobil odepíše majetek v hodnotě až 20 miliard dolarů
9:28Česká ekonomika se ve třetím čtvrtletí rychle vzpamatovala z kovidového šoku
9:18Facebook koupí za miliardu dolaru startup Kustomer. Umí sloučit komunikaci se zákazníkem i automatizovat odpovědi
9:06Rozbřesk: Rozvolnění v Česku a šance na třetí vlnu pandemie. Možné dopady do ekonomiky?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Hewlett Packard Enterprise Co (10/20 Q4, Aft-mkt)
salesforce.com Inc (10/20 Q3, Aft-mkt)
2:45Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
9:30CZ - PMI v průmyslu
9:55DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - PMI v průmyslu
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
16:00USA - Index ISM v průmyslu
16:00USA - Výdaje ve stavebnictví, m/m