Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Napier (CLSA): Během následujících 12 měsíců nás čeká alespoň 30% rally, akcie jsou

Napier (CLSA): Během následujících 12 měsíců nás čeká alespoň 30% rally, akcie jsou "křiklavě" levné

13.9.2010 17:31
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americké akciové indexy vzrostou během následujících 12 měsíců nejméně o 30 %, poté co nejlevnější ocenění akcií za poslední dekády přilákají investory. Alespoň to tvrdí analytik společnosti CLSA, Russel Napier.

Na přednášce organizované jedním hongkongským obchodníkem s cennými papíry dnes Napier uvedl, že akcie jsou „křiklavě levné“ vzhledem k výši dividend a korporátním ziskům. Jeho doporučení je v konfliktu s názorem jiného akciového stratéga CLSA, Christophera Wooda, který na stejné konferenci uvedl, že vzhledem ke slábnutí americké ekonomiky by se akciím z USA raději vyhnul. Napier však tyto názory ignoroval a dodal: „Jsem neuvěřitelně bullish na americké akcie. Nadále je zde prostor pro obrovské zisky.“

Podle R. Napiera v sobě ceny akcií již zahrnují možnost, že největší světová ekonomika sklouzne zpět do druhé recese za poslední 3 roky. Index S&P 500 od svého letošního maxima z dubna nadále ztrácí téměř 9 % a průměrné P/E společností v tomto indexu se pohybuje kolem 14,6, což je podle dat společnosti Bloomberg nejnižší úroveň od května 2009.

Ve společnosti CLSA tak dochází k neobvyklému rozchodu názorů. Napierův kolega C. Wood, který skončil podle letošního průzkumu institucionálních investorů v rámci asijských analytiků na druhém místě, se obává pokračujícího poklesu cen domů a dalšího vývoje spotřeby domácností, které mají problémy se splácením svých dluhů. Wood říká: „Spotřebitelé jsou vyčerpáni. Západní svět setrvává v klesajícím cyklu.“

(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
 •  
  14.9.2010 7:52

  Napier je typická roztleskávačka a pravděpodobně to pojal jako reklamní kampaň. Společnost asi trpí menším objemem obchodů a tak musí nalákat další investory.
  ferda
 •  
  14.9.2010 7:44

  To vypadá, že Napier požil odvar z lysohlávky. Wood je na tom líp ale smát se bude třetí. Poleze to tak nějak nahorudolů, ale celkově do strany.
  A.
  •  
   14.9.2010 14:45

   Tý brďo - ještě že nemáme čtvrtý směr...
   Kalka.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data