Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Sazka - Vítek jedná s J&T Bankou o koupi pohledávky ve výši 0,5 mld. Kč

Sazka - Vítek jedná s J&T Bankou o koupi pohledávky ve výši 0,5 mld. Kč

4.1.2011 17:56
Autor: ČTK

Podnikatel Radovan Vítek vyjednává s J&T Bankou o koupi další pohledávky za loterijní společností Sazka. Jednání se týká pohledávky J&T Banky ve výši 500 milionů korun, polovina je už po splatnosti. ČTK o tom dnes informovala mluvčí skupiny CPI Michaela Winklerová. Mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund ČTK řekl, že Sazka nemá vůči J&T Bance žádné závazky po splatnosti a dodal, že největšími věřiteli Sazky jsou držitelé dluhopisů, nikoli Radovan Vítek.

"Jednání nejsou jednoduchá. J&T Banka je dlouhodobě považována za věrného bankovního spojence Sazky. Chování Sazky v posledních týdnech a její jednání vůči věřitelům i dalším partnerům však vyvolává pochybnosti o snaze Sazky své závazky splácet. Věřím, že se do konce týdne s J&T Bankou dohodneme," uvedl k jednání Vítek.

Celková Vítkova pohledávka vůči Sazce činí 950 milionů korun. Dlužná částka je navíc po splatnosti a díky vysokému sankčnímu úroku 20 procent dramaticky narůstá, uvedla Winklerová. Dodala, že pokud se Vítkovi podaří s J&T Bankou dohodnout, zvýšil by se dluh Sazky vůči němu na 1,45 miliardy korun.

Vítek už dříve uvedl, že pokud mu Sazka plně neuhradí nejpozději do 17. ledna 2011 své dluhy, podá na firmu k soudu insolvenční návrh. Vyzval také akcionáře Sazky k rychlému řešení situace a výměně jejího vedení. Sazka ovšem v reakci odmítla, že by vůči Vítkovi měla závazky.


Vítek připravuje plán restrukturalizace a fungování firmy, představit ho chce ještě v lednu. Sazka, kterou vlastní ze zhruba 68 procent Český svaz tělesné výchovy (ČSTV), čelí problémům plynoucím mimo jiné z nutnosti vysoké splátky za výstavbu pražské vysočanské O2 areny držitelům dluhopisů. Podle podnikatele Martina Ulčáka, který nyní za Sazku jedná s věřiteli, společnost musí provést velké škrty a prodat nepotřebný majetek. Finanční pomoc Sazce nabídla také společnost Penta, která vlastní konkurenční společnost Fortuna (102,5 CZK, -0,97%).

Sazka je největší tuzemská loterijní společnost, vznikla v roce 1956, akciovou společností je od roku 1993. Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení, působící v tělovýchově a sportu. Provozuje sportovní a kurzové sázkové hry, číselné a okamžité loterie; ze zákona musí ze zisku podporovat sport a tělovýchovu. Vítek je spojen s realitní skupinou CPI přes svou matku, která je většinovou majitelkou firmy. CPI v Česku a na Slovensku vlastní kolem 13.000 nájemních bytů.


Váš názor
 • :-(
  5.1.2011 6:19

  Pokud management dovede firmu ke krachu, pak má být velice rychle vyměněn a že tato společnost ke krachu směřuje je jasné už cca 2 roky, ne-li dříve. Pokud vlastníci - akcionáři přesto drží ve firmě management, který to způsobil a které nedokáže provést kroky k nápravě, je taková firma odsouzena k zániku spolu s vlastníky. A to je jedině správně. V této firmě není pravděpodobně nic OK. Neříkám že za to může jen p. Hušák, protože ten je z velké míry pouze figurkou, která je vidět. Pravými viníky jsou akcionáři včetně ČSTV. Samozřejmě, p. Hušák není bez viny, ale je to pouze takový lepší bílý kůň, zprostředkovávající finanční toky a zajišťující to svým jménem a pokud jeho inteligence a 'žaludek' jsou takové, že na to přistoupí, nemá co řešit. Přivést ke krachu sázkovou firmu, která má tradici a takřka monopol v ČR´je však umění a myslím, že p. Hušák se o práci bát nemusí. Zvlášť pokud nebude nikdo trestně odpovědný (a to nebude). Pro něj se nějaké místo ve státní správě nebo zejména ve firmách vlastněných státem něco vždycky najde, protože tady prokázal schopnosti. Firma je v krachu, peníze pryč, majetek taky a nikdo trestně odpovědný nebude a ještě se to krásně dá svést na stát (hokejová hala). To je přeci nádhera ne?
  pulec
 • Sazka neslouzi sporty ale sodruhu H
  4.1.2011 21:17

  insolvence je spravne reseni Vitek je jedina zachrana
  hplc
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y