Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ruský ministr financí Kudrin podal rezignaci, v příští vládě nechtěl zasednout s Medveděvem

Ruský ministr financí Kudrin podal rezignaci, v příští vládě nechtěl zasednout s Medveděvem

26.09.2011 18:10, aktualizováno: 26.9. 18:32
Autor: mediafax

Aktualizováno

Ruský ministr financí Alexej Kudrin v pondělí podal rezignaci. "Podal jsem rezignaci. Ta byla přijata,“ řekl Kudrin, který zastával funkci ministra financí od roku 2000. „Prezident ruské federace podepsal dekret ohledně rezignace ministra financí,“ potvrdila mluvčí Kremlu Natalia Timakova.

Ministr svým postojem reagoval na výzvu prezidenta Dmitrije Medveděva, který uvedl, že Kudrin byl měl podat rezignaci, protože odmítl být v budoucnu součástí vlády, kterou by podle očekávání mohl vést právě sám Medveděv.

"Nevidím se v nové vládě. Není to tak, že by mi nikdo nic nenabídl. Myslím, že rozdílné názory, které mám, mi nedovolí být v této vládě," řekl Kudrin během víkendu na setkání ministrů financí zemí G20 ve Washingtonu.

Ruský prezident v sobotu prohlásil na sjezdu vládní strany Jednotné Rusko, že na prezidenta by měl ve volbách příští rok opět kandidovat současný premiér Vladimir Putin. Medveděv by se měl chopit funkce premiéra.

Putin stál v čele Ruska od roku 2000 do roku 2008, kdy předal svůj post Medveděvovi, neboť ruská ústava zakazuje vykonávat nejvyšší funkci ve třech následujících obdobích.

Za 11 let u moci se Putin ruské veřejnosti představil jako rázný vůdce, který ve svém volném čase jezdí s odhalenou hrudí na koni, zachraňuje ohrožené druhy šelem, poráží mistry v judu, zpívá a hraje na klavír.

Jeho politika, hlavně potlačení čečenských separatistů a zkrocení ruských oligarchů, mu zajistila sympatie většiny Rusů.

Kritici ale prohlašují, že jeho návrat do Kremlu může připomenout roky ekonomické a politické stagnace pod sovětským vůdcem Leonidem Brežněvem, který vládl od roku 1964 do roku 1982.

Podle nových ústavních změn bude vítěz březnových voleb v čele Kremlu šest let a ne čtyři, jak tomu bylo dosud. Putin, bývalý agent KGB, tak bude moci být v úřadu ruského prezidenta až do roku 2024


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.02.2026
11:52Japonské akcie slaví výsledek voleb. Evropa obchoduje smíšeně, dluhopisy pod lehkým tlakem  
11:37MakroMixér: Elektromobilita je teď ztrátová. Evropa Green Deal přehání, chybí nám sebevědomí i realismus
11:10Lednová míra nezaměstnanosti nad pěti procenty. I kvůli flexinovele
10:33Japonské akcie po volebním vítězství Takaičiové vystřelily na rekord
10:20Ambiciózní výhled UniCreditu: růst zisku i výnosů a 50 mld. eur pro akcionáře  
10:08Bitva o Wegovy pilulku pokračuje. Akcie Novo Nordisku po zásahu FDA prudce posilují, zatímco Hims&Hers se propadá
9:00Rozbřesk: Jestřábí vyznění prognózy versus opatrná bankovní rada
8:59Trhy se po technologickém propadu zotavují, ale Amazon zůstává pod tlakem  
6:08Průzkum: Investoři věří akciím víc než dluhopisům. Dolar čeká další pokles, zlato naopak růst
08.02.2026
14:58Z okraje do mainstreamu: Katastrofické dluhopisy nejspíš zažijí další rekordní rok
10:03Víkendář: Nezamýšlené důsledky amerických cel
07.02.2026
14:27Gundlach: Směr nedolarové trhy a měny, vládní intervence se stávají reálnější možností
10:06Víkendář: Byl kdy dolar vůbec tradičním bezpečným útočištěm?
06.02.2026
17:46Budoucnost akcií, dluhopisů a portfolio 60/40
16:18Perly týdne: Měnící se pohled na umělou inteligenci a transformace budoucího šéfa Fedu
15:12Braňo Soták: 200 miliard, které zatřásly trhem. Amazon testuje hranice trpělivosti investorů  
14:02Traders Talk: Tech ustupuje, otěže přebírá defenziva a Stellantis těžce krvácí
14:01Investoři znejistěli. Čínské výrobce elektromobilů brzdí drahé suroviny i slábnoucí poptávka  
12:28Reddit zasadil medvědům tvrdou ránu. Tržby rostly o 70 procent, výhled zůstává optimistický  
10:58Amazon sentimentu přitížil, ale propad trhů opět láká kupce  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Nezaměstnanost