Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dokud Fed tiskne, akcie se vyplatí. Pak přijde ničivá inflace, hrozí Faber

Dokud Fed tiskne, akcie se vyplatí. Pak přijde ničivá inflace, hrozí Faber

2.4.2012 16:12

Finanční trhy a potažmo majetek investorů zasáhne ničivá vlna, jejímž epicentrem jsou nekontrolovatelné dluhy vlád, které spustily masivní tisk peněz, varoval dnes investor Marc Faber, tvůrce temných prognóz a obhájce zlata. Investorům, předně těm „obzvlášť movitým“, podle Fabera hrozí, že je inflace připraví v následujících letech v reálném měřítku až o polovinu jejich bohatství. Klíčová otázka investora pro další dekádu tak podle Faberovy nejnovější zprávy Gloom Boom & Doom Report stojí nikoli „Kde dosáhnout nejvyšších výnosů?“, ale „Kde prodělám nejméně peněz?“.

Extrémně uvolněná měnová politika Fedu sledovaná v posledních letech je oblíbeným terčem kritiky investora. Tento způsob řešení dluhových problémů, který následují i další světové centrální banky, podle Fabera nepomáhá vytvářet bohatství ani růst ekonomiky, ale je zdrojem „ničivé inflace“. „V určité fázi dojde k masivní destrukci bohatství, k níž obvykle dochází buď skrze velmi vysokou inflaci, sociální nepokoje, nebo skrze válku či kolaps úvěrového trhu. Všechny možnosti připadají v úvahu, ne však najednou,“ řekl Faber v rozhovoru pro CNBC.

Faber nicméně předpokládá, že uvolněná politika ještě potrvá a Fed bude tisknout další peníze, trvá tak stále na tom, že akcie jsou dobrou investiční volbou. Mimo akcie zůstává fanouškem zlata, investorům dále doporučuje i jiné třídy reálných aktiv, například nuceně vyprodávané nemovitosti na jihu Spojených států. „V Georgii, Arizoně nebo na Floridě již ceny realit příliš nespadnou a čeká je stabilizace…, podle mého jsou tak žádoucí investicí, nikoli nezbytně ve finančních centrech, ale i v menších druhořadých městech,“ uvádí Faber.

„Myslím, že je dobré vlastnit zlato a nějaké akcie, protože než dojde ke kolapsu, tak Fed v čele s Bernankem bude ještě tisknout a tisknout. Výsledkem bude špatná ekonomika s rostoucími cenami akcií,“ dodává.

(Zdroj: CNBC)Váš názor
 • pane Marc Fabere
  2.4.2012 17:53

  My to víme, ale politici to nevědí. Ač dostávají medajle za zásluhy a vytahují se rádoby ekonomickými poučkami (viz naši poťapanci napříč ministerstvem financí), nelze je dokopat žádným způsobem k rozumu. Kdybyste poradil metodu, jak toho docílit, bylo by vám lidstvo zavázáno na vždy :-))
  Jesse
  • Re: pane Marc Fabere
   2.4.2012 18:12

   Politici to vědí.Inflací umoří dluhy.PS Co pak ty,nejchytřejší z nejchytřejších neznáš recept??Já jen že si dnes zase žvanil o mně a o mně a strašlivém kroužkování,které Ti nedá spát,až kvůli němu halucinuješ.Jelikož si to ani za týden nepochopil,tak ještě jednou.Kroužkování nijak neomezuje počet volitelných stran,není na něm vůbec nic špatného.Naopak.Relativně zvětší možnost výběru v omezeném korytu.
   Velkamedvědice
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba