Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street: Bankovní sektor výrazně ztrácel, nejen díky JP Morgan

Wall Street: Bankovní sektor výrazně ztrácel, nejen díky JP Morgan

14.05.2012 8:39
Autor: Rostislav Plíva, Patria Finance

Americké akcie minulý týden v pátek ztratily a to přesto, že ještě první dvě hodiny obchodování silně rostly. Úvodní růst spustily údaje o spotřebitelské důvěře. Indexy díky nim přidávaly přes 0,5 %.

Přesto ale nakonec převážily negativní zprávy, z nichž ta nejzajímavější se týkala banky JP Morgan. Ta ve čtvrtek po závěru obchodování oznámila, že kvůli nedostatečnému hedgeingu utrpěla ztrátu z tradingu přes 2 miliardy dolarů. V reakci pak akcie této společnosti propadly o téměř 10 %. JP Morgan s sebou dokázala stáhnout celý finanční sektor, který vykázal nakonec propad o více než 1 %, což byl nejhorší výsledek ze všech odvětví. Dopomohly tomu také ztráty souputníků jako Bank of America, která přišla o 2 %. Citigroup, Morgan Stanley, či Goldman Sachs – ty všechny rovněž odepsaly výrazné hodnoty, většinou v řádu 4 %. 

 
Celkově S&P 500 (-0,3 %), Dow Jones (-0,3 %), Nasdaq (+0,0 %). Nedařilo se také energetice, která přišla o 0,7 % zásluhou klesající ceny ropy. Propadlík se ale rekrutoval spíše z těžby plynu. Byl jím konkrétně Chesapeake Energy, který ztratil téměř 14 % po oznámeném zpoždění prodeje části aktiv.

Opačným směrem se vydaly telekomunikace, které přidaly více než 1 % zásluhou blue chipů jako Verizon, či AT&T.


Čtěte více:

JPMorgan: Na tradingu jsme přišli o 2 miliardy dolarů kvůli „do nebe volajícím“ chybám
11.05.2012 8:54
Americká investiční banka JPMorgan Chase & Co včera po závěru obchodov...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data