Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wells Fargo zvýšila ve 2Q zisk o 17 procent díky růstu objemu hypoték, akcie váhají

Wells Fargo zvýšila ve 2Q zisk o 17 procent díky růstu objemu hypoték, akcie váhají

13.7.2012 14:51, aktualizováno: 13.7. 15:37

Aktualizováno

Po výsledcích JPMorgan, které vzbudily rozporuplné reakce trhu, dnes svá čísla z hospodaření odhalil další americký bankovní gigant Wells Fargo. Největší poskytovatel půjček americkým domácnostem oznámil, že ve druhém čtvrtletí roku zvýšil zisk meziročně o 17 procent díky posílení hypotečního trhu a poklesu nákladů. Čistý zisk banky vzrostl na rekordních 4,62 miliardy dolarů z 3,95 mld. USD za 2Q11. V přepočtu na akcii zisk 82 centů vzrostl ze 70 c. před rokem a mírně překonal konsensus (Bloomberg) na úrovni 0,81 USD

 
Výnosy banky meziročně vzrostly o 4 procenta na 21,3 miliardy dolarů, proti prvnímu čtvrtletí roku tak ale byly o 1,6 procenta nižší. Negativní vliv rekordně nízkých úrokových sazeb na ziskové marže banka kompenzovala růstem objemu úvěrů na bydlení. Zájem domácností o tento druh půjček posilují právě současné nízké úroky; banka uvedla, že v daném čtvrtletí zaznamenala rekordní počet žádostí o hypotéky. Wells Fargo zajišťuje zhruba třetinu všech hypoték americkým domácnostem a svůj podíl na trhu hodlá dále zvýšit až na 40 procent. Výkonný ředitel banky John Stumps dále plánuje snížit do konce letošního roku čtvrtletní náklady až o 1,5 miliardy dolarů.

Wells Fargo uzavřela již čtrnácté čtvrtletí v zisku v řadě a stala se, co do tržní kapitalizace, největším americkým bankovním domem. „Co se týče hypoték, Wells Fargo si vydobyla silnou pozici lídra na trhu,“ uvedl ekonom Jefferies. Rezervy na krytí špatných úvěrů klesly ve čtvrtletí na 1,8 mld. USD. Banka ve zprávě k výsledkům uvedla, že výsledky pozitivně ovlivnilo uvolnění 400 mil. USD rezerv na špatné úvěry. Ředitel oddělení rizik Mike Loughlin řekl, že kvalita úvěrů se zlepšila a mírné zlepšování, potažmo další snižování rezerv banka očekává i po zbytek roku.

Čistý příjem z úroků dosáhl 11 miliard dolarů, čistá úroková marže zůstala na 3,91 %, to je na úrovni za první tři měsíce roku. Zisk před zdaněním a bez rezerv na krytí špatných úvěrů, který tak filtruje jednorázové položky, vzrostl o 12 procent meziročně a zhruba 3 procenta proti prvnímu čtvrtletí. Zisk z divize hypotečního bankovnictví vzrostl meziročně o 79 procent na 2,89 mld. USD, proti prvnímu čtvrtletí byl o 23 mil. USD vyšší.

Akcie banky od začátku roku posílily o více než 19 procent, reportované výsledky nechaly v rámci pre-marketu zprvu bez reakce, následně se titul vydal mírně níže, přičemž ztráta kolísala mezi 0 a 0,3 procenta. Po otevření Wall Street se ale titul přesunul do zeleného teritoria a roste o 1,5 %. Největším akcionářem Wells Fargo je se 7procentním podílem investiční společnost Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta.

(Zdroj: Bloomberg, CNBC)


Čtěte více:

JPMorgan (+4 %) za 2Q v nečekaném zisku jen díky účetním kouzlům. Ztráta z investic 4,4 mld. USD
13.7.2012 13:21
K neuvěření dobrá se zdála být první informace několikamiliardovou ztr...

Váš názor
  • A letadlo zase jede
    13.7.2012 16:15

    :o) hypošky jedou , wall street má zase mejdlo, čím horší data tím výš to vyženeme, je neuvěřitelné jak jsou fin.trhy odtržené od reality. no a pak nemají být na trhu propady :o) shortu zdar
    Mike
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data