Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KIT digital čelí v ČR insolvenčnímu řízení

KIT digital čelí v ČR insolvenčnímu řízení

16.05.2013 17:43
Autor: Redakce, Patria.cz

Městský soud v Praze zahájil s internetovou firmou KIT digital (0,26 USD, -0,58%) insolvenční řízení. Návrh podala společnost Stransky Consulting kvůli pohledávce v přepočtu 1,7 milionu korun. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. 

Společnost KIT digital měla Stransky Consulting uhradit za výpověď smlouvy o poradenství jednorázovou odměnu 100 tisíc USD. Z této částky ale poradce dostal jen 30 tisíc USD. Zbylou částku nárokuje včetně úroku z prodlení. 

KIT digital poskytuje řešení pro správu videí prostřednictvím protokolu IP a má zákazníky ve více než 50 zemích světa. K jejím klientům patří například i Česká televize. Firma přiznala problémy loni v listopadu, když její vedení oznámilo, že podnik má vážné chyby v účetnictví a že bude muset přepracovat účty od roku 2009 do současnosti. Za chyby je podle správní rady zodpovědný bývalý management v čele se zakladatelem Kaleilem Isazou Tuzmanem, který před tím v dubnu kvůli neshodám s ostatními členy vedení z firmy odešel.

Obchodování akcií KIT digital bylo následně v prosinci zastaveno na burze Nasdaq i na českém trhu. pražská. Titul KITD se pak přesunul na mimoburzovním trhu OTC Pink Sheets, ale pouze na takzvaném „grey market“ (šedém trhu), kde nejsou žádní tvůrci trhu ani nároky na zveřejňování výsledků.

Na konci dubna společnost požádala americkou komisi pro cenné papíry SEC o bankrotovou ochranu před věřiteli (Chapter 11) s tím, že ji považuje za nejlepší cestu ze současných problémů a za „férové řešení pro všechny podílníky“. Celkem by dluh KIT digital měl dosahovat 12,5 milionu dolarů, tedy skoro 250 milionů korun.

Firma zároveň oznámila plán reorganizace společnosti, který přislíbila kapitálově podpořit trojice nejvýznamnějších současných akcionářů společnosti, ale skrze warrant y se na restrukturalizaci mohou podílet i ostatní akcionáři. Provozní jádro aktivit společnosti KIT digital má být podle navrženého plánu vyčleněno do nové společnosti, která se bude jmenovat Piksel a bude zahrnovat společnosti Ioko 365, Polymedia, Kewego, Multicast/KDA a Megahertz.

Ozdravený nástupce KITu, který může se souhlasem soudu do několika týdnů vyjít z bankrotového řízení, by měl podle první prognózy vedení letos hospodařit s čistým ziskem 2,4 mil. USD a tržbami 120 mil. USD.

(Zdroj: ČTK, KIT digital)


Čtěte více:

KIT digital (až -76 % v USA, v Praze zastaveno): Naše výsledky za 2009 až 2Q12 jsou chybné, řešíme nedostatek hotovosti
22.11.2012 8:19
Management KIT digital objevil chyby a nesrovnalosti v účetnictví zne...
KIT digital – Firmu čekají těžké časy, akcionářům hrozí enormní naředění (snížení cílové ceny)
22.11.2012 15:40
Společnost KIT digital včera v noci oznámila zjištěné chyby v účetnic...
KIT digital skončí i v Praze. Naposledy se bude obchodovat ve čtvrtek. Akcie -35 % (+komentář)
19.12.2012 14:00
Stažení akcií KIT digital z amerického trhu Nasdaq, k němuž dojde již ...
Akcie KIT digital nezmizely. V tichosti se přesunuly na „šedý“ trh OTC
21.12.2012 17:22
K dnešnímu otevření pražské burzy i americké akciové burzy Nasdaq si...
Australská Invigor žaluje KIT digital o 15,2 mil. AUD, bývalá dcera představila novou strategii a jméno
10.01.2013 11:42
Australská skupina Invigor se rozhodla zažalovat KIT digital o částku ...
KIT digital žádá úřady o bankrotovou ochranu. Dluží asi 12,5 milionu dolarů
26.04.2013 13:07
Americká technologická společnost KIT digital (0,30 USD, 11,11%) požád...
KIT digital po restrukturalizaci letos počítá se ziskem 2,4 mil. USD a tržbami 120 mil. USD. Heiland zůstane CEO
13.05.2013 15:29
Společnost KIT digital, která se donedávna obchodovala na pražské burz...

Váš názor
  •  
    16.05.2013 21:34

    To je ale náhodička. Stránský consulting, který patří Petru Stránskému, mimo jiné majiteli utd. by content CEE, s.r.o. , která se dříve jmenovala KIT digital Content Solutions s.r.o. a byla dceřinkou KIT digital FZ-LLC Dubai
    qwer
Aktuální komentáře
22.09.2025
20:24PODCAST Týdenní výhled: Sazby ČNB by měly zůstat delší dobu stabilní  
18:14Začne se Mag7 mnohem více podobat zbytku trhu růstem zisků a také valuacemi?
17:24Strategický krok Allwyn do USA: V řádu miliard dolarů získá kontrolu nad PrizePicks a vstoupí do světa DFS
15:49Technická analýza S&P 500: Býčí trh ještě nemusí být u konce  
15:35Snaha odnaučit AI lhát může vést k lepšímu skrývání lží, ukázal výzkum OpenAI
14:31Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů
13:57Pfizer se dohodl na převzetí výrobce léků proti obezitě Metsera
12:07Nejbohatší Francouz Arnault ostře kritizuje návrh daně pro nejbohatší
11:56Akcie začátkem týdne ztrácejí, zatímco investoři se znovu obracejí ke zlatu  
10:44Odklad elektromobilů a zhoršený výhled posílají akcie Porsche a VW dolů o více než šest procent
9:32Rozbřesk: Ceny masa určí, jak rychle bude odeznívat potravinová inflace
8:52Futures ukazují v úvodu nového týdne opatrnost, ČNB zřejmě ve středu sazby nezmění  
8:28MakroMixér se sociologem Danielem Prokopem: Většina Čechů neví, jak daně fungují
21.09.2025
9:10Víkendář: Hodnota pravdy roste ve světě lží generovaných umělou inteligencí
20.09.2025
15:14Vytváří AI největší tlak na zaměstnanost u mladých lidí?
9:04Víkendář: Krugman o politice americké vlády a jejím dopadu na ekonomiku
19.09.2025
22:03Americké akcie mají za sebou silný týden  
17:46Akcie a peníze – americká a čínská verze
16:58Nové sankce EU proti Rusku: 118 lodí z ruské stínové flotily nebo banky
16:10Analytický radar: Colt sází na akvizice a míří k větší roli v obranném průmyslu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data