Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Reorganizace KIT digital schválena. S akciemi (-78 %) se přestane obchodovat

Reorganizace KIT digital schválena. S akciemi (-78 %) se přestane obchodovat

06.08.2013 16:55, aktualizováno: 6.8. 16:58
Autor: Václav Trejbal, Patria Online

Aktualizováno

Čtyřměsíční právní bitva o budoucnost zkrachovalé společnosti KIT digital před newyorským bankrotovým soudem skončila. Soudce Robert E. Gerber na konfirmačním slyšení schválil upravenou verzi reorganizačního plánu majoritních akcionářů v čele s dočasným výkonným ředitelem KITu Peterem Heilandem, a otevřel tím prostor pro to, aby se KIT během několika následujících týdnů znovu zaregistroval pod názvem Piksel. Majetkový podíl v něm mohou získat i stávající akcionáři KITu včetně těch českých. Piksel už ovšem veřejně obchodovaný nebude. Akcie na OTC reagují poklesem již o 78 % na 0,075 USD za akcii.

Detaily poslední schválené verze reorganizačního plánu zatím známy nejsou, ale již teď je jasné, že obchodování s akciemi KITu na trhu OTC Pink Sheets v USA bude v brzké době zastaveno. Nárok na warranty, které budou moci být proměněny v akcie Pikselu, mají jen ti, kteří akcie KITu koupili do včerejška. Kotace KITu v očekávání schválení plánu během včerejší seance posílily a zakončily na 34 centech za kus.

Management společnosti KIT digital, sídlící v New Yorku, požádal o ochranu před věřiteli letos 25. dubna po dohodě s trojicí největších akcionářů (Prescott Group Capital Management LLC, JEC Capital Partners LLC a Stichting Bewaarder Ratio Capital Partners), kterým dohromady patří necelých 20 % akcií KITu. Ti se rozhodli společnost, sužovanou žalobami a následky předchozí bujaré akviziční politiky a nevýhodně uzavřených smluv, kapitálově podpořit, uhradit část dosavadních zajištěných i nezajištěných závazků a vydělávající zdravé jádro vyčlenit do nové entity pojmenované Piksel. Ta bude zahrnovat dceřiné společnosti Ioko 365, Polymedia, Kewego a Multicast/KDA, které nyní KIT 100% ovládá a jejichž chod soudním řízením ovlivněn nebyl.

Výměnou za peníze trojice zachránců obdrží 100% balík v nově vzniklém Pikselu, přičemž stávajícím akcionářům i věřitelům KITu nabídl účast v Pikselu prostřednictvím warrantů emitovaných ke každé akcii KITu či poměrově k uznaným závazkům. Podle zájmu investorů potom trio přizpůsobí svou majetkovou účast v Pikselu.

Podle dostupných informací budou mít stávající akcionáři KITu nárok na jeden warrant za každou drženou akcii vlastněnou k 5. srpnu 2013. Každý warrant bude moci být za cenu 0,205 USD konvertován na jednu akcii Pikselu. S warranty obchodovat nelze. Akcie KITu, ať už využité, či nevyužité ke konverzi, budou zrušeny k datu vstupu reorganizace v platnost.

Heilandův plán byl v průběhu bankrotového řízení několikrát upraven a narazil na odpor některých věřitelů i akcionářů, zejména kvůli nedostatku informací k jeho možným efektům a k očekávanému velkému ředicímu efektu pro stávající akcionáře. Akcionářský výbor společnosti doporučil hlasovat proti přijetí plánu. Ten byl nakonec schválen 3 z 5 zainteresovaných skupin. Ze skupiny akcionářů hlasovalo pro plán 74,55 % odevzdaných hlasů. Navzdory několika náznakům žádný jiný subjekt nepodal konkurenční nabídku. Lze předpokládat, že trio sponzorů restrukturalizace bude mít po jejím provedení nad osudem Pikselu mnohem větší moc, než jakou mělo před bankrotem nad KITem.

Oficiální rebranding společnosti specializující se na multiplatformové přenosy videa přes internet je plánován na 29. srpna. Na velkém zářijovém veletrhu v Amsterodamu by se již měla představit v novém hávu.

„Piksel se znovu objeví jako zdravá, dynamická společnost se skvělým mixem talentovaných zaměstnanců, prvotřídních zákazníků, ziskových aktiv a dostatečné likvidity na provoz a investice,“ uvádí se v dnešním prohlášení Petera Heilanda.

Finanční prognóza, kterou management KITu předložil jako doplněk k restrukturalizačnímu plánu představenému 8. května, v příštím roce počítá se 4% růstem tržeb na 130 mil. USD a téměř se zdvojnásobením zisku na 4,3 mil. USD. KIT digital za celou svou existenci nikdy v zisku nebyl. Podle předběžné rozvahy by celková aktiva Pikselu měla činit 96,5 mil. USD, z čehož na hotovost a hotovostní ekvivalenty připadne 11 mil. USD.

Problémy KITu vypluly napovrch 19. listopadu 2012, když ohlásila, že auditní výbor odhalil možné nesrovnalosti v účetnictví, které mohly zkreslit dříve publikované výsledky firmy za roky 2009 až 2011 a možná i ty za 1Q a 2Q 2012. Firma pak odsunula oznámení výsledků za 3Q12, zahájila jednání s věřiteli a začala rozprodávat majetek a hledat nové zdroje kapitálu. Obchodování akcií KIT digital skončilo na americké burze Nasdaq k 21. prosinci 2012 a pražská burza ve stejný den také ukončila obchodování titulu v segmentu START. Titul se téhož dne přesunul na mimoburzovní trh OTC Pink Sheets. 

 
(Zdroje: MarketWatch, American Legal Claim Services, KIT digital)


Čtěte více:

Heiland (KIT digital) pro Patria.cz: Schválení reorganizace čekám do několika týdnů. V Pikselu získáme nejméně 44,6 %
30.05.2013 18:31
Společnost KIT digital se víc než dva roky obchodovala na pražské burz...
Češi získali zástupce v Akcionářském výboru KIT digital. Mohou ovlivnit bankrotové řízení
05.06.2013 10:04
Americký úřad pro zplnomocňování v pátek 31. 5. 2013 jmenoval pět člen...
KIT digital - Proti reorganizačnímu plánu se zvedá široká opozice
07.06.2013 17:16
Plán reorganizace společnosti KIT digital (0,44 USD, -1,12%), v jehož ...
Akcionářský výbor KIT digital doporučil odmítnout Heilandův plán restrukturalizace. Proti i čeští akcionáři
11.07.2013 15:44
Nekonečná sága prvního a nadlouho možná i posledního technologického t...
KIT digital žaluje utd. by content. Za prodaná aktiva prý nedostala zaplaceno a chce je zpět
02.08.2013 12:33
Technologická KIT digital zahájila právní kroky proti utd. by content,...

Váš názor
 • boože můj
  07.08.2013 8:47

  furt dookola ,roluj kitd
  pb
 •  
  07.08.2013 8:45

  Takže za jeden starý lot dostanu tisíc warantů a z těch bude později tisíc nových akcií PIKSEL - a celá ta sranda bude za 205 USD? Osloví mě PF, nebo se musím o směnu hlásit?
  Jado
Aktuální komentáře
03.07.2020
17:46Ukázkové „V“ oživení globální ekonomiky
17:10Spolkový sněm schválil ústup od uhelné energetiky v Německu do roku 2038
16:45Závěr týdne bez Ameriky. Převládl výběr zisků  
16:25Kofola pozastavuje dividendovou politiku, dokud nevyhodnotí dopady pandemie
14:56Fidelity: Evropský maloobchod se zotavuje, ale luxusní zboží potřebuje ty, kteří hodně utrácí
14:10Zuckerberg: Zadavatelé reklamy se brzy na facebook vrátí
13:29Fitch v pololetí zhoršila rekordní počet státních ratingů a ještě prý nekončí
13:26Jiří Rusnok a Vít Bárta (ČNB): Koronakrize a výzvy pro měnovou politiku
12:54Perly týdne: Leninova Tesla, evropské „čínské“ oživení a u nás „běžná praxe“ berňáku
10:56Koronavirus bankovky neničí, lidé jich hromadí více
10:54Bloomberg: Boeing se chystá ukončit výrobu letadel Jumbo Jet
10:43Akcie beze směru i po slušných datech  
9:10Rozbřesk: Díky vládním opatřením se nezaměstnanost drží v Evropě stále nízko
9:00Komerční banka, a. s. - Oznámení o výsledku rozhodování distanční (per rollam) Valné hromady společnosti
8:41Komerčka nevyplatí dividendu, v USA se dnes neobchoduje  
8:33Deutsche Bank zvažuje pomoc bankovní divizi krachující Wirecard
7:47Zaplacenou 4% daň z nabytí bytové jednotky v rodinném domě lze žádat zpět
5:44Bank of America: Tři důvody, proč být nyní u akcií optimistický
02.07.2020
22:03Wall Street poskočila na výborných číslech z trhu práce
17:41Neohrozitelná firma

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data