Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street obrátila vývoj a rostla; Apple +5 %

Wall Street obrátila vývoj a rostla; Apple +5 %

13.08.2013 22:01

Již devátým dnem dosáhly americké akcie intradenního minima ještě před polednem tamního času. Výjimka nenastala ani při úterním obchodování. Americký index S&P 500 otevřel přibližně s 0,4 % ztrátou, v průběhu obchodování ji ale dokázal umazat a uzavřít tak v zeleném teritoriu. Stačila mu k tomu průměrná makrodata. Červencový nárůst maloobchodních tržeb o 0,2 % totiž nenaplnil odhady analytiků, ale ujistil investory, že FED jen tak neopustí objem kvantitativního uvolňování. Panamerický index S&P 500 uzavřel se ziskem 0,3 %.

V indexu DJIA byly tahounem především banky Bank of America (14,53 USD, 0,83%) a JP Morgan (54,39 USD, 0,55%). Analytik Dick Bove, který pracuje pro Rafferty Capital Markets ujišťoval v interview pro CNBC, že cena Bank of America a Citigroup (51,91 USD, 1,98%) se může v následujících 18 měsících až zdvojnásobit. Banky, podle něj, mají nakročeno v roce 2013 k rekordním ziskům. Index DJIA podporovaly také akcie Hewlett-Packard (27,32 USD, 2,17%). Analytik Citigroup totiž uvedl, že by výrobce hardwaru měl reportovat 21. srpna lepší výsledky. Celý index zakončil úterní seanci s pozitivní bilancí 0,2 %.

Z technologií se blýskly především akcie Apple (492,91 USD, 5,47%). Miliardář Carl Icahn se na svém Twitteru přiznal k držení velké pozice v Applu. Podle něj jsou akcie velmi podhodnocené a firma by měla uspíšit zpětný odkup. Akcie po jeho vyjádření rostly bezmála o 5 %. Technologický index NASDAQ uzavřel se ziskem 0,4 %.

Ze sektorů se nejméně dařilo stavebním firmám. Jejich sektorový index se propadnul o 2,7 %. Výnos z desetiletých amerických dluhopisů se totiž dostal na nejvyšší úrovně od začátku srpna. Vyšší úrokové sazby by zbrzdily oživení na nemovitostním trhu. Klesaly akcie PulteGroup, D.R. Horton (18,49 USD, -1,75%) i Ventas.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.06.2026
22:00Akciové trhy v očekávání míru na blízkém východě vystřelily vzhůru  
17:46Co je opakem bubliny a kam míří zisková polarizace?
17:00PODCAST Týdenní výhled: Hormuz se otevře. Zasedne Fed i ČNB. A SpaceX po IPO vyletěla  
16:20Dobré zprávy z Blízkého východu uklidnily trh. Výnosy před zasedáním Fedu klesají
14:07USA vnímají AI jako strategickou zbraň. K nejlepším modelům se svět nedostane
13:24EPH Financing CZ, a.s.: Oznámení o předčasném splacení dluhopisů z rozhodnutí emitenta
11:59Trhy na úvod týdne žijí dohodou s Íránem, směr určuje padající ropa  
10:44SpaceX debutovala raketově, drobní investoři nakupovali za miliardy. Co bude dál?  
8:54Rozbřesk: Írán a USA hlásí dohodu o otevření Hormuzu. Ovlivní to rozhodnutí ČNB?
8:47Hormuz se otevírá, investoři znovu riskují a futures letí nahoru  
6:05Ceny čipů rostou o stovky procent. AI začíná tlačit inflaci
14.06.2026
9:08Víkendář: Čína netouží obchodovat, chce jen prodávat. A Evropa by měla reagovat
13.06.2026
9:03Víkendář: Chce Čína dotacemi a exporty dosáhnout i „poslušnosti“ jiných?
12.06.2026
22:00Největší IPO historie SpaceX jde na burzu  
17:14Hodnota akcií SpaceX a „valuační“ informační šum
15:38Centrální banky se posouvaly k merkantilismu, zvyšovaly proto nákupy cenných papírů
15:15SpaceX: Co všechno potřebujete vědět o největším IPO v historii Wall Street  
13:58Adobe roste, ale akcie klesají. Investoři se obávají slabší monetizace
12:19Perly týdne: Erin Brockovich jde proti datovým centrům a Britové přehodnocují brexit
10:38Pád ropy poslal akcie i dluhopisy vzhůru. Čeká se na start SpaceX  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m