Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Telefónica zlepšila nabídku na koupi E-Plus od KPN, má souhlas miliardáře Slima

Telefónica zlepšila nabídku na koupi E-Plus od KPN, má souhlas miliardáře Slima

26.08.2013 9:40, aktualizováno: 26.8. 12:02
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Španělská telekomunikační skupina Telefónica zvýšila svoji nabídku na koupi německého mobilního operátora E-Plus od nizozemské telekomunikační společnosti KPN na 8,55 miliardy eur z předchozích 8,1 miliardy eur. S novou nabídkou souhlasí i firma América Móvil mexického miliardáře Carlose Slima, která je největším akcionářem KPN a na počátku tohoto měsíce učinila nabídku na převzetí zbývajícího 70procentního podílu v KPN.

Telefónica koupi E-Plus oznámila letos v červenci a plánuje sloučit E-Plus se svými německými aktivitami Telefonica Deutschland, čímž vznikne největší mobilní operátor v Německu podle počtu klientů. Sloučená skupina se má na celkovém počtu uživatelů mobilních telefonů v Německu podílet zhruba 38 procenty.

Plány Telefóniky však zkomplikoval v současnosti minoritní akcionář América Móvil, podle které byla nabídka příliš nízká, a hrozilo, že dohodou zablokuje. S vylepšenou nabídkou však toto riziko s největší pravděpodobností odpadá. "Díky zlepšení podmínek América Móvil poskytla neodvolatelný závazek, že bude hlasovat na mimořádné valné hromadě svolané v souvislosti s prodejem E-Plus ve prospěch navržené transakce," stojí v prohlášení společnosti Telefonica Deutschland. Hlasování akcionářů o akvizici proběhne 2. října. 

Nová nabídka obsahuje vyšší podíl v nové firmě pro KPN. Podle nové dohody má KPN dostat za E-Plus pět miliard eur v hotovosti a podíl 20,5 procenta ve firmě Telefónica Deutschland. Podle původní nabídky měla KPN získat podíl 17,6 procenta. Telefónika se také dohodla na možnosti odkoupit za rok podíl 2,9 procenta ve své divizi za cenu 510 milionů eur. 

Transakce zatím není plně schválena regulátory. Prezident německého antimonopolního úřadu Andreas Mundt minulý týden prohlásil, že plán bude muset prověřit jeho úřad, nikoli Evropská komise. Je evidentní, že takovéto spojení bude mít značný dopad na hospodářskou soutěž a bude se muset přezkoumat ve všech aspektech, uvedl. 

 
Telefónica je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb v Evropě, jedničkou je rovněž na trhu v České republice. Firma se ale potýká s vysokým zadlužením, což ji donutilo k prodeji některých aktivit. Společnost navíc čelí negativním dopadům dluhové krize v eurozóně na poptávku. Silnou pozici má Telefónica i v Latinské Americe, kde je hlavním konkurentem právě mexické América Móvil.

(Zdroj: Bloomberg, Telefónica, čtk)


Čtěte více:

Telefónica vyzve evropské regulátory. Kupuje trojku německého mobilního trhu E-Plus
23.07.2013 9:49
Německá Telefónica se odhodlala k zásadnímu kroku, který zocelí její p...
Skupina Telefónica výsledky nezklamala a citelně sráží dluh. Teresa a Kate míří za německou jedničkou
25.07.2013 8:49
Španělská telekomunikační skupina Telefónica SA, mateřská české Telefó...
Akcie telekomu KPN (+17 %) letí vzhůru. Miliardář Slim přichystal nabídku na převzetí
09.08.2013 10:25
Telekomunikační skupina America Movil mexického miliardáře Carlose Sli...
Bitva o německou akvizici Telefóniky: Verdikt patří nám, ne EK, říká šéf německého regulátora
21.08.2013 8:56
Plán španělské telekomunikační skupiny Telefónica koupit od nizozemské...

Váš názor
  • Telefonica
    26.08.2013 10:50

    ..a proto zvyšuji svou cílovou cenu z 260 na 261,5
    Karl von Bahnhof
    • čti pořádně:-)
      26.08.2013 10:52

      Španělská telekomunikační skupina Telefónica !! Nikoliv naše dcerka:-))
      Jesse
      • Re: čti pořádně:-)
        26.08.2013 11:22

        vždyť čtu, že Carlos se neodvolatelně dohodl s Telefonicou...myslím si tedy, že PPF mobile, i když bude, tak na ně prostě nemá..
        Karl von Bahnhof
        •  
          26.08.2013 11:41

          To už víme dávno. Bílý kůň Klause, nějaký kašpárek Kellner, se nechytá :-))
          Jesse
Aktuální komentáře
17.07.2025
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…
15:36Pepsi (+6 %) potěšila a akcie postupně dohání letošní ztráty  
14:56ČEZ a Rolls-Royce SMR začnou připravovat první modulární reaktor v Česku
14:16Firmě PepsiCo ve čtvrtletí klesl zisk o 59 procent, tržby se ale mírně zvýšily
13:17Blíží se další raketový růst? Co od výsledků Netflixu očekávat
11:55Eurostat: Inflace v EU v červnu zrychlila na 2,3 procenta, v ČR na 2,8 procenta
11:52Kryptotýden pokračuje: Trump chce z USA kryptoměnovou velmoc. Digitální dolar ale odmítá
11:04Trump zvyšuje tlak na Fed a zvedá hrozbu pro dolar. Včerejšek byl další test  
10:39TSMC: dvouciferný růst zisku pátý kvartál v řadě a silný výhled na třetí čtvrtletí
10:18Volvo předčilo očekávaní, v Americe mění strategii. Akcie poskočily o 10 %
9:12Rozbřesk: Jaké Trumpově celní sazbě čelí Česko? A proč je na tom Slovensko nejhůře?
8:53Trump se blíží dohodě s EU, Německo odmítlo rozpočet EU a Coca-Cola přejde na třtinový cukr  
6:16Jsou namístě mírnější odhady přínosů umělé inteligence?
16.07.2025
22:00Wall Street si přes Trumpovo zastrašování Powella připsala další zisky  
18:23Jsou americké akcie drahé, nebo jen nad svým valuačním standardem? To mohou být dvě rozdílné věci
16:55Evropská komise chce výrazně zvýšit sedmiletý rozpočet: z 1,2 na dva biliony eur
16:53Wall Street balancuje kolem včerejšího závěru po slušných datech, výsledcích a varování z technologického sektoru  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Abbott Laboratories (06/25 Q2, Bef-mkt)
General Electric Co (06/25 Q2, Bef-mkt)
Novartis AG (06/25 Q2, Bef-mkt)
PepsiCo Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
US Bancorp (06/25 Q2, Bef-mkt)
6:30Nordea Bank Abp (06/25 Q2)
7:00ABB Ltd (06/25 Q2)
7:00EQT AB (03/25 Q1)
7:00Volvo Car AB (06/25 Q2)
7:20Volvo AB (06/25 Q2)
7:30Evolution AB (06/25 Q2)
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
22:00Interactive Brokers Group Inc (06/25 Q2)
22:01Netflix Inc (06/25 Q2)