Aktualizováno Srpnová data ukázala, že osobní výdaje v USA stouply o 0,3 procenta, osobní příjmy o 0,4 procenta. To znamená slušné zlepšení ve srovnání s červencem, kdy růst činil v obou případech jen skromných 0,1 procenta. Zároveň čísla vyšla přesně na trhem očekávané úrovni, takže jejich vliv bude neutrální.
Nejvýrazněji rostly výdaje spotřebitelů na zboží dlouhodobé spotřeby a to o půl procenta. O 0,4 procenta pak stouply výdaje na služby. Naopak u zboží běžné spotřeby došlo k nepatrnému poklesu. Vzhledem k rychlejšímu růstu příjmů nad výdaji stouply úspory a to o 3,2 procenta. Jejich poměr k disponibilním příjmům, tedy míra úspor, dosáhl 4,6 procenta a od předchozího měsíce o desetinku stoupl. Tento ukazatel je letos víceméně stabilní, pokud tedy odhlédneme od výkyvu na přelomu roku, kdy chování spotřebitelů ovlivnila změna daní.

Cenový index osobních výdajů za srpen stoupl o 0,1 procenta, stejně jako měsíc předtím. Směrem vzhůru ho táhly ceny potravin rostoucí o 0,2 procenta, zatímco energie o 0,2 procenta zlevňovaly. Osobní výdaje deflované tímto indexem za srpen stouply o 0,2 procenta, což stále znamená mírné zrychlení oproti 0,1 procenta v červenci.
Data ukazují, že spotřebitelská poptávka během třetího kvartálu dál sílí. Dynamika je ale zřejmě o něco slabší než ve druhém čtvrtletí, což naznačují i čísla o maloobchodu. Rostoucí výdaje spotřebitelů jsou kryty vyššími příjmy - průměrná hodinová mzda stoupla v srpnu meziměsíčně o 0,2 procenta. Míra úspor se nesnižuje a nedochází tak k vyčerpávání úspor či navyšování zadlužení, což by v budoucnosti poptávku omezilo.