Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wells Fargo (-2 %) ve 3Q s rekordním ziskem, ale provozně slabší. Buffettova sázka na banky se zadrhává?

Wells Fargo (-2 %) ve 3Q s rekordním ziskem, ale provozně slabší. Buffettova sázka na banky se zadrhává?

11.10.2013 14:22, aktualizováno: 11.10. 16:39

Aktualizováno

Banka Wells Fargo platící za největšího poskytovatele úvěrů na bydlení ve Spojených státech vykázala meziroční růst čistého zisku za třetí kvartál o 13 procent na rekordních 5,58 miliardy dolarů díky zlepšení kvality úvěrů a nižším nákladům, které omezily dopad slabého hypotečního trhu. Po přepočtení na jednu akcii byl zisk Wells Fargo 99 centů, čímž o 2 centy překonal konsensus trhu a přiblížil se nejvyššímu z 33 odhadů analytiků oslovených agenturou Bloomberg (rozmezí odhadů 93c až 1,01 USD). Slabší výsledky na provozní úrovni ale v premarketu po prvotním růstu poslaly akcie Wells Fargo o dvě procenta níže a stejný pokles titulu přineslo i otevření Wall Street.

Ziskovost banky, které dlouhodobě věří i čtvrtý nejbohatší muž planety Warren Buffett, vzrostla (na nový rekord) již patnáctým kvartálem v řadě. „Spolu s tím, jak se ekonomika nadále přeorientovává na vyšší úrokové  sazby, pomohly náš diverzifikovaný obchodní model a silná disciplína v oblastí řízení rizik k rekordnímu zisku na akcii spolu s dalším posílením ROA, ROE a kapitálu,“ řekl k výsledkům John Stumpf, generální ředitel a předseda představenstva Wells Fargo.

Mírně slabší však byly provozní výsledky Wells Fargo, když očištěné výnosy za tři měsíce do konce září dosáhly 20,68 miliardy dolarů, zatímco trh počítal s výsledkem na úrovni 21,03 miliardy dolarů. Čistý úrokový výnos za kvartál nevzrostl na 10,97 miliardy dolarů, jak očekával trh, ale stagnoval na úrovni 10,75 mld. USD dosažené ve 2Q13.

Příjmy z hypotečního bankovnictví se v meziročním srovnání snížily o 43 procent na 1,61 miliardy dolarů. Wells Fargo za čtvrtletí poskytla hypotéky v hodnotě 80 miliard dolarů, což je o zhruba 40 procent méně než před rokem. 

Pokles na trhu hypoték vynahradily zvýšené příjmy jiných aktivit. Například objem poplatků za správu a investice vzrostl o deset procent na 3,3 miliardy USD. Banka navíc uvolnila z rezerv proti úvěrovým ztrátám 900 milionů dolarů, což bylo nejvíce od druhého čtvrtletí 2011.

Wells Fargo měla ke konci září ve svém portfoliu úvěry za 812,3 miliard dolarů, zatímco v pololetí to bylo 802 miliard dolarů. Jádrová depozita banky ke konci třetího kvartálu vzrostla z 941,2 miliardy dolarů na 947,8 miliardy dolarů. Návratnost vlastního kapitálu (ROE) za poslední kvartál vzrostla z 14,02 procenta na 14,07 procenta a kapitálová přiměřenost měřená Basei III Tier 1 se zvýšila z 8,54 procenta až na 9,54 procenta.

Wells Fargo je největší sázkou čtvrtého nejbohatšího muže světa (s majetkem odhadovaným na 58,9 miliardy dolarů) v bankovním sektoru. Berkshire Hathaway, investiční společnost Warrena Buffetta, totiž ke konci druhého kvartálu vlastnila akcie této banky za více než 19,2 miliardy dolarů, když nákupem skoro 5 milionů akcií v 2Q13 navýšila svůj podíl v bance až na 8,72 procenta (asi 463,13 mil. akcií). Další pozice má Buffett v bankách Bank of America, Bank of New York Mellon, US Bancorp, Goldman Sachs a M&T Bank.

Buffett může být se svou sázkou na Wells Fargo rozhodně spokojen. Dnes totiž sice titul ztrácí až dvě procenta, ale tím nemaže ani celý svůj 2,7% nárůst  z včerejší bankovní rally. Od začátku roku celkově akcie Wells Fargo získaly na hodnotě přes 21 procent. Za posledních pět let byl hodnotový skok dokonce 46%!

(Zdroj: Bloomberg, Wells Fargo, Reuters, čtk)


Čtěte více:

Kam teď investuje Warren Buffett? 15 nejvýznamnějších podílů Berkshire Hathaway
15.08.2013 18:04
Třetí nejbohatší muž planety, Warren E. Buffett, má majetek v hodnotě ...
V příští krizi vláda bankám v USA již (tolik) nepomůže, říká Moody’s a zhorší ratingy
23.08.2013 9:50
Šestici největších amerických bank včetně Goldman Sachs a JPMorgan Cha...
Americká výsledková sezóna za 3Q je za námi (přehled s odhady)
09.10.2013 14:52
Dvojitý start měla americká výsledová sezóna za třetí čtvrtletí roku. ...
Buffettovy záchranné injekce: zisk 10 mld. USD, výnos 40 %
08.10.2013 11:31
Buďte bojácní, když jsou ostatní lakomí, a buďte lakomí, když jsou ost...
Americká výsledková sezóna: Které banky překvapí, komodity černým koněm?
08.10.2013 14:02
Alcoa dnes po závěru amerického obchodování zahájí hlavní výsledkovou ...
JPMorgan (až +3 %) poprvé za Dimona ve ztrátě kvůli sporům. Silou očištěného zisku ale překvapila
11.10.2013 13:25
První z velkých amerických bankovních jmen nezahajuje výsledkovou sezó...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.05.2025
17:24Americko – evropská akciová rotace a přínosy umělé inteligence pro obě ekonomiky
16:55Akciově trhy mírně ztrácí, čeká se na Nvidii a zápis z Fedu  
16:09Nvidia dnes reportuje čísla za první kvartál. Co od očekávat?
14:20Firma Shein podle zdrojů mění plány, chce vstoupit na burzu v Hongkongu
13:37Novým šéfem automobilové skupiny Stellantis se stane Antonio Filosa
12:40Grantham: Umělá inteligence je dobrá myšlenka. Právě proto na ní vzniká bublina
11:49Nebankovní firmy letos poskytly 77 miliard Kč, meziročně o 14 pct více
11:49RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:38Akcie v lehké defenzivě. Nervozita na dluhopisech se vrací a večer reportuje Nvidia  
11:24EU se blíží k cílům v oblasti klimatu a energetiky pro rok 2030, uvedla EK
11:23M2C si jde na pražskou burzu pro až 240 milionů korun. Český lídr v péči o nemovitosti sází na technologie a globální expanzi
10:59V Německu v květnu ubylo lidí bez práce, nezaměstnanost klesla na 6,2 procenta
9:43Sněmovna přiřkla ČNB větší pravomoce, týká se to bank, komoditních derivátů i informací o fondech
9:25Bloomberg: Japonsko po 34 letech přišlo o pozici největšího věřitele na světě
9:17Rozbřesk: Japonské puzzle: slabé aukce “brnkají” trhům na nervy
8:37Akciové trhy dnes zahájí po rally na Wall Street nevýrazně. Centrem pozornosti Trumpova obchodní politika a výsledky Nvidie  
6:20Bank of America vybírá tři favority pro růst
27.05.2025
22:00Trump odstartoval mohoutnou rally na Wall Street; Tesla +7 %  
18:00Proč internetové nadšení zvedalo evropské akcie a AI tak nečiní?
17:29Tvrdá bitva technologických gigantů o každý zlomek pozornosti

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
20:00USA - Zápis z jednání FOMC