Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Stock Spirits: Třetí čtvrtletí předčilo naše odhady, celý rok je nejméně naplní

Stock Spirits: Třetí čtvrtletí předčilo naše odhady, celý rok je nejméně naplní

13.11.2013 10:01
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Vedoucí producent alkoholu ve střední a východní Evropě, nově obchodovaný na londýnské a pražské burze, Stock Spirits, vydal první mezitímní zprávu ke svému hospodaření od uvedení na trhy. V ní hovoří o silném 3Q a celoročním výsledku nejméně na úrovni, kterou očekává management.

„Náš výkon ve třetím čtvrtletí roku byl mírně nad odhady managementu při růstu objemů meziročně o 6 %. V České republice a Polsku pokračuje nárůst našeho tržního podílu. V září začala exklusivní distribuce značek Beam v Polsku, dnes jsme oznámili dohodu na výhradní distribuci značek Diageo efektivně od počátku roku 2014 v České republice,“ uvedla skupina v první mezitímní zprávě.

„Stock má za sebou silné čtvrtletí s růstem prodaných objemů u vodky i dalších kategorií. Pod výsledkem čtvrtletí se podepsal růst prémiových značek a provozní výkonnost je nad očekáváním managementu. S ohledem na dosavadní výkonnost od počátku roku dosud je skupina nakročena k celoročnímu výsledku nejméně v souladu s očekáváními managementu,“ uvedl generální ředitel Stock Spirits Christopher Heath. Zpráva vyšla v podobě bez konkrétních čísel.

Dohoda mezi Stock Spirits a Diageo nabude platnosti 19. ledna 2014. Na základě této dohody se Stock Spirits Group stane exkluzivním distributorem v ČR pro důležitou část portfolia Diageo, zahrnující Johnnie Walker whisky, Smirnoff vodky, Captain Morgan či Baileys Irish Cream. Portfolio luxusních nápojových značek „Reserve“ společnosti Diageo zůstane v distribuci současného partnera Ultra Premium Brands. V ČR Stock vládne čtyřem rozhodujícím segmentům trhu: hořkým a bylinným lihovinám, tuzemákům a rumům, vodkám i likérům (řada Božkov). Skrze akvizici slovenské Imperator před rokem v prosinci se likérka stala dvojkou trhu na Slovensku.

Skupina Stock Spirits Group je největším producentem vodky v Polsku a České republice. Mezi její značky patří Fernet Stock, Stock 84, Keglevich, Wódka Žolondkowa Gorzka, Orzel, Limonce či GranGala. Firma je zároveň distributorem širokého škály značek jiných producentů. Analogicky k ČR a Diageo se stala skupina v září na polském trhu například výhradním distributorem značek Beam.

K polskému trhu skupina upozornila, že jak bylo uvedeno již v prospektu k IPO, v září polská vláda oznámila záměr zvýšení daně na tvrdý alkohol s rokem 2014 o 15 %. „Zda k tomuto kroku dojde, dosud není jasné. Činíme odpovídající kroky, včetně úzké spolupráce s našimi zákazníky, abychom se s dopadem změny adekvátně vyrovnali,“ uvedla skupina Stock Spirits v prohlášení.

Při vstupu na londýnský trh Stock Spirits Group v září uvedla, že za první pololetí roku dosáhla výnosů na úrovni 153,1 milionů eur, zatímco loni to za stejné období bylo 134,4 milionů eur. Jádrový zisk za první půlrok vzrostl z 28,5 mil. EUR na 34,3 mil. EUR.

V Praze jsou akcie od 23. října 2013 obchodovány na neregulovaném trhu START pod názvem STOCK. Od 23. prosince 2013 má být emise v rámci periodické aktualizace zařazena do báze indexu PX . Akcie Stocku v Praze obchodují na úrovni 81,80 při včera dosaženém dosavadním maximu 83,95

 


Čtěte více:

Výrobce Fernetu Stock Spirits jde na burzu v Londýně. Chce získat 52 milionů liber
26.9.2013 9:13
Výrobce nápojů Stock Spirits plánuje příští měsíc prodat na burze v Lo...
Výrobce lihovin Stock Spirits zítra vstoupí i na burzu v Praze
22.10.2013 12:02
Akcie společnosti Stock Spirits - největšího hráče na trhu alkoholický...
Pražská burza ztratila pod tlakem bank. Na Startu Stock
23.10.2013 16:48
Středeční obchodování proběhlo na pražské burze v červených číslech, k...

Váš názor
  •  
    13.11.2013 11:53

    jasně že prodeje rostou když zničili malé likérky metanolovoiu aférou takový byl záměr
    franc
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data