Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
S&P srazila rating NWR. S dalším snížením vyčká na podmínky směny dluhu

S&P srazila rating NWR. S dalším snížením vyčká na podmínky směny dluhu

29.01.2014 18:42, aktualizováno: 29.1. 18:44
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor’s zhoršila hodnocení dlouhodobých závazků New World Resources N. V. (NWR) na stupeň „CCC“ z dosavadního „B-„ při ponechání negativního výhledu. Za podstatné pro případné další zhoršení ratingu označila podmínky očekávané směny dluhu za akcie. Mezi důvody zhoršení ratingu dále řadí velmi nízké sjednané ceny uhlí, které odrážejí stav odvětví a očekávání negativního cash-flow, které bude dále ztenčovat hotovostní pozici NWR.

„Zhoršení ratingu následuje propad sjednané ceny koksovatelného uhlí a podmínek u termálního uhlí pro rok 2014. Tyto ceny zřejmě vyústí ve skutečnost, že NWR bude v roce 2014 generovat negativní volné cash flow, což bude spotřebovávat současnou hotovostní zásobu společnosti. Jsme přesvědčeni, že později v letošním roce je možný default či nabídka nucené směny (dluhu). Souběžně jsme zhoršili hodnocení likvidity společnosti na slabou z méně než adekvátní,“ uvedla ve zprávě S&P .

S&P připomíná, že v posledním čtvrtletí roku 2013 byla dokončena divestice OKK Koksoven za 95 milionů eur. Hotovostní pozici kolem 200 milionů eur na konci roku 2013 považuje S&P za dostatečnou pro aktuální období, ale nikoli pro delší období přetrvávajících nízkých cen uhlí. U tvrdého koksovatelného uhlí (Austrálie) S&P přehodnotila svůj výhled průměrné ceny pro rok 2014 na 140 USD za tunu ze 150 USD za tunu při současné ceně 125 USD/t. S&P připomíná, že pro 80 % dodávek termálního uhlí pro rok 2014 byla sjednána cena 54 EUR/t za tunu při již aktuální nízké ceně na úrovni 56 EUR/t.

„Pro rok 2014 očekáváme EBITDA společnosti mezi minus 50 miliony eur a nulou. Po započtení 70 milionů eur úrokových nákladů a 90 milionů eur udržovacích nákladů očekáváme negativní provozní cash flow mezi 160 miliony eur až 210 miliony eur při zůstatku hotovostních zdrojů kolem 200 milionů eur na konci roku 2013,“ uvedla S&P ve zprávě.

S&P dále uvádí, že vyrozuměla řešení otázky kapitálu, která dle agentury zahrne konverzi dluhu a vydání nových akcií. Dále odhaduje, že v případě rozhodnutí uzavřít důl Paskov bude NWR potřebovat dalších 30 milionů eur na hotovostní výdaje s tím spojené, rozložené do více let počínaje rokem 2015.

S&P počítá dále s tím, že negativní volné cash flow firmy a ochabující likvidita povedou během následujících měsíců k dalšímu zhoršení ratingu NWR, což agentura ztělesňuje negativním výhledem. Pod tlakem velmi nízkých cen uhlí agentura připouští i default. Na stabilní je naopak připravena S&P revidovat výhled ratingu NWR v případě, že bude předložen plán, který stabilizuje cash flow na úroveň dostatečnou pro dalších 12 měsíců.

(Zdroj: S&P , Bloomberg)


Čtěte více:

NWR - Patria snižuje cílovou cenu s rizikem naředění stávajících akcionářů
24.01.2014 10:55
Patria v návaznosti na včerejší komentář k oznámení revize kapitálové ...
Investoři do dluhopisů NWR se připravují na hájení své investice, tvrdí zdroje Bloomberg
24.01.2014 12:05
Investoři, kteří nakoupili dluhopisy těžební skupiny NWR, najali práv...
NWR - Moody's snižuje rating kvůli možným ztrátám pro držitele dluhopisů, výhled
27.01.2014 15:38
Oznámení těžařské skupiny New World Resources z minulého týdne, podle ...
Erste k NWR: Čekáme směnu dluhu za akcie a pokles zásob pod varovnou mez (+ přehled doporučení)
28.01.2014 12:55
Prodejní doporučení dopadlo na akcie těžební skupiny New World Resourc...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data