Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
FED a Řecko ovlivnily dění na kapitálových trzích v Asii

FED a Řecko ovlivnily dění na kapitálových trzích v Asii

16.06.2015 8:27
Autor: Pavel Daniel

Asijské akcie většinou oslabovaly. Důvodem je očekávání investorů z aktualizace měnové politiky FEDu a očekávání výsledku zasedání ministrů financí eurozóny, kteří rozhodnou o podmínkách případné finanční pomoci Řecku. „Celý týden bude o Řecku a FEDu,“ citovala agentura Bloomberg vyjádření Stana Shamu, investičního stratéga společnosti IG Ltd. MSCI Asia Pacific Index odepsal 0,1 procenta a uzavřel na hodnotě 147,26 bodu. Jihokorejský akciový index Kospi posílil o 0,1 procenta, australský index S&P / ASX 200 vykázal jen nepatrné změny a novozélandský NZX 50 Index odepsal 0,1 procenta.

Japonský index Topix ztratil 0,6 procenta na 1 642,70 bodu, index Nikkei 225 odepsal 0,6 procenta na 20 272,62 bodu. Kurz japonského jenu vůči Americkému dolaru klesl o 0,1 procenta na 123,57 jenu za dolar. Čínský Shanghai Composite Index klesl o 1,7 procenta na 4 978,40 bodu a zvýšil ztrátu na 3,6 procenta za poslední dvě obchodní seance. Index CSI 300 klesl o 1,3 procenta. Hongkongský Hang Seng China Enterprises Index klesl o 1,7 procenta, Hang Seng Index ztratil 0,6 procenta.

Cena ropy West Texas Intermediate na trhu New York Mercantile Exchange klesla o 0,03 % na 60,05 dolaru za barel. Na trhu Intercontinental Exchange (ICE) cena ropy Brent oslabila také, a to o 1,14 % na 63,90 dolaru za barel.


Čtěte více:

Ropa střídá směry, po propadu zásob se pozornost vrací k sílící nabídce
15.06.2015 17:11
Ceny ropy nenašly za poslední týden v souhrnu společný směr. Zatímco ...
Řecko už nemá v plánu předložit euroskupině nový seznam reforem
16.06.2015 8:10
Řecký ministr financí Janis Varufakis se na nadcházejícím jednání mini...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.09.2025
6:09Místo ekologických projektů vojenské. První obranný dluhopis cílí na investiční horečku  
31.08.2025
16:59Damodaran: Trh ví nejlépe, kde mají být valuace. Sazby nejsou důležité
8:16Víkendář: Může dolar zůstat dominantní světovou měnou i při jeho výrazném oslabení?
30.08.2025
16:14Čína za volantem: Její elektromobily přepisují globální automobilový trh
8:13Víkendář: USA potřebují slabší dolar
29.08.2025
22:02Wall Street zkorigovala předešlé rekordy: technologie táhly trh dolů, inflace prozatím potvrzuje zářijové snížení sazeb  
17:48Perly týdne: AI obavy, atraktivní finanční sektor
15:57Čínský gigant Alibaba vyvíjí vlastní AI čip
14:54Čtvrtletní zisk čínské automobilky BYD poprvé za tři a půl roku klesl
14:35Míra inflace v Německu vzrostla v srpnu na 2,2 procenta, uvedli statistici
14:25Některé ekonomické teorie možná stojí za připomenutí. Třeba ta o vytěsňování
13:06Malé zásilky už nejsou „příliš malé na to, aby na nich záleželo". USA skoncovaly s celní výjimkou
12:53SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu SAB Finance a.s
11:24Dánská ekonomika zpomaluje s Novo Nordiskem. Vláda snížila letošní odhad růstu o polovinu
11:02Pale Fire Financing a.s.: Oznámení o osmé výplatě úrokového výnosu
11:01Páteční dopoledne akciím ani dluhopisům nesvědčí, roli hraje opatrnost před daty  
10:07HDP revidován vzhůru, naděje na další pokles sazeb klesá
10:06Colt CZ kupuje Synthesii Nitrocellulose za 22 miliard korun, miliardář Pražák se stane třetím největším akcionářem  
9:00Colt CZ kupuje firmu Synthesia Nitrocellulose a energetickou divizi Synthesie
8:51Evropa spíše negativní, Colt CZ investuje do Synthesia Nitrocellulose  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
9:55DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu