Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Prahu ovládli prodejci, ČEZ -4,7 %!

Prahu ovládli prodejci, ČEZ -4,7 %!

08.12.2015 17:09
Autor: Michal Putna, Patria Online

Pražská burza dnes propadla o 1,62 % na 930,7 bodu. Jedná se o osmý pokles v řadě, což je naprostá rarita, kterou jsme zažili naposledy v červnu 2008. Do ruda se zbarvily také evropské trhy, kde vidíme více než 1,5procentní ztráty. Objem obchodů byl lehce podprůměrný (0,55 mld. Kč), likvidita na pražské burze byla navíc poznamenána svátkem ve Vídni.

Kromě ČEZu táhly index PX dolů také ostatní velké kapitalizace. Komerční banka ztratila v rámci celoevropského prodejního sentimentu 2,12 %, Erste odevzdala 0,9 % a z finančního sektoru pouze VIG uhájil 0,3% zisk.

Brutálních 4,67 % odepsala energetická společnost ČEZ, když spadla na cenu 429 CZK/akcie a nachází se nejníže od září roku 2009. Českou energetiku podkopává (dlouhodobě) nepříznivý fundament v podobě klesající ceny uhlí a silové elektřiny. V posledních dnech energetický/těžařský sektor stlačuje rovněž padající ropa (Brent), která se dnes v poprvé od roku 2009 podívala pod úroveň 40 USD/barel. Akciím ČEZ nepomáhá ani pokračující nejistota ohledně termínu zprovoznění všech bloků v JE Dukovany. Odstávka se totiž negativně promítá do celkové produkce, resp. hospodářských výsledků společnosti.

Akcionáři O2 CR dnes na valné hromadě schválili plán odkupu akcií, maximální cena v odkupu byla stanovena na 297 Kč/akcie. Titul dnes přesto vyklesal o 1,2 % na 251 .

Unipetrol přidal přes procento na 157,5 CZK/akcie a dařilo se také akciím Stock Spirits (+2,3 %) a pivovarům Lobkowicz (+0,9 %). Všechny ostatní tituly v Praze ztrácely, tabák zakončil den níže o 2,5 % na 11700 , Pegas je levnější o 1,2 %, Fortuna odevzdala 1,6 %. NWR beze změny na úrovni včerejšího závěru, tedy ceně 11 haléřů. Kofola propadla ještě hlouběji pod svoji IPO cenu (510 Kč) a umazala dnes 0,3 % na 497,9 korun.

 


Čtěte více:

Akcionáři O2 schválili podmínky odkupu vlastních akcií
08.12.2015 16:13
Akcionáři telekomunikačního operátora O2 dnes schválili podmínky pro p...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.06.2025
17:36AI, výnosy dluhopisů nad 6 % a akcie v boomu?
16:33Uklidnění situace ohledně celní politiky posílá trhy výše  
14:48Jefferies: Alarmující úvahy o dluhopisech lépe ignorovat, Fed bude směrem ke snižování sazeb tvrdohlavější
13:08Wall Street hledá strategie, jak vydělat na volatilitě způsobené Trumpovými cly
12:13Mohou akcionáři Tesly otevírat šampaňské?
12:07Nizozemský premiér oznámil rezignaci po Wildersově odchodu z vlády
11:58Eurostat: Inflace v eurozóně se v květnu vrátila pod dvouprocentní cíl ECB
11:23Kofola kupuje kávové plantáže v panamském Boquete,posílí kontrolu nad surovinami
11:19OECD přibrzdila očekávání růstu pro českou i světovou ekonomiku
11:16Ifo: Nálada v německé automobilovém průmyslu se dál zhoršuje, i kvůli clům
11:14Pád vlády drží evropské akcie lehce v červeném, slabá data trhy dokáží překonávat  
9:05Rozbřesk: Průmysl v květnu znovu zaškobrtnul. Deprese z Trumpových cel se ale nekoná
9:00Aktivita čínského zpracovatelského průmyslu poprvé za osm měsíců klesla zřejmě vlivem amerických cel
8:47Americká cla doléhají na Čínu, Apple se brání regulaci EU a futures jsou smíšené  
02.06.2025
17:59Měly by akcie vynášet více, než dluhopisy? A klesla relativní atraktivita akcií?
16:54Tomáš Vlk: ISM překvapivě horší, index stáhlo níž vyprazdňování skladů  
16:17Muskův velký návrat?
14:45Trumpova nová cla a vzájemné obviňování, napětí mezi USA a Čínou opět graduje
13:27Týdenní výhled: Trump slibuje vyšší cla, roste napětí ve vztahu s Čínou. Zůstal americký trh práce odolný i v květnu?  
13:25Evropská komise pokutovala firmy Delivery Hero a Glovo za kartel 329 miliony eur

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m