Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk Renaultu loni díky novým modelům vzrostl o téměř o 50 %

Zisk Renaultu loni díky novým modelům vzrostl o téměř o 50 %

12.02.2016 8:19
Autor: Redakce, Patria.cz

Francouzské automobilce Renault stoupl loni čistý zisk o téměř 50 procent na 2,82 miliardy eur (76,2 miliardy Kč). K růstu přispěla vysoká poptávka po nových modelech, která překonala i mimořádné náklady, které musel Renault zaúčtovat v souvislosti s problémy na ruském trhu. Vyplývá to z dnešního prohlášení firmy.

Příjmy se zvýšily o 10,4 procenta na 45,33 miliardy eur. Již dříve Renault uvedl, že jeho prodej loni stoupl o 3,3 procenta na rekordních 2,8 milionu vozů. Provozní zisk stoupl o 44 procent na 2,32 miliardy eur.

Renault však musel zaúčtovat mimořádné náklady 620 milionů eur kvůli problémům ruské automobilky AvtoVAZ, výrobci vozů Lada. Renault vlastní v AvtoVAZ nepřímo podíl 37 procent. Firma současně varovala, že její náklady v souvislosti s AvtoVAZ dále porostou, protože bude zřejmě muset ruské automobilce poskytnout další kapitál, aby byla schopná čelit kolapsu poptávky po autech v Rusku. Finanční ředitel Dominique Thormann dodal, že Renault nyní jedná s dalšími akcionáři.

Kromě odpisu hodnoty podílu Renault také zaúčtoval ze svých ruských operací ztrátu 395 milionů eur. Ruský automobilový trh se od roku 2012 snížil na téměř polovinu a letos se čeká další pokles o 12 procent, napsala agentura Reuters.

Akcie včera zavřela na 68,85 EUR.

Zdroj: ČTK, Bloomberg


Čtěte více:

Pražská burza znovu ztrácela; na vině banky - KB po výsledcích -4,53 %
11.02.2016 17:01
Pražská burza dnes ve vleku událostí na evropských kolbištích odepsala...
Summary: Shire (DIP), Societe Generale
11.02.2016 17:18
Evropa: Pořádný výplach dnes zažívají akcie Societe Generale, které z...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.05.2026
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu
10:37PODCAST Trhy & Bohatství: Jediná česká firma na londýnské burze. Martin Vohánka o budoucnosti dopravy a proměně Eurowag
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university