Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Schůzka prezidentů Trumpa a Si Ťin-pchinga ovlivňuje akcie v Asii víc, než teror v Rusku, míní analytici

Schůzka prezidentů Trumpa a Si Ťin-pchinga ovlivňuje akcie v Asii víc, než teror v Rusku, míní analytici

04.04.2017 8:50
Autor: Pavel Daniel

Blížící se setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem může podle analytiků za to, že výsledek úterního obchodování na asijských akciových trzích je smíšený. Roli v tom hrají také ztráty amerického dolaru a hledání tzv. „bezpečných útočišť“ investory, kteří se stále více obávají politických nejistot. Obavy dokonce převážily relativně příznivá makro ekonomická data z USA. Benchmark akciový index regionu MSCI Asia – Pacific (mimo Japonska) klesl o 0,2 procenta. Čínský, hongkongská, tchajwanský a indický akciový trhy byly s ohledem na státní svátky uzavřeny.

Japonský akciový index Nikkei 225 klesl o 0,91 procenta na 18 810,25 bodu, index Topix ztratil 0,82 procenta. Ztráty táhly akcie japonských automobilek, na které dopadly slabší než očekávaná data o prodejích aut v USA. Japonský jen se vůči americkému dolaru obchodoval za 110,42 jenu za dolar.

Australský index S&P/ASX 200 ztratil 0,27 procenta poté, co centrální banka ponechala nastavení měnové politiky v zemi beze změny a základní úroková sazba se udržela na rekordně nízkých 1,5 procenta. Data ohledně růstu hypoték pro retailovou klientelu ale ukazují, že hypotéky rostou rychleji než příjmy domácností. Dříve statistický úřad oznámil zvýšení přebytku obchodní bilance země na více než dvojnásobek oproti předchozímu měsíci.

Analytici soudí, že na asijské kapitálové trhy bude mít v příštích dnech mnohem větší vliv schůzka amerického a čínského prezidenta, než dopady atentátu v metru v ruském Petrohradu. Z tweetů amerického prezidenta analytici usuzují, že bude chtít vyřešit rozdílné pohledy s Čínou ohledně obchodu, postoje k Severní Koreji a ohledně čínských strategických ambicí v Jihočínském moři.



 

Čtěte více:

Shilling: Nesázejte na asijské století, na cestě k němu je mnoho překážek
04.04.2017 6:43
Lidé na Západě jsou Východem už dlouho fascinováni a řada z nich hovoř...
Zdravotnictví a energetika ovládly změny v investičních příležitostech Patria Finance: Komentář analytika (video)
03.04.2017 18:38
S analytikem Patria Finance Branislavem Sotákem jsme rozebrali posledn...
Další kolo sebedestrukčních nadějí v eurozóně?
03.04.2017 19:18
V USA se trhy tak nějak srovnávají s tím, že Fed letos ještě bude prav...
Wall Street začala druhý kvartál negativně, Tesla ale +7,3 %!
03.04.2017 23:15
Americké akcie zahájily nový týden v červených číslech. Ke konci obcho...
Bude dnes na trzích pokračovat korekce úvodu týdne? Futures to naznačují
04.04.2017 8:49
V pondělních odpoledních hodinách se na akciové trhy v Evropě prosadil...
Schůzka prezidentů Trumpa a Si Ťin-pchinga ovlivňuje akcie v Asii víc, než teror v Rusku, míní analytici
04.04.2017 8:50
Blížící se setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho čínským...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.12.2025
18:05PODCAST Týdenní výhled: Trhliny v AI narativu, opožděná makrodata a zasedání centrálních bank  
17:46Wall Street kolísá, trhy čekají na klíčová data z USA  
17:23Ekonomika a zisky obchodovaných firem v příštím roce
15:50SAP, Klarna, Spotify: Analytici předpovídají v příštím roce silný růst
14:25JPMorgan: Dolar bude ovlivňovat „ne tak velká americká výjimečnost“
11:45Stříbro letos překonává i zlato. Příští rok může jeho jízda podle analytiků pokračovat
11:28Evropské akcie začínají týden růstem. Vedle AI se v příštích dnech vloží do hry makro  
10:00Revolucionář v robotických vysavačích iRobot vyhlásil bankrot
8:56Poslední celý obchodní týden roku pro akcie otevírají zisky futures a zlato u maxima. Otazníky nad AI a Santa rally  
8:47Rozbřesk: Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací. Energie ji v lednu mohou stlačit ještě níže
6:01Investiční výhled 2026: Čína přispívá k růstu i rizikům  
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:50JP - Index podnikatelské aktivity Tankan
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index