Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Odložené hlasování amerického Senátu a propad technologických akcií. Důvody, proč akcie v Asii oslabily

Odložené hlasování amerického Senátu a propad technologických akcií. Důvody, proč akcie v Asii oslabily

28.06.2017 8:46
Autor: Pavel Daniel

Ztráty. Tak hodnotí středeční dění na akciových trzích v Asii burzovní analytici. Většina trhů regionu klesla, a to poté, co y ve středu poté, co akcie na americkém Wall Streetu ztratily po zpoždění hlasování o reformě zdravotnictví v USA. Regionální benchmark akciový index regionu - MSCI Asia Pacific (mimo Japonsko) ztratil 0,4 procenta a spadl tak z více než dvouletých maxima, která atakoval tento týden. V pondělí index dosáhl nejvyšší úrovně od května 2015

Japonský akciový index Topix odepisuje 0,29 procenta, index Nikkei 225 ztratil 0,47 procenta na 20 130,41 bodu. Japonský jen se vůči americkému dolaru obchoduje za 112,14 jenu za dolar. V Japonsku vykázaly zisky akcie bankovnictví a pojišťovnictví, a to díky očekávání vyšších úrokových sazeb. Analytici oslovení agenturou Bloomberg soudí, že rétorika šéfky amerického Fedu nahrává japonským finančním akciím a v dlouhodobém horizontu vykazují cenné papíry vzestupný trend, podporovaný globálním oživením ekonomiky USA.

V úterý benchmark americký akciový index S&P 500 zaznamenal největší jednodenní pokles za zhruba šest týdnů a uzavřel se na nejnižší hodnotě od 31. května. Důvodem bylo posunutí hlasování americkým Senátem o návrhu zákona o reformě zdravotní péče, což vyvolalo nové obavy ze splnění časového plánu prezidenta Donalda Trumpa.

Čínský akciový index Shanghai Composite odepisuje 0,52 procenta, index CSI 300 ztrácí 0,69 procenta. Hongkongský akciový index Hang Seng je slabší o 0,55 % a Hang Seng China Enterprises odepisuje 0,78 procenta. Jihokorejský akciový index Kospi ztratil 0,39 % a novozélandské akcie ztratily 0,1 % po atakování maxima během úterý. Tchajwanský index Taiex odepsal 1,16 procenta, když do mínusů ho poslaly ztráty amerických technologických společností, které seanci ovlivnily.

Prohlášení šéfa Evropské centrální banky Maria Draghiho, které bylo hodnoceno jako „snížení jeho extrémně uvolněné politiky“, a to kvůli tomu, že letos vykazuje ekonomika eurozóny známky zrychlení, poslalo akcie a dolar dolů, zatímco euro doslova „skákalo“ proti dolaru nejvíce za poslední rok. Růst vykazovaly i výnosy státních dluhopisů.

 

Čtěte více:

Další člověk říká, že pracovní týden se výrazně zkrátí
27.06.2017 19:14
Řady těch, kdo očekávají, že pracovní týden bude v budoucnu podstatně ...
Skončí čínské
28.06.2017 6:59
Čína staví svou hospodářskou expanzi v spoledních letech na tom, že na...
Wall Street uzavřela v mínusu - ztrácely technologie
27.06.2017 22:00
Americké akciové trhy obchodovaly v úterý v červených číslech a naváza...
Šéfka Fedu Yellenová: Věřím, že během našich životů další krizi nezažijeme
28.06.2017 8:08
Šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová věří, že již neza...
Šéf ECB Draghi pošle evropské trhy do ztrát, policii zajímá ČEZ v Albánii
28.06.2017 8:27
Britské, německé i francouzské akcie by měly zahájit středeční obchodo...
Policie prověřuje, proč dal ČEZ peníze lobbistovi z Albánie
28.06.2017 8:36
Česká policie se zabývá tím, proč energetická společnost ČEZ v roce 20...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.05.2025
17:20Výjimečný celý svět
16:50Ochlazení na akciovém trhu  
16:33Zlomový okamžik na evropském EV trhu? Čínská BYD poprvé poráží Teslu
16:12Jak Microsoft přemýšlí o AI? Základem jeho filosofie je paradox z 19. století
14:48Braňo Soták: Advance Auto Parts ukázala první světlo na konci tunelu, akcie prudce rostou  
14:48UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
12:55OPEC+ zvažuje třetí navýšení těžby. Akcie ropných těžařů dál klesají
12:53Trumpův návrh daňového zákona prošel Sněmovnou reprezentantů
11:07Dluhový problém v USA a Japonsku sráží dolů dluhopisy i akcie  
10:39Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, index je na 87,5 bodu
10:38Bankovní asociace zhoršila odhad letošního růstu HDP ze 2,1 na 1,7 procenta
9:36Jakub Blaha: Colt CZ poráží výhled i odhady a slibuje zdvojnásobení tržeb  
9:10Rozbřesk:Od cel k rozpočtu. Nervozita na amerických trzích znovu stoupá
8:59ČEZ, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
8:53Evropa míří k červenému zahájení, výsledky zveřejnil Colt  
8:46Kofola odhaduje letošní růst tržeb o tři procenta, navrhne dividendu za rok 2024 ve výši 21 Kč
8:21Skupina Colt CZ v prvním čtvrtletí meziročně výrazně zvýšila výnosy i čistý zisk
6:15Budou trhy zase výrazně levnější?
21.05.2025
22:02Z růstu do propadu: Technologické hvězdy Wall Street nestačily na tlak z výnosů  
17:45Ziskové žně a chybějící investiční boom

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů