Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Makléři Goldman Sachs ukončili nejslabší pololetí za 11 let

    Makléři Goldman Sachs ukončili nejslabší pololetí za 11 let

    18.07.2017 15:14, aktualizováno: 18.7. 15:26
    Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

    Aktualizováno

    Slabší obchodování na trzích se v uplynulém čtvrtletí nevyhnulo ani Goldman Sachs, americké bankovní pětce podle aktiv. Z obchodů na trzích s dluhopisy, měnami a komoditami jí ve sledovaném období přiteklo o 40 procent méně než před rokem. Výsledná částka 1,16 miliardy podstřelila tržní odhad o více než pětinu. Akcie v premarketu ztrácejí 1,1 procenta.

    „Ve druhém čtvrtletí přetrvávaly smíšené provozní podmínky,“ uvedl předseda a generální ředitel banky Lloyd C. Blankfein. Překážky nastaly ve sféře tvorby trhu. Naopak upisování a akvizičním aktivitám situace napomáhala.

    Zisk na akcii během tří měsíců do konce června se bance podařilo zvýšit na 3,95 dolaru z 3,72 dolaru před rokem. Počet emitovaných akcií se ovšem snížil o téměř 6 procent a celkový příjem včetně čistého úrokového výnosu jí klesl o 0,6 procenta.

    Při pohledu na pololetní čísla by někdejší šéf divize FICC a akciové divize Blankfein asi moc dobrou známku od investorů nedostal. Z tradingu s dluhopisy a akciemi banka během letošních prvních šesti měsíců generovala o desetinu méně než před rokem, a vůbec nejméně od chvíle, kdy se Blankfein stal v červnu 2006 generálním ředitelem, napsal Bloomberg.

    gs

    Příjmy z obchodování s dluhopisy pro „goldmany“ obvykle mívají větší váhu než pro konkurenci. Ani té se navíc v této sféře nedařilo. JPMorgan klesly příjmy z tradingu s dluhopisy o 19 procent a Citigroup o 6 procent. Bank of America Merrill Lynch přišla v segmentu FICC s číslem o 14 procent nižším než před rokem. Ve středu oznámí výsledky Morgan Stanley.

    Všechny ostatní hlavní divize GS přitom v uplynulém čtvrtletí odhady překonaly. Platí to i pro příjmy z investičního bankovnictví, které byly ve čtvrtletí meziročně nižší o 3 procenta, stále ale nad odhady analytiků. Nad očekáváními skončily i výsledky v sekci investic a úvěrování a v divizi správy investic.

    Akcie Goldman Sachs jsou od začátku roku nižší o 4,26 procenta. Vývoj titulu za poslední rok k pondělnímu závěru ukazuje následující graf:

    gstock

    Zdroje: GS, Bloomberg, Reuters, patria.cz

     

     
     

    Čtěte více:

    Slabé pololetí v komoditách. Proč se nám to nepovedlo, ptá se Goldman Sachs
    03.07.2017 6:34
    Letošní první pololetí skončilo pro komodity neslavně. Komoditní ind...
    Goldman Sachs sází na korunu, zlotý i forint. Euro má za nadhodnocené
    11.07.2017 10:17
    Česká koruna, polský zlotý i maďarský forint. Středoevropské měny j...
    Přísný dress code? V Goldman Sachs nebo JPMorgan ustupuje, kvůli novým talentům
    14.07.2017 11:56
    Americká investiční banka Goldman Sachs ve snaze získat talentované li...
    Výsledková sezóna startuje: JPMorgan (-1,5 %) hlásí slabší výsledek v tradingu
    14.07.2017 13:55
    Slabší výsledek z obchodů s dluhopisy, ale solidní nárůst v úvěrech. ...
    Summary: JPMorgan i Citigroup potrápila nízká volatilita a inflační očekávání
    14.07.2017 18:08
    JPMorgan Na výsledcích bankovního sektoru se v tomto kvartálu podepsa...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
    14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
    16:00USA - Index ISM ve službách