Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Innogy: Investor má zájem o aktivity v ČR

Innogy: Investor má zájem o aktivity v ČR

20.04.2018 12:09
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Některá aktiva německé energetiky innogy přilákala zájem cizího investora, včetně jejího byznysu v Česku. Skupina dnes také uvedla, že vyhověla žádosti o zpřístupnění vybraných informací. Totožnost případného kupce ale nesdělila. Akcie innogy v systému Xetra během dopoledne smazaly průběžné ztráty a před polednem se obchodovaly prakticky beze změn.

„Na žádost zainteresovaného nabyvatele rozhodlo představenstvo innogy SE zajistit due diligence ohledně podnikatelských aktivit v České republice a poskytnout vybrané informace o náležitých podnikatelských aktivitách,“ stojí v dnešním sdělení společnosti.

Jako due diligence se často označuje komplexní kontrola, která zahrnuje finanční i právní aspekty. Výsledek slouží pouze pro vnitřní potřebu společnosti.

Zájem byl vyjádřen i o některé podnikatelské aktivity v divizích obnovitelných zdrojů, maloobchodu a sítí a infrastruktury, uvedla také innogy. Jednání jsou v počáteční fázi a není teď jasné, zda budou nabídky na jednotlivé aktivity vůbec podány, a pokud ano, tak za jakých podmínek, dodala firma.

Skupina innogy zajišťuje v Česku dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby asi pro 1,7 milionu zákazníků. Skupina v tuzemsku zaměstnává přes 4000 lidí. Ve východní Evropě má 5,5 milionu zákazníků.

Německá energetická společnost RWE v současné době prodává 76,8 procenta akcií Innogy konkurenční firmě E.ON.

Zdroje: innogy, ČTK

 
 
 
 
 

Čtěte více:

Rozdělení energetického obra: RWE (+10 %) prodá většinu v Innogy (+10 %) a soustředí se na zelenou energii
12.03.2018 8:53
Německá energetická společnost RWE prodá 76,8 procenta akcií Innogy ko...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.11.2025
17:29Od roku 1950 po současnost: „pravidla“ podle kterých trhy (ne)fungují
17:10ČNB ponechává sazby beze změny, pro nejbližší měsíce potvrzuje stabilitu
15:43Meta je nejlevnější akcií z Magnificent Seven. Příležitost, nebo varovný signál?  
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
13:56Bank of England drží sazby na 4 procentech Těsné hlasování naznačuje možný brzký cut
13:16Dominik Rusinko je novým hlavním ekonomem Patria Finance
12:59Boom emisí dluhopisů: AI, akvizice a vládní deficity ženou trh na maxima  
11:38Challenger: Americké firmy propouštějí nejvíce za 20 let. Nasazují AI a snaží se šetřit
10:38Jan Bureš: Průmysl v září nad očekáváním, vyhlídky však zůstávají nejisté
10:32Huang řekl, že Čína vyhraje závod o umělou inteligenci, později své vyjádření zmírnil
10:31Růstu akcií dopoledne dochází dech. Euro a zlato se zvedají  
9:54USA sníží kvůli dlouho trvajícímu shutdownu kapacitu letů o 10 procent
9:00Rozbřesk: Vyšší inflace koruně nepomohla, s ČNB to bude obdobně
8:50ČNB rozhodne o sazbách, Qualcomm překvapil výhledem a v centru dění opět shutdown i Trumpova cla  
6:08Rally čipových firem se láme. Přehnané valuace vyvolaly výprodej
05.11.2025
22:04Americké akciové indexy posilují  
17:13Velmi nízká budoucí návratnost amerických akcií?
16:01Bitcoin poslali dolů jeho dlouhodobí držitelé
13:59McDonald's mírně zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
12:58PODCAST Analytický radar: Moneta předběhla trh, Erste sází na Polsko, Komerční banka drží stabilitu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.