Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Deutsche Bank v USA neprošla druhou částí zátěžových testů

Deutsche Bank v USA neprošla druhou částí zátěžových testů

29.06.2018 8:36, aktualizováno: 29.6. 12:29
Autor: ČTK

Aktualizováno

Americká součást německého finančního ústavu Deutsche Bank v USA neprošla druhou částí zátěžových testů, které každoročně organizuje americká centrální banka (Fed). Důvodem jsou podle Fedu rozšířené a zásadní nedostatky v kontrole kapitálu banky. Fed zároveň stanovil podmínky dalším třem bankám, u kterých shledal méně závažné nedostatky.

Jednomyslné námitky Fedu vůči kapitálovému plánu Deutsche Bank znamenají další ránu pro největší německou banku, což se okamžitě odrazilo na ceně jejích akcií. Výsledky testů sice byly oznámeny až po skončení obchodování na burze v New Yorku, v elektronickém obchodování, kdy se ještě s akciemi může dál obchodovat, cena klesla asi o jedno procento.

Po zahájení obchodování v Evropě akcie Deutsche Bank naopak o více než tři procenta zpevnily. Podle některých analytiků Fed v podstatě neřekl nic nového. Banka Goldman Sachs napsala svým klientům, že problém trvá dlouho a není ničím novým. Přestože hodnocení Fedu bylo tvrdé, banka nevěří, že pro účastníky trhu byla překvapením. "Celkový dopad hodnocení bude omezený, banka možná bude muset v této souvislosti investovat asi deset milionů dolarů, nemluvíme ale o miliardách," prohlásil Octavio Marenzi z analytické firmy Opimas.

Finanční zdraví Deutsche Bank je nyní cílem podrobného zkoumání ve více zemích světa, zvláště poté, co mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's bance snížila úvěrový rating a zpochybnila její plán návratu k ziskovému hospodaření.

Fed zároveň stanovil podmínky dalším třem bankám: Goldman Sachs Group a Morgan Stanley nemohou zvýšit dividendu, zatímco State Street musí zlepšit analýzu a řízení rizika ve vztahu k protistranám. Zátěžovými testy jako takovými ale všechny tři banky prošly.

Deutsche Bank minulý týden bez problémů prošla jednodušší částí testů, která poměřuje úroveň kapitálu proti hluboké recesi. Druhá část testů se zaměřila na to, jak plán banky na výši a řízení tohoto kapitálu obstojí ve scénáři, kdy by banka musela čelit těm nejnáročnějším podmínkám, jako je například další finanční krize. Testy přihlížejí i k plánům investic a výplaty dividend.

 
 

Čtěte více:

Bude Deutsche Bank nakonec výnosnou hodnotovou investicí, či hodnotovou pastí?
10.04.2018 13:58
O bankách tu často nepíšu. Zejména proto, že podle mne jsou zejména ty...
S&P zhoršila rating největší německé banky Deutsche Bank
01.06.2018 9:49
Ratingová agentura Standard & Poor's dnes snížila hodnocení úvěrové sp...
Marek Trúchly: Úlevná rally u Deutsche Bank - odkud se vzala? (video)
01.06.2018 16:14
Akcie největší německé banky Deutsche Bank se ve čtvrtek podívaly na d...

Váš názor
Aktuální komentáře
06.11.2025
15:43Meta je nejlevnější akcií z Magnificent Seven. Příležitost, nebo varovný signál?  
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
13:56Bank of England drží sazby na 4 procentech Těsné hlasování naznačuje možný brzký cut
13:16Dominik Rusinko je novým hlavním ekonomem Patria Finance
12:59Boom emisí dluhopisů: AI, akvizice a vládní deficity ženou trh na maxima  
11:38Challenger: Americké firmy propouštějí nejvíce za 20 let. Nasazují AI a snaží se šetřit
10:38Jan Bureš: Průmysl v září nad očekáváním, vyhlídky však zůstávají nejisté
10:32Huang řekl, že Čína vyhraje závod o umělou inteligenci, později své vyjádření zmírnil
10:31Růstu akcií dopoledne dochází dech. Euro a zlato se zvedají  
9:54USA sníží kvůli dlouho trvajícímu shutdownu kapacitu letů o 10 procent
9:00Rozbřesk: Vyšší inflace koruně nepomohla, s ČNB to bude obdobně
8:50ČNB rozhodne o sazbách, Qualcomm překvapil výhledem a v centru dění opět shutdown i Trumpova cla  
6:08Rally čipových firem se láme. Přehnané valuace vyvolaly výprodej
05.11.2025
22:04Americké akciové indexy posilují  
17:13Velmi nízká budoucí návratnost amerických akcií?
16:01Bitcoin poslali dolů jeho dlouhodobí držitelé
13:59McDonald's mírně zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
12:58PODCAST Analytický radar: Moneta předběhla trh, Erste sází na Polsko, Komerční banka drží stabilitu
12:26Akcie zpomalují pokles, ale zůstávají pod tlakem i dnes  
11:20AMD překonala očekávání, výhled na čtvrtý kvartál posílil díky AI a serverům  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.