Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Fidelity: Investoři se poohlížejí po rizikových dluhopisech

Fidelity: Investoři se poohlížejí po rizikových dluhopisech

30.04.2019 6:03
Autor: Redakce, Patria.cz

Světové trhy s rizikovými dluhopisy letos dosáhly výnosů 6,7 procenta, k čemuž jim pomohly holubičí postoje FEDu a ECB i oživení rizikového sentimentu pomohlo. Andrea Iannelli, investiční ředitel společnosti Fidelity International, vysvětluje i to, proč bude vysoký výnos pro investory stále důležitější.

Trh s rizikovými dluhopisy zažívá již třetí měsíc v řadě pozitivní výnosy. Podporuje ho i holubičí chování centrálních bank, jejichž spready jsou o 120 bazických bodů užší než na počátku roku. Jak FED, tak ECB se rozhodla v kontextu slabších globálních makroekonomických dat vyčkávat a sledovat spíše akomodační politiku, přinejmenším v nejbližší době. Objem aktiv s negativním výnosem vzrostl na víc než 10 bilionů, což je nejvyšší hodnota od roku 2016, kdy ECB nastavila program kvantitativního uvolňování. V tomto prostředí trvá poptávka investorů po produktech s vysokým výnosem. Andrea Iannelli to vysvětluje: „Posouváme se k pozitivnímu positioningu v rámci Evropy, což je v souladu s tím, jak vidíme kombinaci ocenění, fundamentů a technických informací utvářející výhled pro tuto třídu aktiv.“

Spready evropských rizikových dluhopisů jsou nyní výrazně blíže svým 5letým rozpětím než jiné třídy rizikových aktiv celého světa. Kvalita mezi rizikovými dluhopisy zůstává nejvyšší u těch s ratingem BB, které tvoří 72 procent na trhu rizikových dluhopisů v Evropě v porovnání s 48 procenty amerického trhu a 53 procenty rizikových dluhopisů asijského trhu. Úrovně nových emisí jsou oproti loňskému roku stále nižší a zaměřují se na kvalitnější jména s BB ratingem.

Americké rizikové dluhopisy dosáhly v březnu jednoprocentní výnos, přičemž rozpětí činilo koncem března 405 bazických bodů a bylo o 13 bazických bodů širší oproti konci února. Významným rysem amerického trhu s rizikovými cennými papíry byla relativní nadprůměrná výkonnost dluhopisů ratingu BB oproti B a CCC. To je evidentně poháněno některými BB dluhopisy citlivými na duraci. Zároveň to ukazuje preferenci investorů zaujímat defenzivní pozice při alokaci aktiv spíše, než aby honili beta koeficient za každou cenu (beta je měřítkem volatility nebo množství systematického rizika daného cenného papíru, či portfolia ve srovnání k celému trhu jako celku). Americký trh s rizikovými dluhopisy byl jediný, kde se rozšířily spready, protože byl poháněn nárůstem emisí v březnu. „Prozatím zde udržujeme neutrální postoj, nicméně hledáme příležitosti ke zvýšení kvality naší expozice a mírnému snížení rizika,“ upřesňuje Andrea Iannelli, investiční ředitel společnosti Fidelity International.

Asijské rizikové dluhopisy pokračovaly v silné výkonnosti a v březnu zaznamenaly pozitivní návratnost. Důvodem byl optimismus trhu po obchodních jednáních mezi USA a Čínou, další zlepšení úvěrových podmínek v Číně a široká poptávka po rizikovějších produktech. Pozitivní jsou i zprávy z Číny ohledně březnových makro dat, kdy index nákupních manažerů ve výrobě vzrostl nad 50 a ukázal další oživení. Andrea Ianelli, Fidelity International, dodává: „K asijským rizikovým dluhopisům si udržujeme pozitivní postoj. Spready jsou totiž stále zajímavé ve srovnání s jejich americkými rizikovými protějšky a vhodně kompenzují investory za úvěrové riziko.“

0

Zdroj: Fidelity International, Bloomberg, JPM, ICE Bank of America Merrill Lynch

 

Čtěte více:

Pictet: Akcie si už své zisky vybraly, evropské firmy jsou méně zadlužené
10.04.2019 16:25
Investiční společnost Pictet zveřejnila svůj aktuální pohled na další ...
Co všechno může „napáchat“ německá dluhová střídmost
15.04.2019 18:11
Německo již řadu let dosahuje rozpočtových přebytků a snižuje míru své...
Řecko jedná o předčasném splacení části dluhů u MMF
16.04.2019 9:06
Řecká vláda jedná s mezinárodními věřiteli o předčasném splacení části...
Státní dluh ve čtvrtletí stoupl o 109,6 miliardy 1,732 bilionu Kč
18.04.2019 15:31
Státní dluh v letošním 1. čtvrtletí stoupl o 109,6 miliardy na 1,732 b...
Prospěšná práce investičních mrchožroutů
25.04.2019 12:49
Daniel Osorio, který stojí v čele společnosti Andean Capital Advisors,...
Emitenti akcií a dluhopisů získají jednodušší přístup na trh
24.04.2019 15:21
Emitenti akcií a dluhopisů získají jednodušší přístup na kapitálový tr...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data