Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Aktiva Wirecardu vzbuzují zájem, říká insolvenční správce

Aktiva Wirecardu vzbuzují zájem, říká insolvenční správce

01.07.2020 12:50
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktiva zhrouceného německého poskytovatele plateb Wirecard vyvolávají zájem „četných“ globálních investorů a proces prodeje, který zahrnuje i jeho investiční banku, se rozběhl, uvedl předběžný insolvenční správce společnosti.

"Již nás kontaktovala řada investorů z celého světa, kteří mají zájem o převzetí hlavní činnosti nebo nezávislých obchodních divizí, které na trhu úspěšně fungují," řekll Michael Jaffe, právník pověřený řešením insolvence. Worldline, francouzská platební společnost, je mezi údajně stranami, které mají zájem o nákup částí Wirecardu, informovaly minulý týden německé noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung.

wirecard akcie vývoj

Wirecard požádal o ochranu před věřiteli minulý týden poté, co vyšetřování odhalila, že 1,9 miliardy eur dříve nahlášených jako hotovost na jejích účtech chyběly a pravděpodobně nikdy neexistovaly. Markus Braun, který rezignoval na pozici generálního ředitele, byl zatčen minulé pondělí. Následující den byl propuštěn na kauci.

Společnost podle prohlášení provede strukturovaný transakční proces zahrnující investiční banky specializované na různé oblasti. Probíhá také analýza příčin této krize a ověřování platebních toků. Severoamerická divize této německé skupiny pro sebe také hledá kupce, s čímž jí pomáhá investiční banka.

Nelze vyloučit, že se budou muset podat i insolvenční žádosti pro dceřiné společnosti Wirecardu, uvedl předběžný správce. Jaffe vede diskuse se zákazníky, obchodními partnery i s firmami na kreditní karty.

Divize skupiny Wirecard Bank zůstává solventní a výplaty obchodníkům a zákazníkům se budou provádět bez omezení, uvádí se v prohlášení.

Úřady v Německu a Rakousku prohledaly sídla společnosti Wirecard, za poslední měsíc už podruhé, informovalo o tom dnes mnichovské státní zastupitelství.. Najít se snažili především důkazy proti bývalému šéfovi firmy Markusi Braunovi, který je podezřelý z účetních podvodů a z manipulace akciovým trhem. Braun i bývalý provozní ředitel Wirecardu Jan Marsalek, který je na útěku, jsou oba Rakušané.

Evropská komise (EK) minulý týden v neobvyklém kroku pověřila unijního regulátora, aby kvůli kolapsu Wirecard prošetřil postup německého spolkového úřadu pro finanční dozor (BaFin). Karty vydané Wirecard byly od pátku po zásahu britského regulátora FCA zablokované, znovu fungují od úterý.

Společnost Wirecard vznikla v roce 1999 a zaměřuje se na zpracování plateb a finanční služby. V Německu byla považována za nadějného hráče na rychle rostoucím trhu finančních služeb, dávána za vzor domácího úspěchu a označována za hvězdu německého technologického sektoru. Pád firmy zasáhl i klienty v České republice.

Zdroj: Bloomberg, ČTK; Foto: Flickr

 
 

Čtěte více:

Jak Wirecard zašantročil dvě miliardy eur
19.06.2020 13:01
Sága Wirecard a jeho podvodných transakcí, kterou odstartovalo obviněn...
Německá společnost Wirecard vyhlásila insolvenci, akcie po pozastavení klesají o 70 %
25.06.2020 11:08
Německá finanční společnost Wirecard vyhlásila insolvenci a požádá o z...
Jak se postavit k akciím Wirecardu za 1,2 EUR?
26.06.2020 16:55
Tímto článkem navazujeme na naši krátkou analýzu z předešlého týdne (m...
Campling: Jak poznat další velký korporátní podvod
29.06.2020 10:46
„Když se nyní jednoznačně ukázalo, že Wirecard byl skutečně obrovským ...
Akcie Wirecardu díky spekulacím o převzetí prudce posilují
29.06.2020 13:10
Akcie německé finanční společnosti Wirecard, která v důsledku účetního...

Váš názor
  •  
    01.07.2020 15:08

    Na smetišti se dá najít věcí.
    Ten, který tančí s papoušky
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:00Čína - Obchodní bilance, mld. USD
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst