Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PKN odmítla nabídku Atlantiku, který jí chtěl prodat svůj podíl v Unipetrolu

PKN odmítla nabídku Atlantiku, který jí chtěl prodat svůj podíl v Unipetrolu

6.9.2005 12:20
Autor: 

Jeden z menšinových akcionářů Unipetrolu, Atlantik FT, navýšil svůj podíl před dnešní valnou hromadou na 8 %. Své akcie Unipetrolu podle agentury Reuters minuý týden nabídl k odkoupení majoritnímu vlastníkovi, polské PKN, za 192 Kč. Tuto nabídku PKN ale odmítla. (zdroj: ČTK, Reuters)

Atlantik v reakci na tuto zprávu dnes sdělil, že nabídka za 192 korun proběhla 26. července (tedy v době, kdy cena Unipetrolu byla na 157 Kč). Informaci, kterou Reuters nyní zveřejnila, považuje za manipulaci s cenou akcií Unipetrolu a snahu poškodit jmého společnosti. Informace byla údajně záměrně zkreslena, proto se Atlantik obrátí na BCPP a KCP s žádostí o prošetření této věci. (zdroj: tisková zpráva Atlantik FT)

Na stránkách Patria.cz dnes budete moci sledovat exkluzivní zpravodajství přímo z mimořádné valné hromady Unipetrolu. Začátek: 18:00.


Váš názor
 • Agrofert to prostrategoval
  9.9.2005 23:17

  Nezní vůbec důvěryhodně tvrzení, že Agrofert má podnikáním blízko ke gumárenskému nebo plastikářskému sektoru - protože vyrábím antioxidanty do polymerů (Istrochemie, Duslo), nebudu kupovat výroby ropných-olefinových derivátů, tj. butadienstyrenového kaučuku, kompaktních a zpěňovatelných polystyrenů (Ekonom.cz 8.9.05). Nerozuměla bych tomu ani kdyby to bylo naopak. Tady strategie pana Kadaníka prostě silně kulhá. Velice ráda bych věděla více o pozadí zájmu Agrofertu o Kaučuk Kralupy. Kdo asi mohl takto hloupě pro Kaučuk lobovat? Tuto otázku, podobnou i v případě Chemopetrolu a Parama, si jistě s příchodem do Unipetrolu položili i lidé z Chalupcova PKN Orlen a začali prostě jenom uklízet po starém Wrobelově (a Švarcově?) vedení. Problém s Unipetrolem vidím v tom, že poláci pochopili, že nemá smysl trhat českou petrochemii na 2 kusy (a dělají v tomto smyslu všechny potřebné kroky). A to tedy opravdu smysl nemá. Pokud ano, prosila bych vysvětlit. Babiš, jak se již i sám vyjádřil, měl zaplatit, když vyhrál poprvé a nyní by byl (možná) klid. Jakou vizi měl Babiš ve vztahu k části české petrochemie, kterou chtěl získat, v podstatě nevíme. Z jednání PKN Orlen a polské vlády naopak vyplývá zájem integrovat polské a české rafinérské a petrochemické podniky v jeden celek schopný dalšího vývoje a expanse.
  Sonja Huntsman
 • Pevně všichní věříme,
  6.9.2005 14:46

  že KCP něco někdy vyšetří: háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá háá!
  TurboNeko
 • +++
  6.9.2005 12:32

  Tisková zpráva Praha 6. září 2005: Agentura Reuters dnes s odvoláním na nejmenované zdroje blízké PKN Orlen uvedla, že společnost ATLANTIK FT minulý týden nabídla PKN Orlen k prodeji akcie Unipetrolu za cenu 192 Kč za akcii. Ta to však učinila již 26. července 2005. Podle agentury Reuters společnost PKN Orlen nabídku odmítla. Reuters neuvedl žádné další podrobnosti. "Mohu potvrdit, že společnost ATLANTIK FT učinila společnosti PKN Orlen návrh na uzavření smlouvy o koupi akcií Unipetrolu za cenu 192 Kč za akcii. Tento návrh byl však PKN zaslán 26. července 2005," informuje Dagmar Adamcová, tisková mluvčí společnosti ATLANTIK FT. Porušením povinnosti předložit nabídku převzetí (viz. níže) vzniklo společnosti ATLANTIK FT - stejně jako všem ostatním akcionářům - právo na odkoupení akcií společnosti Unipetrol v souladu s ustanovením § 183g odst. 1 zák. č. 513/1991 Sb., Obchodního zákoníku. Porušení povinnosti předložit nabídku převzetí vzniklo poté, co Komise pro cenné papíry 30. června zamítla žádost PKN o schválení nabídky převzetí a uveřejnění nabídky zakázala pro rozpor s právními předpisy s odůvodněním, že znalecký posudek, jenž PKN Orlen předložil, vykazoval závažné nedostatky a nedokládal přiměřenost ceny akcií společnosti Unipetrol. PKN ORLEN návrh na uzavření smlouvy o koupi akcií odmítl 9. srpna 2005. ATLANTIK FT považuje formu a načasování této informace za snahu o manipulaci kurzu akcií společnosti Unipetrol a zároveň za snahu poškodit dobré jméno společnosti ATLANTIK FT. Obsah návrhu byl znám pouze vrcholovým zástupcům společnosti PKN Orlen a ATLANTIK FT. Informace zveřejněná Reuters je záměrně zkreslena tak, aby vznikl dojem, že ATLANTIK FT nabídl akcie Unipetrolu k prodeji v posledních dnech, kdy tržní cena akcií již byla na, respektive nad úrovní nabízené ceny. Proto se společnosti ATLANTIK FT neprodleně obrátí na Komisi pro cenné papíry a Burzu cenných papírů Praha s požadavkem na důsledné prošetření této dezinformace. Dagmar Adamcová PR Manager ATLANTIK finanční trhy, a. s.
  popm
 • kde jste vzali takovou totál blbost
  6.9.2005 12:26

  teda to se hned tak nevidí
  klídek2
Aktuální komentáře
28.5.2018
10:47Brusel se snaží rozdělit Visegrádskou čtyřku. Kam se vydá Praha?
10:25Praha dnes koriguje páteční ztráty. Německu pomáhá do výšin Lufthansa  
9:15Rozbřesk: V koruně mohou krátkodobě přetrvat výprodeje. Dlouhodobě směr silnější úrovně
8:56Evropské burzy se asi zazelenají, italské krizi navzdory  
8:33Populisté vládu v Itálii nesestaví, prezident odmítl euroskeptika
8:32Dílo slavné české malířky Toyen se v nedělní aukci galerie Kodl vydražilo za bezmála 20 milionů korun
6:09Fidelity: Investice do vládních dluhopisů zůstávají zajímavé kvůli rostoucí inflaci
27.5.2018
16:58Ceny ropy čeká velká revoluce
10:10Víkendář: Putinovo Rusko z první ruky
26.5.2018
17:05Zlato 2048
10:13Víkendář: Fischer o ostudě Německa, Evropě zmítané vírem dějin a ničícím Trumpovi
25.5.2018
22:00Ropa úřadovala na amerických trzích
18:56Blíží se doba, kdy bude hotovost opět královnou?
17:36Smrt tradičního maloobchodu probíhá úplně jinak, než se většinou domníváme
17:34Technická analýza: Koruna v defenzívě, euro nejníže od loňského listopadu
17:24Erste potopila pražskou burzu, ČEZ pod tlakem prodávajících. Unicredit bank – 3,5%!  
17:17Itálie a ropa ovládly závěr týdne. Euro dál padá  
17:00Estonské banky "vypraly" miliardy dolarů a eur z Ruska
16:35Martin Cakl a Martin Kycelt: CD Projekt. Kyberpunkáč herního průmyslu (video)
16:26Společnost Czech Investment Fund SICAV, a.s. - Informace o nové emisi akcií na BCPP

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data