Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Když nevíte co, kupte si ČEZ...

Když nevíte co, kupte si ČEZ...

3.6.2005 10:51
Autor: Petr Žabža, Patria Finance

Dnešní dopolední obchodování by se dalo v krátkosti shrnout slovy uvedenými v nadpisu. Zatímco širší trh s výjimkou akcií Philip Morris ČR v zásadě stagnuje, akcie elektrárenské společnosti ČEZ posilují o 1,55 % na cenu téměř 435 Kč za akcii (433,20-434,50). Specifické důvody tohoto vývoje nejsou, snad jedině blížící se datum rozhodné pro výplatu dividendy (14. června, poslední obchodní den s nárokem na dividendu je 9. června 2005) může vést některé klienty k pozdním nákupům.

Akcie společnost Philip Morris ČR se pohybují o 1,54 % výše na hladině 17,770 Kč, když ještě před několika okamžiky dosahovala denního maxima na hladině 17,960 Kč. Stejně jako v případě akcií ČEZ zde schází jakékoliv fundamentální zprávy, vývoj akcií mateřské společnosti Altria Group (jejichž cena dosahuje v zásadě životního maxima) však může působit jako jisté vodítko.

Zdroj dat: Bloomberg LP


Váš názor
 • NEJSOU?
  3.6.2005 12:00

  Z hlediska investora je bížící se termín pro možnou výplatu dividendy velice specifický důvod. Dalším kurzotvorným faktorem je např. privatizace SD a alerty MPO vzhledem k ČEZ. Opravdu nechápu jak Patria může takto laxně komentovat výrazný růst akcií ČEZ v posledním týdnu vzhledem k ostatním obchodům ve SPAD.
  J&B
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  Nebyla nalezena žádná data