Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

U Gatesů budou mít prima Vánoce...

30.11.2004 14:37
Autor: 

V níže uvedené tabulce zase po týdnu přinášíme statistiku hlavních „insider“ obchodů, uskutečněných manažery veřejně obchodovaných amerických společností v týdnu končícím 26. listopadem 2004. Po krátké pauze se opět vracíme k trendu, kdy interní prodeje převažují nad interními nákupy – nyní dokonce v poměru 10:1. Objevuje se však několik zajímavých faktů:

* Mezi největšími prodejci jsou i manažeři firem ze sektorů maloobchodních řetězců (Best Buy Co., J. C. Penney) – to je v předvánočním nákupním období minimálně neobvyklé.

* Největší prodeje si na své konto připsal Bill Gates, který se zbavil 9 milionů akcií v objemu 240 milionů dolarů. Na druhém místě je John Nordstrom (Nordstrom Inc., 20,59 milionu dolarů), na třetím Micky Arison (Carnival Corp., 18,34 milionu dolarů) a na čtvrtém pak Richard Schulze (Best Buy Co., 14,56 milionu dolarů).

Ostatní posuďte sami.

Petr Žabža, Patria Direct


Váš názor
  • Nepřeceňujme význam statistik obchodování insiderů
    1.12.2004 10:12

    Snad každý vrcholový manažer kromě svého platu dostává i akciové opce. Odměna ve formě realizovaných opcí často mnohonásobně převyšuje jeho základní plat. Akciové opce mají omezenou délku života. Z toho důvodu manažer musí dříve či později opce uplatnit, aby tak získal akcie za nižší cenu. Alespoň část akcií ale musí prodat, protože si na uplatnění opcí často půjčuje. Akcie následně prodává nejen kvůli diversifikaci rizika, ale třeba i kvůli potřebě nové jachty. Takže... úsudek typu "vyhlídky firmy jsou nevalné, protože manažeři prodávají" je do značné míry mimo mísu. V dlouhodobém pohledu budou manažeři téměř vždy netto prodejci akcií svých firem.
    Green Tee
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - CPI, m/m