Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vyjádření Komise pro cenné papíry k možné cenové stabilizaci akcií Českého Telecomu

Vyjádření Komise pro cenné papíry k možné cenové stabilizaci akcií Českého Telecomu

2.12.2003 12:59
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy KCP
Komise pro cenné papíry (Komise) má k dispozici informaci, že byla učiněna mezinárodní nabídka určená institucionálním investorům týkající se nabytí 86,964,250 akcií společnosti Český Telecom, a.s. Dále je Komisi známo, že po stanovení ceny prodávaných akcií mohou zahraniční obchodníci s cennými papíry provádějící tuto transakci přikročit k tzv. cenové stabilizaci na všech trzích, kde jsou tyto akcie nebo jim odpovídající globální depozitní certifikáty (GDR) obchodovány.

Bližší podrobnosti o možnosti stabilizace ceny by měly být na všech relevantních trzích uveřejněny po určení výsledné ceny prodávaných akcií a před zahájením stabilizačních transakcí. Stabilizace bude probíhat podle pravidel Londýnské burzy a pod dohledem anglického regulátora FSA.

Komise po posouzení tuzemské právní úpravy a možných dopadů na český trh dospěla k závěru, že cenovou stabilizaci nebude považovat za manipulaci s cenou cenných papírů, jestliže o ní budou v ČR uveřejněny stejné informace, které o ní musí být uveřejněny na zahraničních trzích. Cenová stabilizace je výslovně dovolena v právu EU (Market Abuse Directive) a v návrhu zákona o podnikání na kapitálovém trhu je výslovně vyňata z režimu manipulace. Proto Komise dospěla k závěru, že při dodržení výše uvedených pravidel nebude cenovou stabilizaci považovat za manipulaci, neboť na vyspělých kapitálových trzích jde o běžnou tržní praxi, jejímž cílem je ochrana investorů. Aby byl tento účel naplněn, je nutné, aby o možnosti cenové stabilizace byli investoři informováni a mohli ji zohlednit ve svém rozhodování. Komise bude celou záležitost dále sledovat.


Váš názor
 • oddělovač
  2.12.2003 13:33

  Proč jsou v tom čísle dvě desetinné čárky? Kolik těch akcií tedy vlastně je?
  • Pocet ks
   2.12.2003 13:43

   akcii je 86 964 250 ks
   Mr. kalkulator
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data