Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Střední Evropa: Přehled důležitých akciových zpráv - průběžně doplňováno

7.3.2006 11:05
Autor: KBC/Patria

Computerland: Velké interní nákupy
Computerland oznámil dva interní nákupy. V první transakci bylo zakoupeno 20 tis. akcií za průměrnou cenu 93,25 PLN za akcii (největší letošní nákup), zatímco v druhé transakci bylo nakoupeno 10 tis. akcií za průměrnou cenu 91,34 PLN za akcii. Podle našich odhadů tento rok insideři získali 117 694 akcií (1,7 % vlastního jmění) za sumu kolem 11,9 mil. PLN. Podle našeho názoru by tato zpráva mohla mít mírně pozitivní vliv na dnešní obchodování.

Bank Handlowy: Spekulace o navýšení free float
Podle polského deníku Parkiet se na trhu spekuluje o tom, že free float Bank Handlowy by mohl být navýšen ze současných 10,7 % až na 25 %. Jak deník uvádí, free float by mohl být navýšen díky směně konvertibilních obligací, které podle současných podmínek představují 14,3 % kapitálu. Cena na burze musí přesáhnout cenu za konverzi (20,19 USD) během 15 dnů v jednom 30 denním období. Neočekáváme, že zpráva bude mít významný vliv na dnešní obchodování, i když z dlouhodobého hlediska nahlížíme nárůst free float jako pro akcie podpůrný.

Agora: Gazeta Wyborcza v novém formátu
Počínaje dnešním dnem představila Agora změny ve svém hlavním deníku Gazeta Wyborcza. Na první pohled se obsah zdá být kvalitnějším, s větší sekcí kulturního zpravodajství (Oskaři) a vylepšenou sportovní rubrikou. Noviny jsou vydávány v novém přehlednějším formátu. Obsahují celostránkové inzeráty od automobilek a finančních institucí, které ve 4Q05 deník neobsahoval. Navíc Gazeta Wyborcza v minulých dnech zcela předělala televizní přílohu a přidala novou sportovní sekci.

Tyto změny šly ruku v ruce s velkou reklamní kampaní na venkovních billboardech, a předstihly tak zahájení vydávání deníku Polska od vydavatelství Axel Springer, které bylo původně naplánováno na březen. Podle posledních zpráv bylo vydávání o měsíc odloženo, když Axel Springer zvažuje nabídku na většinový podíl v Rzeczpospolita od norské Orcla.

Domníváme se, že obavy z nového deníku Polska od vydavatelství Axel Springer jsou přehnané, když vedoucí postavení Gazeta Wyborcza po nedávných změnách je ještě obtížnější ohrozit. Opakujeme naše doporučení Koupit akcie Agora a odhad fundamentální ceny 60,1 PLN za akcii.

MOL zvažuje výstavbu geotermální elektrárny v západním Maďarsku
Maďarská zpravodajská agentura MTI informovala, že se společnost MOL zúčastní konsorcia s australskou společností Vulcan a islandským Enex na průzkumném geotermálním projektu v západním Maďarsku. Konsorcium investuje zhruba 0,5-1,0 mld. HUF do průzkumných aktivit. Podíl MOL v konsorciu je 36 %, zatímco ostatní dvě společností drží po 32 %. Pokud bude první fáze projektu úspěšná, plánuje konsorcium výstavbu 3-5 MW geotermální elektrárny s předpokládanými náklady 3-4 mld. HUF. Společnost, která by elektrárnu provozovala, by měla podobnou vlastnickou strukturu.

Podle MOL předběžné studie ukazují, že by v Maďarsku mohlo být postaveno až šest geotermálních elektráren. Zpráva má pouze malý význam, pokud vezmeme v úvahu velikost investice v porovnání s výsledky MOL nebo ročními kapitálovými výdaji. Navíc jsme o tomto záměru slyšeli již na konci loňského roku, když MOL zmiňovala svoje strategické cíle.

Opakujeme naše doporučení Koupit akcie MOL a cílovou cenu 25 730 HUF.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data